Jump to content

Solax

Użytkownicy
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
  1. tylko ja nie jestem w 100% pewien co się przyda w moim pomieszczeniu aby poprawić adaptację i wpłynąć na lepsze warunki do produkcji muzyki ok w takim razie zrobie podstawowe pomiary apkami które tam podałeś i wyśle tu screeny, spróbuje różnych ustawien biurka z monitorami
  2. Na temat akustyki wiem niewiele, ale czytałem, że ponoć warunki w pomieszczeniu są ważniejsze niż odsłuchy, bo co z tego, że odsłuchy będę miał super, jeśli pokój pod względem adaptacji akustycznej będzie nadal słabo wyglądał. Mógłbyś rozwinąć? W jaki sposób mogę to wykorzystać? Co masz na myśli pisząc odpowiednie? Tzn z jakiejś konkretnej firmy, czy po wykonaniu pomiarów, o których wspomniał wyżej xajas, dobierając odpowiednie pod zakres częstotliwości?
  3. Czyli pułapek akustycznych nie kupować nawet do ogólnej poprawy akustyki? Shure PG58 będzie spoko do tego pomiaru? Myślałem żeby zrobić panele akustyczne, ale umieścić je właśnie przy ścianie 4m i 2,53m, lepszym wyborem będzie umieścić je tylko z tyłu za komodą jak napisałeś czy może za komodą i na tych ścianach co napisałem? 4m ściana jest w zasadzie "goła" Sub miałem na myśli najniższe częstotliwości, subwoofera nie posiadam Wcześniej miałem takie ustawienie mebli jak niżej na grafice, ale miałem wrażenie że dół troche się rozlewa i jest go za dużo. (Zmieniłem ustawienie mebli, ponieważ przeczytałem, że monitory ustawić najlepiej na krótszej ścianie). Jeśli mikrofon jest spoko to zrobić te pomiary i ci wysłać jak już ogarnę? Czy od razu próbować z kolejnym przemeblowaniem? 😛 Dodam że robiąc muzę, z aktualnym ustawieniem mebli, korzystam z podbicia bassów (przełącznik z tyłu monitora) chociaż troche podbija te niskie pasma to i tak chyba jeszcze nie. Mimo wszystko wolałbym lepiej zadbać o akustykę w pokoju i nie korzystać z tego.
  4. Witam Chciałbym poprawić w moim pokoju warunki do produkcji muzyki (mam tu na myśli adaptację akustyczną). Największym problemem są mało słyszalne niskie częstotliwości (sub) w miejscu odsłuchu, najlepiej słyszalne są przy komodzie i szafce z tyłu pomieszczenia. Pogłos myślę, mógłby być mniejszy Myślę o pułapkach basowych w rogach pokoju za odsłuchami, ale nie jestem pewien czy to poprawi sytuację z niskimi częstotliwościami. Zastanawiam się także nad grubszym i większym dywanem, słyszałem że to może pomóc w lepszej adaptacji pod kątem akustyki, oraz nad panelami akustycznymi na ścianie 4m i 2,53 za łóżkiem. Odsłuchy z których korzystam to Alesis Elevate 5 Poniżej wymiary pokoju wraz z rozmieszczeniem mebli. Łózko wygląda tak: Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc w adaptacji akustycznej tego pomieszczenia.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.