Jump to content

mathefff

Użytkownicy
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za miłe słowa.
 2. Przyszedł wzmacniacz, czekałem jeszcze tydzień na kable głośnikowe. Dzisiaj w końcu wszystko spięte przy czym kable niewygrzane prosto z worka. W końcu mam dociążenie z dołu. Tak się tych wszystkich postów o braku góry przestraszyłem, że z bardzo miłym zaskoczeniem posłuchałem kilku utworów z radosnymi talerzami itd. Nie mam dużych wymagań, przesiadłem się że wzmacniacza od mini wieży. Nie opadła mi szczęka, ale postęp na każdym poziomie. Np. w końcu słyszę bas w utworze (świetnym zresztą) Getz - Is The Way, a wcześniej w ogóle go nie było. Pierwszą płytą było słuchowisko córki, bo przejęła mi sprzęt tuż przed pierwszym posłucham (grrr.). Ale już tam słyszałem bardziej "soczyste" głosy aktorów, ale przede wszystkim to dużo lepsza separacja i lub lub umiejscowienie w tym przypadku właśnie aktorów. Przewody Audioquest Type 4 + wymiana blaszek na łączniki Audioquest.
 3. Jasne. Podzielę się opinią mam nadzieję juz za 2-3 dni.
 4. Ciekawe gdzie mógłbyś za tyle kupić.
 5. Słuchałem kiedyś Roksana K3. Mocarz! Kupiłem Cyrusa. Ma dotrzeć w środę. Musiałem dokupić też nowe kable głośnikowe, bo mam gołe, a Cyrus wymaga BFA. Mogłem zakonfekcjonować, ale taka okazja. 😉 Chyba kabel dotrze później: ( Zapłaciłem 2200 zł za wzmacniacz. Ale to od znajomego mojego wujka.
 6. Kiepskie jak zapewne na to forum. Okaże się jakieś są po sprawdzeniu na lepszym wzmacniaczu.
 7. Nagaoka MP-110 Wszystkie aktualne odtwarzacze Cyrusa mają napęd szczelinowy.
 8. Dziękuję za informację. Nie wiedziałem o awaryjności Cyrusa.
 9. Pytałem jedynie o konkretne modele. Nie wspominałem też nic o budżecie. Podałem jedynie ceny w detalu, żeby zaznaczyć to, że skoro mogę kupić je w super i tej samej cenie, to z czystej kalkulacji bardziej opłaca się Cyrus.
 10. Obydwa rozważane wzmacniacze są z drugiej lub trzeciej ręki.
 11. Podoba mi się to co o nim napisałeś, dziękuję. W tej chwili system jest mocno rozjaśniony więc może się dobrze dopełnią. W przyszłości zapewne dokupiłbym Stereo 200, a potem zamienił 8.2 na przedwzmacniacz. Potem 2x mono, potem... Uch, chyba zaczynam się zarażać... Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się jeszcze na temat Naim Nait 5si?
 12. Witam, mam możliwość zakupienia któregoś z wymienionych wzmacniaczy (używanych) za tę samą cenę. Przygodę z hi-fi dopiero zaczynam. Niedawno wygrałem kiepskie, bo kiepskie, ale moje pierwsze kolumny podłogowe: Rubicon RP-26 (8 Ohmów, do 125 W). One są warte ok. 1000 zł za sztukę i chwilowo są podłączone do (wiem, wiem...) wzmacniacza mini-wieży Denona. Grają, ale właściwie basu brak. Jest on nawet słabszy niż dedykowane kolumy podstawkowe z tej mini-wieży. Zapewne brak mocy do napędzenia (bodajże 30 W na 6 Ohmach). W tej chwili kolumny grają szeroko, ładna scena z dobrą górą i tonami średnimi. Brakuje mi dopełnienia z dołu. Zainwestowałem trochę już w źródła (Marantz NA6005, Rega Planar 3 + Schiit Mani, Nakamichi 485), bo cieszy mnie muzyka, a nie sprzęt, ale ten przypadek z wygraną (w turnieju szachowym 💪) kolumn skłonił mnie do wzięcia się za wzmacniacz. 1. Naim: - zawsze mnie pociągała ta marka. Słyszałem też o jego kopie (w tych granicach cenowych), której teraz mi brakuje. Cena w detalu: 5600 zł, 70 W (8 Ohmów) 2. Cyrus: - przede wszystkim możliwości rozbudowy, od wyjść pre, po dodatkową kartę 32 bit (QCR) i zewnętrzny zasilacz. Planuję też zakupi ichniejszego odtwrzacza CD lub transportu w przyszłości (cóż, jeśli pójdę drogą Naima to rozważę ich odtwarzacza, które podobno też sroce spod ogona nie wyleciały). Cena w detalu: 7000 zł, 88 W (6 Ohmów) Niestety nie mam możliwości odsłuchu stąd też ten wątek. Nie musze mieć najlepszego z najlepszych (i tak zawsze znajdzie się coś lepszego), ale może ktoś ma jakieś doświadczenie z obydwoma wzmacniaczami? Pozdrawiam z upalnego Krakowa, M.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.