Jump to content

marcin_p

Użytkownicy
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mój na pewno czyta dsf, tego drugiego formatu nie mam, tzn. nie próbowałem.
 2. Nie mogę powiedzieć, że się nie zgadzam. Mnie się wydaje przy niektórych MQA, jakby ktoś napchał w nie jak najwięcej się da basu. Ale są też takie, które są wyraźniej przestrzenne niż FLAC. Z tym, że na końcu muzyka jest najważniejsza i tyle. Nagranie i jego jakość - zgadzam się. Ja mam całą masę LP i często te dzisiejsze nie dorównują tym starym (np. mam genialne jakościowo Fleetwooc Mac z lat 80-tych i beznadziejnie "odegraną" 2 płytową Metallice Master of Puppets na 2 płytach, cuda na kiju, kolekcjonerskie wydanie zremasterowane na milion sposobów i nie da się tego słuchać). A często te stare nie dorównują tym dzisiejszym . Kwestia nagrania. Ale i sprzęt decyduje. Np. im bardziej mam lepszy sprzęt, a już wymieniam trzeci raz, to tym mniej mogę słuchać moich CD U2 - ostatnio się dowiedziałem, że słynęli z fatalnych nagrań. Z Led Zeppelin mam to samo. Czy mój ulubiony artysta Jake Bugg, który ma beznadziejnie nagrane płyty. Co nie ma dla mnie znaczenia, bo i tak go będę słuchał. Moim zdaniem więc i jakość nagrania i sprzęt - jak słuchasz na głośniku blutooth to wszystko jedno, co leci, bo i tak mono i tak najważniejsze, że możesz go wsadzić na rower albo wziąć do ogrodu. Z drugiej jednak strony odtwarzacz strumieniowy pozwolił mi cieszyć się muzą z neta w jakości niewiele gorszej od CD czy winyli. Tzn. nie wiem, jak to dobrze napisać, bo nie chcą porównywać. Po prostu każde źródło ma u mnie inny cel. Winyla nie puszczam podczas pracy w ogrodzie, tylko jak siedzę na kanapie. Natomiast streamer w większości czasu leci jako tło. Cd i to i to. Jest naprawdę różnie. Ale po wymianie wzmaka, CD i przedwzmaka gramofonowego, przestałem w ogóle słuchać muzy z neta, bo leciała z telefonu i nie dało się tego słuchać. Streamer naprawił tę sytuację. Więc dla mnie ma on sens. Pomijając jak najbardziej prawdziwe uwagi o nagraniach w studio.
 3. Jakie to tajemnice, w kontekście tej dyskusji?
 4. Jak nie daje, jak daje. Ja na nim słucham właśnie tych plików, o których mówisz. Wszystko gra.
 5. No więc ja mam tak myślę dość średniej klasy sprzęt, chociaż chyba nie najgorszy i o ile słyszę różnicę między Spotify a Tidalem MQA i mogę się założyć o każdą kasę, że z zamkniętymi oczami powiem co jest co, to o tyle dla sportu nabyłem 2 albumy w DSD i nie jestem w stanie wskazać różnicy między DSD a płytą CD. Oczywiście można się kłócić, że to kwestia źródła, że CD ma dobry DAC, że gdyby nie ONKYO tylko coś innego, to byłaby różnica, itp. Sęk w tym, że wg mnie gra świetnie i tyle.
 6. Ja też zrozumiałem, że pytasz co to analog 🙂
 7. Kabel RCA (po prostu cinch). Czy jak niektórzy mówią "interkonekt", żeby drożej kosztował 🙂 Po prostu 2 cinche z jednej strony (wyjście ONKYO) i 2 cinche do np. wzmaka.
 8. Mi wszystko gra. Widzisz na apce ONKYO, że leci utwór? U mnie było tak, że musiałem sformatować pena w NFTS, bo mi exfat nie chciał działać, a w fat nie mogłem. Czyli u mnie działa wbrew instrukcji, że NFTS nie pójdzie.
 9. marcin_p

  DAC plus pliki

  Dzięki za info.
 10. marcin_p

  DAC plus pliki

  rafal735r - wiem, że też masz Onkyo ns-6170, więc proszę o pomoc. Nie mogę znieść tej aplikacji ONKYO, a dotąd to była jedyna możliwość puszczenia TIDALA w MQA. Zainstalowałem teraz apkę mconnect i muszę przyznać, że poza jedną wtopą, cały dzień hula, jak trzeba. Strimuje tidala w jakości master, itp. Żeby to jednak działało jak trzeba, to musze zaznaczyć, żeby wysyłał muzę do onkyo przez UPnP (jest jeszcze opcja przez chromecast, ale to pomińmy milczeniem). W apce onkyo jest to pokazane jako Music Serwer. I teraz zaczynają się schody, bo jakikolwiek problem z telefonem (wyłączenie WIFI, wyłączenie telefonu, itp.) powoduje, że muza znika. Ktoś mi powiedział, że mogę tu wykorzystać malinę, że wtedy telefon będzie tylko pilotem, niczym więcej. Napisz proszę, jak to podpiąłeś do swojego strimera. Temat maliny jest dla mnie obcy, biorę się za czytanie, więc chodzi mi raczej o ogólne informacje, bo o ile jestem w stanie ogarnąć, że malina może działać jako serwer, na którym są fizycznie pliki, o tyle nie umiem sobie wyobrazić, jak miałoby to działać w sytuacji, w której striminguję muzę i to jeszcze przez apkę, która jest tylko pośrednikiem (bo nie przez tidal, tylko przez mconnect, za której pomocą łączę się z tidalem). Myślałem, że wtedy tę malinę łączę ze strimerem, ale onkyo nie ma wejść, tylko wyjścia. I używam analogu na wyjściu, żeby mieć MQA. Z góry dzięki za kilka słów wyjaśnienia.
 11. O ja naiwny, który skonfekcjonowałem sobie sam jakiś cienki LAN hehe 🙂
 12. Od kiedy na własne uszy usłyszałem różnicę między różnymi kablami głośnikowymi, to już wiem, że miedzi czy srebra nie da się zastąpić żadnym "blututem" czy innymi wifi 🙂
 13. Czyli jak się okazuje, najlepszą technologią bezprzewodową jest kabel 🙂
 14. rafal735r, war3z - dzięki! Problem się rozwiązał po wpięciu kabla, czyli niestety WIFI nie daje rady (router za ścianą). Już hula MQA.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.