Jump to content

Rosomak19

Użytkownicy
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Też tak właśnie pomyślałem ,że spitter po prostu "zapatrzył się " na audio TV , bo nawet w kompie widoczne jest tylko stereo i dolby digital (jeśli urządzenie domyślne to odtwarzania to TV) . Wczoraj po prostu już odłączyłem ze spittera wtyczkę od tv , zresetowałem kompa , splitter i dalej to samo było. Komp widzi mój ampli przez splitter(też właśnie w zależności jakiej kolejności włączę sprzęt) i pokazuje ,że "odtwarzane formaty" DTS HD itd. A wszystko idzie w stereo ,albo DD . Ale coś na pewno sie poprzestawiało jeśłi chodzi o splitter ,ponieważ wcześniej nie mogłem wymusić ,aby z kompa szło audio na TV (w stereo) a teraz nie ma problemu. Może jeszcze kiedyś tam popróbuje , bo narazie nie mam czasu ani nerwów na to.
 2. Witam Jakiś czas temu rozważyłem zakup takiego urządzonka ,aby rozdzielić sygnał z kompa na ampli kina i TV. Już wyjaśniam o co chodzi i czemu tak. Sygnał chciałem rozdzielić z potrzeby takiej ,abym nie musiał niepotrzebnie włączać ampli ,aby mieć obraz z kompa na TV ,bo czasami włączam moje stereo ,aby posłuchać muzy. Do filmów oczywiście używam ampli . Dłuższy czas było ok ,aż do dzisiaj , nie wiem czemu splitter nie chce puścić DTS HD na ampli. Dolby 5.1 puszcza ,ale już Dolby HD też nie ,lub idzie normalnie w stereo. Nie wiem ,może po ostatnim przełączaniu w "urządzeniach do odtwarzania" na kompie coś mu się porobiło,bo zmieniałem ,aby dźwięk był na tv lub ampli? Odrazu mówię ,że jeśli podepnę bezpośrednio ampli pod kompa po HDMI wszystko śmiga jak trzeba.
 3. Rosomak19

  Potrzebuję ...

  Wiem ,że to nie jest miejsce na taką dyskusję ,ale chętnie bym się dowiedział z punktu ,czysto elektrycznego , jak sprawa ma się w zwrotnicy głośnikowej.
 4. Rosomak19

  Potrzebuję ...

  Dobra zrobię tak , że połączę 2 równolegle 2uF ,no chyba ,że drastycznie wpłynie to na audio ? Może jakiś audiofil się wypowie?
 5. Rosomak19

  Potrzebuję ...

  Niestety za małe napięcie
 6. Rosomak19

  Potrzebuję ...

  Jedyne co udało mi się znaleźć to papierowe 4uF o monstrualnych wymiarach,a cena to lepiej nie mówić. Chyba zdecyduję się na ewentualny zakup kondensatorów 4,1 uF ,bo takie znalazłem.
 7. Rosomak19

  Potrzebuję ...

  Gdzie można nabyć jakieś lepsze kondensatory 4uF 250V lub na większe napięcie ? Wszędzie tylko 3,9uF i 4,7uF
 8. Jak by ktoś miał na zbyciu Dido - No Angel to był bym zainteresowany.
 9. Kupiłem zamiennik RC-110 zobaczymy,czy zadziała, tak jak sprzedawca obiecywał.
 10. Witam Ciężko dzisiaj zakupić ten sprzęt z pilotem i takie pytanie , może ktoś używa uniwersalnego pilota z tym sprzętem i mógł by coś polecić ? Mam jakiś w miarę świeży uniwersalny pilot ,ale kody do Denona nie działają ,a po kolei nie bardzo chce mi sie sprawdzać , bo to od ciula klepania .
 11. Rosomak19

  Potrzebuję ...

  Sam miałem okazję trafić ,przy okazji naprawy jakiegoś polskiego wzmaka dla kolegi. Co więcej zamówiłem je z raczej zaufanego sklepu i tak jak mówisz pierwsze podanie napięcia, czyli włączenie wzmacniacza i lekkie przekręcenie gałki głośności i buuum. Z ciekawości rozebrałem oryginalny i ten kupiony tranzystor i wiecie ,co się okazało ?Że podróba miała o wiele mniejszą powierzchnię półprzewodnika. Po tym wstawiłem jakieś inne zamienniki tylko o większej mocy i gra do dziś.
 12. Hmmm no właśnie żaden, bo zbytnio się nad tym nie zastanawiałem i sądziłem ,że to będzie do czegoś zgoła innego, zobaczyłem tylko przedwzmacniacz audio... ale powiem ,że przy niepodłączonym wejściu , jeszcze nie wiem jak przy zwartym , to ma ogromne szumy, one nie są na takim poziomie ,że jak podłącze go do amplitunera i podkręcę głośność na godzinę 10 to słychać jakiś tam szum jak się przyłoży ucho do kolumny ,tylko to szumi tak , że to ordynarnie mocno słychać.
 13. Jaki mikrofon? To przecież jest dwukanałowy przedwzmacniacz audio ,a nie mikrofonowy, no chyba ,że ja czegoś nie doczytałem.
 14. Witam Tak z ciekawości popełniłem ostatnio przedwzmacniacz AVT (kit2408) wytrawiłem płytkę ,zamówiłem części , jakieś lepsze kondensory , rezystory metalizowane, tylko odpuściłem scalaczki z tranzystorami i zastosowałem BC550C . Po podłączeniu pod zasilacz stabilizowany i pod wejście amplitunera noż kur...a masakra. Miał być ultra niskoszumny ,a jest ultra wysoceszumny WTF? Przepiałem na mój wcześniejszy preamp ... cisza, przepiąłem znowu no szumi jak cholera. Nawet nic nie daje usunięcie tych diod na wejściu . Po podaniu sygnału gra, ale jest czuły i szybko się przesterowuje. Sądziłem ,że wykorzystam go w pewnej aplikacji ,ale w tym wypadku nie ma mowy. Nie wiem ,może jak by zredukować wzmocnienie NE5532? Wszytko zmontowane poprawnie , jakieś sugestie ,czemu to może takie szumy dawać? AVT2408.pdf
 15. Ja przy odsłuchu albumu Seal 7 na jednym krążku pod koniec płyty , usłyszałem głośne trzaski /smażenie . Jak sie bliżej przyjrzałem ,to widać pewien defekt w tym miejscu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.