Jump to content

Bartosz Kaźmierczak

Użytkownicy
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Recent Profile Visitors

85 profile views
 1. Widzę że temat się troszkę rozmył 😀 cóż na działam dalej. Przestawiam cały zestaw to w lewo to w prawo i słucham. Zobaczymy jak zostanie. Co do komentarzy odnośnie pokoju to jest taki i ścian już nie zmienię. To pierwszy do który budowałem 😀 w drugim to zrobię piwnice tak 40 M2 i się będę bawił. Ale póki co trzeba znośnie ustawić to co się ma. Chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to go sprawdzę. Pozdrawiam 👍
 2. Dziękuję Panowie za wszystkie podpowiedzi. Również te krytyczne. Będę starał się zrobić co się da z tego pomieszczenia. Zobaczymy jakie będą efekty 😀 a czy jest może ktoś z Łodzi lub okolic z kim mógłbym się osobiście skontaktować?
 3. Ok a ustawienie po długości bez atmosa dałoby radę w takim pomieszczeniu ??
 4. Tak się zastanawiam po co takie osoby jak Ty są na forum ?? Zasada forum jak mi się zdaje polega na dyskusji i doradztwie a nie na naskakiwaniu i tłamszeniu ludzi mniej świadomych. Ale widzę że nie wszyscy to rozumieją. Mój pokój jest jaki jest i cieszę się że mam gdzie mieszkać a jeśli Ty mieszkasz w rezydencji gdzie 20 M2 ma schowek na szczotki to szczerze Ci zazdroszczę. 😀 Ale sądzę że mam do czynienia z człowiekiem mieszkającym w wielkiej płycie nie szanującym opinii i starań innych. Cóż i takie osoby są potrzebne. 😁 Pozdrawiam.
 5. To nie pocieszyłes mnie 😀 staram się coś z tym wykombinować gdyż zależy mi na Atmosie. A poza tym to pokój kinowy a nie odsłuch stereo także mam nadzieję z tym powalczyć. Może jakieś jeszcze rady ?? Dokładnie tak czytałem stąd ta ilość absorberów i takie ustawienie. Może coś mi podpowiesz??
 6. A może panowie jest ktoś w Łodzi kto ma doświadczenie w takiej adaptacji, względnie to i takie pomiary hobbystycznie ?? Chętnie bym skorzystał z rad 😃
 7. Założyłem Magnat IC 62. Jestem zadowolony. Choć teraz mam problem z adaptacją akustyczna kina domowego. Tzn staram się ją zrobić i ogarnąć. Ale mam w tym mało doświadczenia.
 8. Generalnie muzyka u mnie to jakieś 10 procent użytkowanie tego pokoju. Zdecydowanie więcej będzie filmów oraz gier na PS4. A co do "słuchania" pokoju to podczas klaskania był pogłos i ewidentne metaliczne dźwięcznie pomiędzy pionowymi ścianami.
 9. Wydaje mi się że jest ich za dużo gdyż dzwięk jest na moje ucho przytłumiony. Robiłem je sam więc kosztów dużych nie poniosłem. Mogę je poprzestawiać i zmienić aranżację, proszę o podpowiedź jak mogłoby być lepiej. Ustawienie głośników musi zostać bo zależy mi na Atmosie. Wymiary pokoju to 5,5 x 3,6 m. Wysokość to 2,6 m. Skos od wysokości 0,6 m. Sufit z tego względu ma jedynie 1,3 m szerokości. Na drzwiach wejściowych już wisi kotara. Taka samą chce na okno zamontować. I zastawiłem otworu okienne dachowe panelami zrobionymi na wymiar z 10 cm wełny.
 10. Aktualnie tak jak piszesz na pałę. Chciałbym zrobić pomiary ale nie wiem jak się za to zabrać. I druga rzecz dopiero co to wszystko kompletuję także teraz wypadałoby zrobić pomiary. Może jakaś podpowiedź czy samemu się to ogarnie czy trzeba szukać akustyka ??
 11. Witam pokój jak widać na fotkach o wielkości 5,5x3,6 ze skosem. Proszę o poradę czy dobrze rozstawienie panele akustyczne. Jak widzielibyście aranżacje tego pokoju. 😃
 12. Panowie poproszę Was jako fachowców o podpowiedźw co do mojego Kina Domowego. 😀 Jestem w trakcie jego budowy i mam kłopot co zrobić ze skośną ścianą za głośnikami gdzie są dwa okna. Panele które widać są z wełny 10 cm. Mają wymiar 100x50 cm. Robione własnoręcznie. Jak widać zestaw to 5.1.2 i stoi pod skosem ( niestety inaczej w tym układzie gdzie zależy mi na Atmosie nie dało się zrobić. Pokój ma wymiary 5,5 x 3,6 metra. Ścianka kolankowa na 60 cm a Sudół ma 130 cm i przechodzi w skos. Mam teraz jak klaszcze pewne echo o pewnie niskie częstotliwości przez ten skos są podbite. Proszę o poradę co dalej robić. Pozdrawiam 😀.
 13. Witam. Posiadam oddzielny pokój kinowy w którym od jakiegoś czasu wprowadzam pewne zmiany. Obecnie posiadam zestaw 5.1 na głośnikach HECO VICTA PRIME 702 z subem oraz efektowymi. Wszystko spięte z ampli SONY STR DN-1080. Chciałbym dorzucić dodatkowo 2 głośniki ATMOS w sufit podwieszany. Moje pytanie jest o ich umiejscowienie. Kanapę mam niestety bezpośrednio przy ścianie a do każdego głośnika frontowego z miejsca odsłuchu mam 2,5, metra. ( Pokój na poddaszu 5,5 m x 3,7 m ale ze skosem po długiej ścianie, wysokość 2,8 m ). I teraz czy lepiej te głośniki montować bezpośrednio nad głową czy jak daleko wysunięte do przodu. Jeśli bezpośrednio nad miejscem odsłuchu to z uwagi na ścianę za plecami jak daleko od tej ściany ?? Proszę o poradę fachowców :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.