Jump to content

Wloczega

Użytkownicy
  • Content Count

    2
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Serdecznie dziękuję za odpowiedzi, tak jak zaznaczyłem wcześniej to nie jest jeden z ogranych tematów: poszukuję sprzętu za 3 tyś doraźdźcie" u mnie opcja z RN odpada ponieważ tak jak wspomniałem ampli są za wysokie (mam miejsce tylko do max 95 mm. wysokości, a wypadałoby by miały jeszcze wentylację) stąd problem w konstruowaniu czegokolwiek metodą tradycyjną... chyba że są jakieś naleśnikowe wynalazki o których nie wiem.... Druga sprawa to kwestia mojego nieogarnięcia technicznego: czemu schemat płyta CD -> odtw. DVD/BR -> TV z bluetooth -> głośniki bezprzewod. względnie odtw dvd/BR z bluetooth -> głośnik bezprzewod. jest schematem złym? przecież np. soundbary łączą się po bluetooth żeby przekazać dźwięk, są reklamy pokazujące oglądanie tv ze słuchawkami bezprzewod .... co mi umknęło?
  2. Witam szanowne grono znawców tematu i ogarniających. W końcu wyprowadziłem się na swoje i potrzebuję pomocy w doborze rozsądnego sposobu wypełnienia "salonu" dźwiękiem za kwotę 2,5 -3 tyś zł. Problem leży w braku miejsca na wzmak+ ampli, inaczej przeczytałbym inne wątki na forum i coś sobie poradził, ale po kilku godzinach researchu okazało się że jestem w punkcie wyjścia. Pokój jest typowym prostokątem w bloku 18 m2. na długich ścianach na przeciw siebie jest Tv i kanapa, sprzęt chcę umieścić bądź obok tv bądź pod tv (półka ma max 9,5 cm wysokości) lub na komodzie na ścianie krótszej z dala od kanapy i TV. sprzęt będzie okazjonalnie wykorzystywany do TV (kiedyś wymienię tv na taki z wifi ale na razie mam tam tylko optykę, scarta i czincze), i może być tam przemieszczany. słucham głównie każdego rocka, referencyjnym utworem na odsłuchach był On an Island Gilmoura sprzęt nie musi grać głośno ale nie może buczeć i koniecznie musi mieć środka pasma fonoteka u mnie głównie w mp3 więc tak bardzo nie potrzebuję szuflady z Cd - za to zakładam że częściej będę korzystał ze strumieniowanej muzyki - i wifi jest niezbędne. nie mam na tę chwilę nic co odtwarza płyty cd .... ale chyba jest jakiś sprytny sposób nawet bez apli żeby ten problem ominąć nawet przez najprostszy dvd player połączony z tv a tv z głośnikami bezprzewod - dobrze myślę? Najbliżej dźwięku który mógłbym nazwać ok była dla mnie wieża pianocraft mcr 670 z zestawowymi kolumnami i tutaj bym jej dał szkolne 4+ , natomiast wieża mcr 470 grała za słabo poza poziomem jakiegokolwiek zadowolenia. Słuchałem też Adiopro C10 i jest to rozwiązanie "powiedzmy że ujdzie" (bo cena/możliwości) ale z bólem, a nie z uśmiechem. Trochę chyba lepiej było z do pojedynczo słuchanymi yamahami musiccast 20 i 50 tkami. Wcześniej myślałem też o soudbarze ale po odsłuchu jblów/yamah do 2k z krwawiącymi uszami i na skraju szaleństwa wyszedłem ze sklepu. Z uwagi na układ pokoju a przede wszystkim z żoną, mam problem z głośnikami... przeszłyby może ładne białe monitory (najlepiej z twardą osłoną żeby dziecko nie dotykało membran ale i tak będzie to dziko wyglądało obok 32' tv ) , kolumny podłogowe obok szafki pod tv wejdą o ile będą miały max 60 cm (parapet) wysokości. głośniki yamahy są ładne i małe i wszędzie je zmieszczę nie mam możliwości odsłuchu 2x20 a co do pojedynczej 50 nie jestem przekonany (biorę pod uwagę głównie ze względu na obecność złącz i możliwość od razu przeniesienia pod tv). Na tę chwilę skłaniam się do zaryzykowania kupna Yamah 2x20 plus dvd z wifi by zrobić ewentualne przejście na głośniki aby słuchać cd i tv. Serdecznie dziękuję za poświęcony czas na pomoc i wyjaśnienia, mam nadzieję że ten wątek będzie służył wielu innym osobom potrzebującym czegoś delikatnie innego (a przynajmniej rozważającym rozwiązania techniczne nowsze co nie znaczy że na dzień dzisiejszy lepsze).
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.