Jump to content

qqq1

Użytkownicy
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
  1. Sukces. Grają oba kanały. Tylko widzę, że nowe tranzystory grzeją się bardziej od starych.
  2. Widzę, że nikt nie potwierdził moich domysłów odnośnie wymiany. Nie czekając na odpowiedź - zamówiłem tranzystory ( nie wiem czy to podróbki czy oryginały tak na prawdę) i wymieniłem plus reszta uszkodzonych elementów. Wygląda na to ze pacjent będzie żyć. Ale głośników jeszcze nie podpinałem 🙂
  3. Dzięki za info. Racja, bez wylutowania nic nie sprawdzę w tranzystorach. Tak wiec wylutowałem tranzystory mocy z uszkodzonego kanału ( oraz pozostałe uszkodzone elementy). Pomierzyłem zgodnie z instrukcją z pod filmu: I wyniki są takie: SAP 15 NY BC- 690 BE- 820 SE- 0 (piszczy) BD- 797 Pomiar w drugą stronę: CB- 1 EB- 1 ES- 0 (dziwne by było gdyby nie piszczał 🙂 ) DB- 1 SAP 15 PY BC- 1 BE- 1 SE- 1 BD- 1 Pomiar w drugą stronę: CB- 680 EB- 1 ES- 1 DB- 1 Więcej chyba nie trzeba? Do wymiany ?
  4. Cześć, podpinam się pod temat bo mam bardzo podobną sprawę. Dostałem od brata zestaw Cambridge A 500 + głośniki. Uszkodzone wszystko. Na zasadzie że jak naprawię to moje, a jak nie to mogę wywalić/ sprzedać komuś na części itd. Mianowicie we wzmaku nie działa totalnie jeden kanał. Drugi działa bez problemu. Uszkodzenia jakie zauważyłem: 1. Spalone rezystory R214, R 216 2. Wybrzuszony kondensator C203 ( ale nie wylał) Na szybko co sprawdziłem multimetrem 1. Jest napięcie na wyjściu głośnikowym około 20 V DC 2. Napięcia baza emiter na tranzystorach U 201, U 202 - 11V i 9 V ( w przybliżeniu) Pytanie następujące. Czy do wymiany na pewno będzie para tranzystorów Sap 15? czy na podstawie tych danych można to stwierdzić, czy może to być inna diagnoza. Zastanawiam się jaki były koszt naprawy i czy było by to opłacalne ( za 500-600 zł można kupić taki wzmacniacz używany). Podejrzewam że wzmacniacz działał za długo na dużej głośności i dla tego doszło do uszkodzeń (to by pasowało do mojego brata niestety).
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.