Jump to content

hlary

Użytkownicy
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jakoś tak na Q21 mogę zawsze liczyć 🙂 Rzeczywiście Chorda C-Line odnalazłem w swoich starszych kablach. Nawet nie wiedziałem, że go miałem. Kiedyś bardziej stawiałem na kino domowe niż stereo. Więc kabelki sobie leżały razem z cinchami z marketu. Wow. Ciekawe rzeczy można odnaleźć w swoich starociach. Podpiąłem i kurde rzeczywiście zmiana jest zdecydowanie na lepsze. Jakoś dla mnie większa szczegółowość (więcej instrumentów), lepszy środek. Bardziej plastyczne granie. Jakoś tak lepsze stereo się pojawiło 🙂 Dzięki za pomoc. Z czasem tylko wymienię lampy w Vincencie jak będzie się zbliżał kres t
 2. Jak w temacie. Jest Vincent SV-500 i Audiolab M-DAC+. Jakie bedą lepsze kable RCA. Melodika Purple czy Chord C-line ?
 3. Zworki "zamykające" cinche ma w swojej ofercie Projekt Nostromo. [Hidden Content] A wy co myślicie o tym. Warto ? Czy to ściema ?
 4. Dzięki jak będę w domu tak ustawię. Miałem ustawione standardowo Adjustable
 5. I tak wpinam przez cinche. Chyba, że mam wpiąć przez coaxialne i wtedy będzie działał daj we wzmacniaczu. Ale gdzie to jest napisane ? Bo nie widzę. Z chęcią wyłączył bym wyjścia symetryczne, bo ich nie używam, ale nie ma takiej opcji.
 6. Tak, można regulować głośność także na DAC-u. Nie ma nic w ustawieniach o wyłączeniu pre. Nic nie ustawiałem na DAC-u o pre. W Yamaha WXC-50 jest też pre, ale tam się to ustawia. Tu nie ma nic. Także w instrukcji obsługi. instrukcja-obslugi.PDF
 7. Nie z DAC-a dźwięk wychodzi cinchami do zintegrowanego wzmacniacza.
 8. Nie. Obniżając głośność na DAC-u, a zwiększając na wzmacniaczu dalej powinienem mieć tę samą jakość. Ale tak nie jest. Głośność dźwięku idąca na kolumny jest ta sama. Ale : - przy ustawieniach DAC-a na -20 dB i zwiększając głośność na wzmacniaczu jest gorzej z jakością dźwięku, - przy ustawieniach DAC-a na 0dB i odpowiednio zmniejszając głośność na wzmacniaczu jest lepiej z jakością dźwięku. Głośność jest ta sama, ale jakość niższa. czy jest jakiś sposób, aby ustawić DAC-a standardowo na 0dB ? Nie jestem techniczny i nie potrafię tego lepiej wytłumaczyć.
 9. Czyli jednak najlepiej za każdym razem jak włączam DAC-a ustawiać go na 0dB ? Mnie wkurza, że nie mogę tego zapisać jako ustawienie domyślne. Domyślnie system przyjmuje zawsze po wyłączeniu -20dB, a zapisuje tylko ustawienia niższe niż -20db. Nie można zapisać jako standardowego ustawienia 0dB.
 10. Ja się nie znam na elektronice, ale wiem, że zmniejszając głośność traci się jakość dźwięku. I to nie przez cichsze granie, bo daję większą głośność na wzmacniaczu. Ale jakość dźwięku jest gorsza i to wyraźnie. Mniej góry i dołu.
 11. Ja także mam wrażenie, że jeżeli ściszam M-DAC+ to spada jakość dźwięku. A firmowo dźwięk jest ustawiony na -20dB. Przestawienie na 0dB powoduje, że standardowo znowu włączy się -20dB. Szlag mnie trafia.
 12. Zmieniłem system i mam do sprzedania Yamaha AS-501 + kolumny Klipsch R-26F. System gra mocno energetycznie. W kolumnach brak jednej zwłoki, bo gdzieś zaginęła. Miałem je podłączone przez bi-wire.
 13. Ja go mam z Tannoy Revolution XT 6F, ale mogą być siostrzane Fyne 501. Dobrze grają, kolumny z wylotem BR od spodu z ukierunkowaniem na przód. Ja mam też pokój 21 m2.
 14. No cóż kupiłem teraz Tannoye XT 6 F i grają z Vincent SV-500. Poprzednio Klipsche R-26F i Yamaha AS-501. Kolumny Klipsch i wzmacniacz Yamaha były bardzo energetyczne ostre, dające kopa. Nowe kolumny i wzmak jeszcze się wygrzewają i zgrywają ze sobą, ale już mogę powiedzieć co nieco. Góra i średnica ładna. Kolumny muzykalne, dużo przestrzeni w muzyce, stereo, szczegółowość, ale taka współgrająca ze sobą, a nie kakofonia dźwięków bez sensu. Diana Krall jakby stała na wyciągnięcie ręki obok mnie. Bas na pewno mniejszy niż w Klipschach, ale wg mnie lepszy. Jakiś taki kontrolowany, bardziej miękki.
 15. Trochę źle zrozumiałeś. Nie, że grają "pure direct", ale muzyki słucham na włączonej funkcji Pure Direct. Omijającej ustawienia basów i sopranów. Chodziło o to, że nic nie podbijam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.