Jump to content

wladzioo

Użytkownicy
  • Content Count

    2
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. W sprawie pomiaru rozeznawałem się w celu ewentualnego sprawdzenia, czy akustyka jest zgodna z normami, bo oczywiście - wiadomo, że jest źle, ale jeśli pomiar nie wykazałby niezgodności, to wszystkie możliwości wymuszenia zmiany sytuacji po stronie dewelopera (ściana jest absurdalnie cienka, podczas remontu ekipa przebiła się na drugą stronę) lub sąsiada odpada. @cir i kojarzysz jak wyglądała procedura? tzn. przedstawiono wynik pomiaru pogarszający bazowe właściwości budynku i wystarczyło?
  2. Cześć, poszukuję porady kogoś z branży w sprawie wydzielenia ściany z sąsiadem. Ów sąsiad jest typem chodzącym 'z pięty', o słusznej posturze, co powoduje, że słyszę każdy jego krok w całym mieszkaniu - wibracje roznoszą się po ścianach i podłodze. Z sąsiadem dzielę ścianę w łazience, gdzie hałas jest mniej dokuczliwy, a także ścianę w sypialni, gdzie sytuacja robi się nie do wytrzymania. Mieszkanie jest już wykończone, stąd też pytanie, czy samo postawienie dodatkowego wydzielenia akustycznego od strony sypialni pomoże na tego typu hałasy? Inne dźwięki też są słyszalne, ale to wibracje od chodzenia/przesuwania mebli/czegoś na kształt bicia w worek treningowy męczą mnie najbardziej, zwłaszcza że przecież nie zabronię sąsiadowi chodzić po mieszkaniu.. Kontaktowałem się w tej sprawie z firmą dokonującą pomiarów, za zmierzenie jednego typu dźwięku (tu - uderzeniowego) w jednym pomieszczeniu krzyknęli sobie 1200 zł netto, a na dodatek dochodzi logistyka z koniecznością ustawienia sprzętu również po stronie sąsiada. Ściana ma wymiary 3x3m. Wielkie dzięki za wszelkie sugestie.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.