Jump to content

Krzysztof Kopeć

Użytkownicy
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, Mierzę się obecnie z ustawieniem odpowiednio subwoofera w salonie. Sprzęt: NAIM SuperUniti 2 x Focal Aria 926 1 x REL T7i - subwoofer Salon ma 30 m2, dość nieregularny układ, kąty - ściany narazie gołe (rzut w załączniku). Ze względów praktycznych suba mogę go ustawić w zaznaczonych pięciu strefach - gdzie Waszym zdaniem ten sprzęt zabrzmiałby najkorzystniej?
 2. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Zastanawia mnie tylko jeden fakt - skoro ten Naim ma dedykowane wyjście Sub Out to czy takie podłączenie bezpośrednio pod banany nie spowoduje jakieś straty na sygnale/jakości?
 3. Hej, Szukam obecnie suba do swojego Naima SuperUniti + Focal Aria 926 i brzmieniowo/cenowo podeszły mi dwa produkty REL'a - T7i i T9i. REL w subwooferach dostarcza od razu zamontowany kabel bez końcówek i podczas odsłuchów okazało się, że nie za bardzo jest je podpiąć pod Naima. Ostatecznie w salonie podpięli mi go "na chama" owijając kable suba wokół bananów - to brzmiało ale jednak szukałbym bardziej sprawnego i cywilizowanego sposobu. Macie pomysł jakimi koncówkami/kablami spiąć te suby z tym Naimem - dołączam zdjęcia
 4. Cześć, Od kilku tygodni korzystam z zestawu NAIM'a SuperUniti + Focale Arie 926 + kable NAIM NAC A5. Generalnie brzmi to bardzo dobrze, w szczególności góry i środki, jednak przy typowo elektronicznych kawałkach których często słucham brakuje mi trochę mięsistego basu. Zależy mi na dobym wypełnieniu dolnego pasma, nie powodując przy tym efektu nienawiści u sąsiadów 😉 Pomieszczenie ok 30 m2, wysokie sufity 3,2 m. Jaki subwoofer polecalibyście do takiego zestawu (budżet do 3-4 tyś), oraz czy zaznaczone miejsce się sprawdzi (w tym rogu za ścianą akurat nie ma żadnego sąsiada 😉 )? Również sugestie odnośnie ustawienia kolumn, akustyki itp mile widziane.
 5. Mam w sumie również podpięty Android TV połączony optykiem. Mógłbym w sumie spróbować połączyć się z TV np. Airplayem ale zastanawiam się czy takie połączenie nie nie spowoduje strat jakościowych (przetworniki TV, airplay itp).
 6. Cześć, Od tygodnia korzystam z NAIM'a Superuniti (wersja bez BT) i generalnie jestem bardzo zadowolony z brzmienia. Problemem okazało się jednak połączenie tego all-in-one z Tidalem. Naim posiada swoją dedykowaną apkę, która poprzez nakładkę umożliwia korzystanie z Tidal jednak muszę przyznać że jest ona bardzo mało przyjazna w użytkowaniu i wolałbym korzystać z dedykowanej apki Tidala. Nie mogę jednak połączyć jej z moim Naimem (aplikacja nie widzi systemu do streamowania - dorzucam zdjęcie). Działa to z kolei bardzo dobrze przy Spotify ale przy Tidalu już nie. Czy ktoś z Was mierzył się z takim problemem? Macie pomysł na jakieś obejście które nie spowoduje spadku jakości brzmienia?
 7. Cześć, Od tygodnia korzystam z NAIM'a Superuniti (wersja bez BT, wgrana najnowsze wersja softu) i generalnie jestem bardzo zadowolony z brzmienia. Problemem okazało się jednak połączenie tego all-in-one z Tidalem. Naim posiada swoją dedykowaną apkę, która poprzez nakładkę umożliwia korzystanie z Tidal jednak muszę przyznać że jest ona bardzo mało przyjazna w użytkowaniu i wolałbym korzystać z dedykowanej apki Tidala. Nie mogę jednak połączyć jej z moim Naimem (aplikacja nie widzi systemu do streamowania - dorzucam zdjęcie). Działa to z kolei bardzo dobrze przy Spotify ale przy Tidalu już nie. Czy ktoś z Was mierzył się z takim problemem? Macie pomysł na jakieś obejście które nie spowoduje spadku jakości brzmienia?
 8. Pojadę po tego Superuniti i posłucham... generalnie zawsze wychodziłem z założenia ze co jest do wszystkiego (all-in-one) jest do niczego 😉 ale jakos perspektywa załatwienia tematu za jednym zamachem (wzmak + żródło) mnie przekonuje. Jak oceniacie sam wzmacniacz w tym Superuniti względem XS2? Na jednym z forów w zasadzie postawiono mi wybór między jakością (XS2) a funkcjonalnością (SU) - rzeczywiście tak to wygląda ?
 9. jest w stanie bardzo dobrym, jeżeli chodzi o pewność źródła ... to ogłoszenie z sieci, tyle dobrze że sprzęt odbierałbym i sprawdzał osobiście 😉
 10. Cześć, Długo szukałem wzmacniacza do swoich Focali Aria 926 i po kilku odsłuchach faworytem jest NAIM Nait XS2. W zasadzie już zabierałem się za zamówienie, do znalezienia już tylko DAC a tu pojawiała się oferta używanego NAIM's SuperUnity All-in-one w którym mam wszystko za cenę mniejszą niż nówka XS2 Co sądzicie o takim rozwiązaniu - pójść raczej w używany sprzęt dwie półki wyżej czy zostać przy nowym? Sprzętu używam głównie do streamingu Spotify/Tidal/Airplay oraz podpięcia do TV w salonie (salon 30 m2, wysokosc 3,2m)
 11. Dzięki za wszystkie propozycje. Po odsłuchach waham się między Atollem IN100/IN200 a Naim Nait-XS2. Naim zrobił na mnie wrażenie ale Atoll pomimo dwa razy mniejszego budżetu również. Pojawiła się również opcja zakupienia używanego NAIM SUPER UNITI - ALL IN ONE w cenie porównywalnej do nowego XS2. Co myślicie o takim rozwiązaniu ? 🙂
 12. Cześć, Zbieram się do zakupu tych kolumn ale nie zdecydowałem się jeszcze na wzmacniacz. Co polecilibyście do nich w budżecie 4000-6000 pln? Do nagłośnienia salon 30 m2 / wys. 3,2m. Głównie muzyka z Spotify, podłączenie do TV i w perspektywie czasu gramofon. Jeżeli chodzi o preferencje muzyczne to raczej cięższe, przestrzenne brzmienia, z małą ilością wokalu np. [Hidden Content] [Hidden Content] oraz muzyka elektroniczna [Hidden Content] [Hidden Content]
 13. Cześć, Jeżeli chodzi o elektronikę to wybór padnie chyba na Yamaha R-N602. Jakie kolumny byście do tego polecali? Mam narazie kilka typów: 1) Monitor Audio Bronze 6 2) Indiana Line Tesi 561 3) Heco Aurora 700 zamawiać będę najprawdopodobniej stąd: [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.