Jump to content

maciek64

Użytkownicy
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. sorka, to tak na dwa razy. Do Teaca NT 505 pasuje sterowanie Lumin app, program pracuje również pod androidem. Wizualnie i funkcjonalnie jest taki sam jak HR streamer, lecz jest aktualizowany. To chyba jedyna opcja. Po instalacji programu widoczne jest urządzenie pod swoją nazwą. Nawiasem mówiąc, ostatnio porównywałem mojego Teaca NT 505 do Bluesounda node 2i na dwóch różnych zestawach w różnych pomieszczeniach i różnica w jakości dźwięku jest znacząca na korzyść Teaca. Apka sterująca na Bluesounda jest oczywiście dużo lepsza. Pozdrawiam serdecznie
 2. Miałem triode 25 przez chyba 3 lata. To dobry wzmacniacz, jako lamp sterujących używałem oprócz firmowych psvane mark II oraz tungsol gold. Nie mam doświadczenia z kolumnami Sonusa lecz w tracie odsłuchów przy zakupie usłyszałem od sprzedawcy, iż są to kolumny lubiące prąd. Nie wiem jakie warunki akustyczne ma kolega oraz jakie okablowanie. Przy typowych warunkach obstawiałbym lampy jednak o jaśniejszej barwie (tungsolgold). Zaznaczam iż nie mam doświadczenia z NOSami. Pozdrawiam serdecznie.
 3. Pewnie tak jest. Mój TEAC gra raczej po tej stronie ciemniejszej. Generalnie mi to bardziej odpowiada, na dłuższy czas nie męczy. Mój CD audiolab podłączony jest również koaksjalem przez teaca. Jak chcę ostrzej i mam płyty to słucham z cd-ka bezpośrednio. Spróbuj kable połączeniowe srebrne albo inne uważane za jasne czy analityczne. I uwaga na konwersję do DSD, u mnie nieco zmiękcza górę, przez co mam wrażenie że wysokie częstotliwości są cofnięte. Odnośnie sterowania, używam oprogramowanie z lumina, wygląda dokładnie tak samo jak TEAC HR streamer, działa dobrze, wyświetla typ sygnału z radia. Ogólnie na forach (głównie ameryka) jest polecany. Pozdrawiam
 4. Niestety nie, to mój pierwszy streamer a wybór padł po dokładnym zdefiniowaniu moich potrzeb oraz trafieniu na okazję cenową.
 5. Dzień dobry wszystkim. Zgłaszam się ze swoim TEAC NT-505. Mam go od paru miesięcy i pewne związane z nim przemyślenia. Chętnie w miarę swoich możliwości, pomogę potrzebującym.
 6. Przepraszam za niezrozumienie, ja tylko staram się doradzić koledze, nie szukam nowych kolumn. Sam mam kolumny Audium comp 8, to są kolumny o skuteczności 93dB, głośnik niskotonowy ma średnicę 22cm. Lampa absolutnie daje radę. Przy lampach 6CA7 EH gram w trybie triodowym, chyba że chcę coś ostrzejszego i trochę głośniej, wtedy włączam w trybie pentodowym. Wiem że na tym forum to trochę niepolityczne, ale zostawiłbym sobie, będąc na miejscu kolegi kolora, Synthesisa. To dobra firma, montują swoje trafa. W mojej konfiguracji gram 3 lata, zużyłem już 1 kpl lamp mocy EH 6CA7, kupiłem takie same i na dzień dzisiejszy nie mam zamiaru pozbywać się ani kolumn ani tym bardziej unisona. Zastanawiam się jedynie na poważnie nad wpięciem w system streamera, w tej chwili używam konfiguracji sieć+PC+foobar2000+kabel usb do mojego wzmaka. Chodzi o pominięcie komputera w torze. Zastanawiam się nad np. Teac NT (przez rca) czy cocktail audio przez usb. Budżet do ok. 4k, może być używane. Sterowanie z pilota i tabletu (android). Może któryś z kolegów ma jakieś dobre dobre doświadczenia?
 7. Witam i potwierdzam powyższe. Miałem lampowego Synthesisa, teraz mam lampowego Unisona. Oba bardzo dobre. Do lampowych wzmacniaczy jedynie wysokoskuteczne kolumny. Szukałbym od 90dB wzwyż. Pozdrawiam
 8. Witam, ja również zgłaszam akces do klubu z moim Triode 25. Witam wszystkich klubowiczów. Mój wzmak posiada wbudowany DAC USB i gram na kolumnach 4 omowych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.