Jump to content

mushi

Użytkownicy
 • Content Count

  107
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

35 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  muzyka
  podróże
  książka/podcast

Recent Profile Visitors

543 profile views
 1. mushi

  Deprecha

  Tak, kończy się ona zazwyczaj zjedzeniem jednego osobnika przez tego drugiego, który jest uzbrojony w kły i pazury. Otrząsnąć się z niej. Dosłownie. Słuchaj Фома, nie będę Tobie tutaj opowiadał książki. Jeżeli dalej chcesz drążyć ten temat, to prościej będzie sobie ją kupić, przeczytać i samemu wyrobić zdanie.
 2. mushi

  Deprecha

  No to w takim razie nie przeczytałeś ze zrozumieniem paragrafu który był cytowany przez Ciebie powyżej, ponieważ jego autor odnosi się w nim do zwierząt dziko żyjących w przyrodzie. To co próbujesz przytoczyć to nie jest sytuacja w której może znaleźć się zwierzę żyjące w swoim naturalnym środowisku. Jeśli masz co do tego jakieś wątpliwości to mogą one zostać rozwiane po przeczytaniu kilku pierwszych stron tej książki. Pozdro
 3. mushi

  Deprecha

  Autor opisuje mechanizmy traumy w oparciu o obserwacje zwierząt dziko żyjących w przyrodzie. Nie interpretuj pochopnie jego pracy na podstawie jednego paragrafu który przeczytałeś w sieci. Wydaje mi się, że twoje wnioski idą właśnie w trochę dziwnym kierunku i zaczynasz sobie sam komplikować życie. EDIT: nie wszystkie techniki są dla każdego, jeśli to co czytasz do ciebie nie trafia to zostawiasz to za sobą i idziesz dalej. Jeśli jednak koresponduje to z tobą - bierzesz co może tobie się przydać i także idziesz dalej. Nie mam zamiaru nikogo na siłę do niczego przekonywać. Jeżeli jesteś jedną z osób, którym pomaga modlitwa w kościele to ok, choć sam nie poszedłbym w tym kierunku to w twoim przypadku całkowicie to zaakceptuję.
 4. mushi

  Deprecha

  Nom, podpiszę się pod tym, wszystko co schowamy w Cieniu będzie chciało prędzej czy później wyjść na światło dzienne. Emocje i traumy wszelkiej maści to są rzeczy do przeżycia, przepracowania. BTW natura, obcowanie w niej, doświadczanie tej inteligencji także może pomóc, to wszystko jest cyklem, miliony przed nami doświadczały tego i po nas będą doświadczać, c'est la vie uszy do góry 😉 EDIT: jeśli ktoś jest zainteresowany to mamy różne techniki, które mogą pomóc w wyjściu z traumy. Od siebie mogę polecić Peter A. Levine Obudźcie tygrysa lub inne pozycje od tego pana. Kolejny pan który może coś wnieść do tematu to Gabor Maté.
 5. mushi

  Deprecha

  Dni smutnych i szarych jest końcem Poranek co wita mnie słońcem
 6. Whoops.. Faktycznie, mamy taki dział jak Film 🙃 Moderacja proszona o przeniesienie tematu do działu Film !!
 7. Hej!! Moja propozycja na weekendowy wieczór, jeśli ktoś ma chwilę wolnego czasu.. No.1 It Might Get Loud No.2 Two-Headed Cow 02:05 😉 Jeśli macie jakieś propozycje, dawajcie śmiało..😉
 8. Czyli recenzji żadnych nie czytasz, bo z pewnością wszystkie są z góry opłacone? A więc tylko AVS u Ciebie?
 9. Nie wiem, nie znam się.. nigdy takich szczegółowych porównań sam nie robiłem, tym bardziej sprzętu za kilkadziesiąt kpln, więc nikogo tutaj nie mogę oceniać ani wypowiadać się jednoznacznie. Natomiast od siebie dodam tylko, że zdarza mi się czasem czytać recenzje Jakuba Łopatko, i odnoszę wrażenie, że są to te jedne z bardziej rzetelnych. Jakkolwiek autor tych recenzji nie wygląda żeby spędzał długich miesięcy na odsłuchiwaniu pojedynczego urządzenia, skłonił bym się bardziej ku wersji, że ma sprawne i wyuczone ucho a wszelkie różnice oraz detale potrafi szybko wychwycić w trakcie jednej sesji. Ale tylko to sobie teraz wyobrażam. Żeby nie być gołosłownym napiszę do niego maila z pytaniem, jak wygląda w jego przypadku proces odsłuchiwania sprzętu i jak długo z regóły to trwa. Zobaczymy, może mi odpowie. Więc jeśli z panem #Szakovskym przypadkiem jest podobnie jak z panem Jakubem, to Wasz problem może polegać na tym, że oceniacie wszystkich ludzi swoją miarą. Ale oczywiście mogę się mylić.
 10. Czy masz w takim razie zamiar zamknąć się razem z panem #Szakovskym w mieszkaniu na trzy miesiące i w tym czasie dokonywać porównania dCS'a z Toppingiem, czy będzie to raczej kilkanaście osobnych sesji rozłożonych w czasie? W każdym bądź razie podziwiam! Wygląda na to że, czeka Was bardzo ciężka praca.
 11. Gdy Ikea nie zmieści tego potwora Wybierzemy się do pana Komandora? 🤦‍♂️ 😮 pacze i nie wierze, wykończenie sam zrobiłeś? jak zdobyć takie fronty?
 12. Fakt 😩 z trzech wersji "The Wind That Shakes The Barley" Live (Live Remastered CD) i CD pierwsza zawsze najbardziej mnie rusza.. Jeszcze taka myśl mi przeszła przez głowę: mamy w mieście mały salon audio który zajmuje się także instalacją abo doradztwem przy montowaniu KD, i jak już Scorpio będą hulać to mogę wtedy przejść się do nich i spytać czy nie wypożyczyli by dwóch subów za kaucją, żeby posprawdzać sobie możliwe ustawienia z jednym lub dwoma, pomierzyć z mikrofonem może i wybrać najlepiej wypadającą opcję? ma to sens?
 13. Zanim cokolwiek zamówię to wcześniej z Wami to skonsultuję, żeby lipy nie było..
 14. Cześć Ivan! Masz troszkę 2x większy 😉 chyba zazdroszczę Też mi się najbardziej podoba pomysł z membraną bierną Jak bym nie liczył to wychodzi powyżej 4k za suba za każdym razem: a) z MB np. ten lub ten plus 2x ten plus icepower z tąd i już mamy 900€ plus reszta drobiazgów.. b) przyglądam się jeszcze opcji OB np. ten plus icepower, no mógłby się jeszcze zmieścić w tym budżecie Jak najbardziej popieram! Podoba mi się!!!!
 15. TU są ciekawsze. I pewnie droższe..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.