Jump to content

Audiolubny

Użytkownicy
 • Content Count

  81
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Opteron w 100% sie zgadzam. Dlaczego napisałem w samochodzie a to taki chaczyk, bonw samochodzie zachiwasz bezpieczną odległość. Co więcej konstytucja zapewnia ci prawo do przemieszczania się i zadne obostrzenia oprócz stanu wyjatkowego czy wojennego w to nie wliczają. Niech sobie policjant wypisze mandacik a ja mu grzecznie odmówię a w sądzie zwyczajnie jeszcze państwo odda mi kaskę za zmarnowany czas i stres jakiego doznałem przez pana policjanta. Nie dajmy się idiotyzmom. Rozumiem ostrożność ale są pewne granice... Btw działka to teren prywatny cos jakbys mial domek z ogrodem...
 2. Czytam i niewierze :). Pytanie za 100 punktów..... Czy jak jedziesz z miejsca zamieszkania na działkę to możesz dostać mandat?
 3. Kupiłem tanie głośnikowe chord clearway. Chciałbym zarabiać na kablach :). W tym zasilającym cos jest nie tak... Zobaczymy. Po co się wypowiadasz skoro nie interesują cie kable?
 4. Ja dodam jeszcze istotną rzecz, która wedlug teorii także powinna wpłynąć na mnie żebym nie wierzył w kable a mianowicie panowie z Audioholics i Reduktor szumu, ktorzy mają wiedzę i nie wątpię w nią. Ja zwyczajnie chciałbym dowiedzieć sie jak to możliwe że zmiane odczulem na odsluchu czy też moja żona w domu mimo tyle sceptycyzmu było wokół?
 5. Jestem inżynierem ale nie ze wspomnianej dziedziny, jednak na obrażanie mojej inteligencjii sobie nie pozwolę. Cytuje : "Doświadczenie jest powszechnym pojęciem składającym się z wiedzy lub umiejętności w obserwacjach pewnych rzeczy, wydarzeń, uzyskanych poprzez zaangażowanie w ujawnienie tych rzeczy lub wydarzeń. Historia słowa doświadczenie (w tym staropolskiego słowa eksperiencja) jest blisko związana z pojęciem eksperymentu". Eksperyment został przeprowadzony i wyniki przedstawione. Dla ciebie tylko twoje stwierdzenia są istotne, wyczytane w internecie i niewiem gdzie jeszcze... co przywołuje mi na myśl podejście kleru z 16 wieku gdzie ludzi inteligentnych palono na stosie a tym klerem jesteś ty ;). Takich kleryków nie potrzeba w tej dyskusji, bo nic nie wnosi a tylko sieje zamęt, dlatego bywaj... Dla każdego śledzącego wątek, moje przypuszczenia na temat zakłóceń itp. nie są elementem wiedzy a domysłów a mogę sie mylić, natomiast mój odsluch wspomnianych kabli to doświadczenie niepodważalne i realne, które korzystnie wpłynęło na moje postrzeganie kabli jako elementu audio i zdania nie zmienie. Aaa jedna rzecz jakby rzeczony kleryk nie wiedział do kogo pisze to do ciebie forumowiczu Uchatek.
 6. Tak jak wspominałem, jak ktoś chce zrobić testy niech wypożyczy i sie przekona lub nie. Myślę że kwestia tutaj jakości użytych komponentów audio i ich podatność na zakłócenia jest tutaj kluczowa, bo po zmianie właśnie najbardziej odczułem w zakresie basu, który potrzebuje dużej ilości prądu żeby odpowiednio wybrzmieć i jakości sopranów które nie były juz takie zapiaszczone jak przy poprzednich kablach Melodiki. Na wzmaku słyszę różnice na ampli nie a jak powszechnie wiadomo ampli ma dużo elementów które powodują zakłócenia, stąd być może brak rozróżnienia kabli. Podłącze jeszcze zamiast zworek kabel ytdy który był polecany przez jednego forumowicza, podziele się wrażeniami niedługo. Pzdr
 7. Zgadzam się i tutaj właśnie teza, w której zakłócenia powodują ze slyszymy różnice się pokrywa. Nie jestem elektrykiem czy elektronikiem ale jak ktos mi mówi ze przecież we wzmaku czy w głośnikach jest kabelek taki cienki czy wątpliwej jakości to troche chce mi się śmiać. Wiec po co te wszystkie zwrotnice które mogą w różnym stopniu filtrować zakłócenia itp itd. Idąc na odsluch byłem totalnie sceptyczny a wyszedłem z nową wiedzą i doświadczeniem. Najlelsze jest to że Sprzedawca którego już nie raz widziałem podchodził do tematu tak samo jak z każdym innyn elementem audio, czyli mówił, niech pan sie zda na swój sluch, jeżeli nic nie słychać to nie warto kupować, a ze było słychać to kupiłem :). Pzdr
 8. Jak myslisz czym spowodowane są różnice?
 9. Nie jest to odpowiedź na miarę mojego pytania. Myślę że generalnie sceptycyzm tutaj jest wskazany ale merytoryczny. Zapraszam do dyskusji.
 10. Głośnikowe bede ew zmieniał ale w pierwszej kolejności zasilający i głośniki ale to już w czasie... Zasilajacy może w kwietniu coś popatrze.. Pzdr Btw czy ktoś z was wie skąd wynikają różnice w kablach tzn ich sygnaturze dźwiękowej? Jestem ciekaw czy macie podobne przemyślenia co do tego tematu jak ja. Tylko bez demagogi proszę, tylko logiczne podejście do tematu mnie interesuje.
 11. Jasne masz racje, chętnie podzielę sie tym co sie dowiedziałem/doświadczyłem tylko z osobami, ktorych to to rzeczywiście realnie interesuje. Kabel to zavfino atlantic, tez niedrogi ale myślałem o cardasie, z tym że to tylko po odsłuchu w domu. Ok to sorry zrozumiałem to tak jak napisałem, info o kablu powyzej. Pzdr
 12. Tak forum jest po to żeby sie dzielić wiedzą czy doświadczeniami. Po co mam mówić który zasilajacy mnie interesował, skoro ton twojej wypowiedzi jest co najmniej prześmiewczy... Każdy niech sam testuje badz nie. Pzdr
 13. Prędzej antyreklama. Melodika purple rain na chord clearway. Pierwszy kabel dostalem za free 4 lata temu z tego samego salonu co kupiłem chorda, jak widać to żadne drogie kable.
 14. Wiesz, tak jak powtarzam to nie po raz pierwszy, bylem sceptykiem i pojechałem na odsluch z dużym dystansem. Ślepy test? Zapraszam do mnie i możemy przepinać kable poznam za każdym razem. Nie szukam tutaj potwierdzenia swojej tezy tylko przekazuje swoje odczucia i doświadczenia a są one pozytywne. Mam swoją tezę dlaczego takie różnice nastąpiły po zmianie kabli ale napewno nie jest to zwykłe przyzwyczajenie do dźwięku, a realny wpływ na dźwięk który był tak istotny, że moja gęba sie cieszy do teraz. Chce powiedzieć że na niskich poziomach głośności też znacząco polepszyła się dynamika i bas pojawił. Żona nawet teraz mówi że przy cichym słuchaniu jest bas i różnica odczuwalna. A generalnie nie interesuje sie audio jak ja.
 15. Jest halo jest super. Ale głośniki przy okazji odsluchalem i mi się spodobaly. Ale musze przetestować je za pol rpku moze później u siebie.. Podchodziłem cynicznie jak Ty. Nie wydałem fortuny na kable i do tego odsłuchiwałem/porownywalem ze swoimi w salonie, gdyby różnicy nie było to bym ich nie kupił. Proste. Sluch mam ponadprzeciętny i akurat w domu jak przepinalismy inne kable to nie było takich różnic ale to na ampli.... W salonie porownanie np miedzy cardasem a chordem na kefach dawalo ogromną różnicę w przekazie i to nie było na granicy percepcji. Później dla pewnosci po raz kolejny podpięliśmy Tannoye i tutaj znowu różnica ale w inną stronę. Przyjechałem do domu i podłączyłem nowe kable, w utworach w których była natarczywa Góra i brak basu nagle wiele sie zmieniło, że nawet mija żona powiedziała że różnica jest znacząco zauważalna. Nie podaje info jakie kable kupiłem żeby nikt nie zarzucił mi reklamy. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.