Jump to content

BalROCK

Użytkownicy
 • Content Count

  116
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Recent Profile Visitors

453 profile views
 1. Ale w mojej głowie przynajmniej jest już stosunkiem ... czegos do czegoś :0 A to juz jest punkt wyjścia
 2. No dobra, a co jeśli rezystor ujemnego zwrotnego idzie z wyjścia stopnia wprost do masy (m.in. w projekcie SRPP by bikerbo jest np. 500k do 1M). Jak to liczyć? Jakaś wędka?
 3. czyli, że ja to dobrze liczyłem tylko do obliczeń brałem grid-leak (R2L),a nie rezystor siatkowy (R1L); w projekcie oba o tej samej wartości, więc math się mi zgodził tylko nie logika i prawa fizyki 😄
 4. jezus maria człeku, ja już nie mówię zebys dawał wędkę jak Mac, ale chociaż nie wiem ... podbierak?
 5. Wartości wziałem wprost z opisu AVT5469. tak wiec od dupy strony próbowałem wydedukować, które elementy decydują o wzmocnieniu. A tu, jak napisałeś, decyduje o tym wiekcej niz myslałem :)
 6. Mam :) Tatusia też mam :) Ale ten rozdział z valvewizard o wzmocnieniu - rewelacja. Niemal jak krowie na rowie :) Mac - co z tymi pinami ?
 7. To prawda :) Mi wyszło ~16k Łoma. Kurcze, chyba w końcu mi sie to w głowie układa. Swoja drogą kosztowna pozycja z tego Designing High-Fidelity Valve Preamps - ze 190zeta na allegro. Nieźle
 8. Tak - zdaję sobie sprawę, że jest to pewne przybliżenie (może nie do końca precyzyjnie postawiłem pytanie). O pełnieniu roli napisałem, bo spokoju nie daje mi ten rezystor anodowy (w układzie jak tutaj [Hidden Content] rez jest o sporej wartości i na dodatek HT jest ponad 2x wyższe niż na lampie - chyba juz rozumiem czemu tak jest), natomiast w układzie SRPP takiego dużego reza w analogicznym miejscu nie ma :) a być nie musi (a chyba nawet nie może), bo rolę dynamicznego obciążenia dla dolnej lampki stanowi ta górna (i na niej tez 'gubione' jest połowa napięcia zasilania.
 9. Dziękuję :) Ale juz mam pytanie :) Czy dobrze zakładam, że w układzie SRPP role górnego reza (Ra) pełni górna lampa? Wartość wziąłem wprost z projektu. Dociekam i nie odpuszczę dopóki w 100% nie będę rozumiał jak to cholerstwo działa :)
 10. Sprawdź jeszcze telto [Hidden Content]
 11. Tak wiem, że sygnałowe są najistotniejsze (nie powiem od kogo to wiem :)). Tyle, że tutaj ten nadmiar gotówki idzie w co najmniej dziesiątki złotych, na poziomie rezów - złotówki. Mam jeszcze jedno lamerskie pytanie (w ramach takowych dywagacji), które nie daje mi spokoju (próbowałem sprawę rozkminić, ale chyba się w rozmyślaniach zaplątałem) Rezystor R6L/P odpowiada za ujemne zwrotne, gdyby go nie było w ogóle (czytaj Rezystancja byłaby ekstremalnie wysoka) sprzeżenia by nie było i wzmocnienie stopnia byłoby ok. 20V/V (dla 6111), a z nim jest ~2V/V. Które rezy poza tym R6L decydują o tym, że akurat 270k R redukuje to wzmocnienie z 20 do 2? Jak to prawidłowo liczyć? I związane z tym pytanie - na innych projektach (bp. bikerbo) SRPP ten rez idzie wprost do masy, tutaj na wejście przed rez antyparazytowy. Dlaczego?
 12. sprawdziłem, to była nawet Twoja opinia wyrażona na innym forum :) to spytam się jeszcze o rezystory - te które leżą wprost w torze audio to domyślam się, że jakiś wpływ na jakość sygnału mają. A co z rezystorami obecnymi w zasilaniu (anoda, żar) czy w sprzężeniu zwrotnym - czu tu warto pakować droższe rezy?
 13. Panowie, powiedzcie mi prosze dwie rzeczy jeszcze - spotkałem się z opinią, że kondy w układzie (szczególnie w danej sekcji, np. anodowej) powinny być z tej samej serii (np. wszytskie UCS nichicona) - prawda to, czy mogę mieszać bez negatywnego wpływu na brzmienie? czy jeśli zamiast tego 100uF konda za mostkiem w anodowym dam 82uf, ale za to pozostałe 3 w tej sekcji dam 22uf zamiast 10uf bedzie ok?
 14. Tak czytam sobie jeszcze raz ten krótki, acz dla nowicjusza wartościowy wątek i uświadamiam sobie, że czegoś nie kumam. Dlaczego przyjąłeś napięcie zasilania 2x wyższe niż napięcie na lampie?
 15. O ile lampy przewodzą :). A jak odpowiedź na zadanie domowe Panie Psorze? Dobrze ?:) (edit: zakładam, że reakcja z Twojej strony znaczy, że dobrze :)) Zastanawiam sie jeszcze nad rolą tego rezystora 1k bezpośrednio przed bramką - przez bramkę w mosach nie płynie prąd (a jeśli to mikroskopijny, bo przeciez bramka jest izolowana), wiec i na tym R nie ma spadku napięć? W żadnym materiale o powielaczach pojemności na mosach, który ogladałem, nie zauważyłem tego opornika.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.