Jump to content

MarcepanS

Użytkownicy
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wygląda, że skupiłem się na nie tym co trzeba - EQ jakoś ustawię, ale mam problem z głośnikiem centralnym. Niezależnie które ustawienie Surround wybiorę, po chwilę 'tracę' środkowy. W teorii wygląda to jak kiepskie połączenie kabla, bo po pacnięciu w amplituner na moment wraca, ale długo to nie trwa. Oba przednie głośniki działają bez problemu. Czy mogę zacząć obawiać się najgorszego?
 2. Hej, Wybacz za późną odpowiedź. Sprzęt bardzo mi się podoba, brzmienie przy odpowiednich ustawieniach w sytuacjach film/video czy nawet meczu jest meeeega dobre. Oczywiście czuć, że kolumny są ze 3 klasy niżej niż amplituner, ale generalnie dają jakoś radę - aczkolwiek podejrzewam, że jak większość ludzi kupujący taki sprzęt po raz pierwszy w życiu, będę chciał dość szybko rozbudować zestaw, hah. Mam jedynie małe problemy ustawieniami EQ, bass jest oczywiście bardziej 'punchy' niż 'smooth', taki trochę bardziej stereo, ale chyba trochę za bardzo odstaje mimo, że oczywiście ciężko się spodziewać czegoś innego nie mając subwoofera. Jakieś porady co do ustawień? Sony sobie nie żałowało z ich mnogością tak swoją drogą, hah. Druga sprawa - głośniki mają impedancję 4-8 Ohm, zostawiłem przełącznik na 8 tak jak był gdy amplituner do mnie przyjechał. Dobrze zrobiłem? Dzięki!
 3. Ja bym tu jednak spróbował jeszcze z ustawieniami obrazu - baaaardzo rzadko używam napisów, ale jak już się trafi nigdy nie ma problemu w konfiguracji czarny-biały. Możliwe też, że sam Netflix coś kopci. Hah, nawet nie wiem skąd się wzięła ta dygresja i potem kawałek dyskusji w tym temacie. Pewnie masz sporo racji w swojej obserwacji, ale po co to punktować? Ja nawet nie reagowałem, bo dostałem dobrą poradę i to mi wystarczyło - resztę zignorowałem. Nie ukrywam, że mnie trochę boli po powrocie do kraju (niedługo będzie 3 lata?) jak co krok widzę jak jeden drugiem dopieka. Albo ktoś kogoś ocenia, bo nie ma samochodu i jest nikim w społeczeństwie (WTF?) - sprzedałem swój 11 lat temu, nie zamierzam wracać. No cóż, poszło tutaj i tak dużo lepiej z tą poradą niż na elektrodzie, hah. Tak czy siak - Sony 940 kupiony, jeszcze nie u mnie, ale sprawny i w super cenie (400zł). Dzięki tym którzy polecili, temat do zamknięcia.
 4. Pełna zgoda, daje radę. Amplitunera nadal jednak nie mam, nie doszło do sprzedaży tego który sobie upatrzyłem - próbuję dalej.
 5. Taki jest plan! Jeszcze nie, gdyż ludzie bardzo niechętnie wysyłają 15kg kurierem i to jeszcze za pobraniem. Znalazłem jednak jednego chętnego, co prawda jest to 930, ale wnioskując po waszych opiniach i tak powinno być dobrze.
 6. Dzięki za poradę, podobają mi się te Sony. Z tego co widzę na OLX można je dostać już za ok. 400zł, rozumiem, że to właściwa cena? (na Allegro jest jakiś za 800zł). Podoba mi się ten: [Hidden Content] Warto brać?
 7. Jasne, racja. Głośniki już są - wyprzedaż garażowa. Czegoś konkretnego szukać? Wpadł mi w oko ten: [Hidden Content] Wdziałem jednak mieszane opinie na jego temat, próbować coś innego?
 8. Hej wszystkim! Z moim pierwszym postem niosę dość krótkie pytanie od laika, otóż: Czy jestem w stanie kupić jakiś wzmacniacz do głośników Eltax Universe Rear - 2 kolumny + jeden centralny tak by jakość dźwięku była lepsza od wbudowanych głośników TV? Przeznaczenia to głównie oglądanie meczy, okazjonalnie film/gra, bez odtwarzania muzyki. Budżet do 700zł. Warto próbować? Z góry dzięki za porady! Marcepan
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.