Jump to content

k4mil3k

Użytkownicy
 • Content Count

  685
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

357 Dobry

Audiostereo

357

Bocznica

0

Karta premium

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://pd-cf.com/

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Co do płytki, tak to pewne że będzie inna. Co do napięcia to podejrzewam że zostanie 5V ale to będę mógł potwierdzić dopiero po długim weekendzie.
 2. Osobiście miałem przez 2 tygodnie, a Node z liniowym robił jako transport. Szczerze to szału nie zrobił patrząc na to ile kosztuje, ale może to też kwestia zestawu który posiadam (powiedzmy średniej klasy).
 3. Taki właśnie był cel. Różne są gusta, jedni chcą aby coś świeciło, inni nie chcą żadnych światełek. Do diagnostyki w zupełności wystarczy.
 4. Gdybyście byli ciekawi co się zmieniło wewnątrz: nowy CPU z obsługą pamięci eMMC oraz HDMI, całe serce urządzenia zostały wyniesione na osobną płytkę, kości DAC zmienione na PCM5242, o ile w Node 2 jedna kość PMC5122 odpowiadała za oba kanały stereo, a druga za subwoofer to w tej wersji Node DAC ma już budowę w pełni symetryczną. Widać nadal zasilacz impulsowy, trochę okrojony względem poprzedniego. Swoje urządzenie powinienem dostać za około 2 do maks 3 tygodni więc podzielę się bardziej szczegółową opinią.
 5. Może być trudna do zauważenia, jest też stłumiona rezystorem by nie "waliła" zbyt mocno. Łatwiej będzie ją zauważyć od strony gdzie jest włącznik i kabel AC. Ja bym tego tak nie nazwał 🙂 Dwie osoby wyraziły swoje uwagi więc szukamy złotego środka. W stosunku do poprzedniej partii zmieniłem kilka drobnych rzeczy, jak: zmieniony mostek prostowniczy, usunięty dławik (w kolejnej partii wróci lecz w innej lokalizacji) zwiększona pojemność kondensatorów w regulatorze wstępnym, zwiększona pojemność tantali stabilizujących na odnogach regulatora, kondensatory odsprzedające zmienione na Wimy. I
 6. We wszystkich zmieniły się: większe kondensatory stabilizujące na odnogach regulatora, mostek prostowniczy i kondensatory odsprzęglające. Jak mówiłem też wcześniej, dwie osoby zgłosiły uwagi, w związku z tym zrobiłem więc tym razem kilka sztuk ze zmienionymi kondensatorami wygładzającymi na Nichicon oraz Panasonic FC.
 7. Produkuje się, w środę będą gotowe do wysyłki. Napiszę Ci wiadomość prywatną.
 8. Obecna wersja jest produkowana od ponad roku. Nowa wersja jest opracowana, lecz czeka na weryfikację czy będzie pasować również do Node 3. Jeśli urządzenia będą kompatybilne to fajnie, ale jeśli okaże się że urządzenia nie są zgodne i projekt będzie wymagać dostosowania to zostanie on dostosowany wyłącznie do Node 3, bez kompatybilności wstecznej. W sytuacji jak wyżej, obecne moduły do Node 2 będą dostępne wyłącznie do wyczerpania zapasów.
 9. Na razie nie mogę tego potwierdzić. Mam przygotowane już nowe projekty płytek pod Node, ale na razie całkowicie wstrzymałem ich produkcję i wyprzedaje wyłącznie zapasy. Nowy Node 3 powinien do mnie dotrzeć max w ciągu miesiąca to wtedy będę mógł powiedzieć cokolwiek więcej.
 10. Zostaw zasilacz i Node z Radio Paradise włączonego na 2 doby. Muzyka wcale nie musi grać z głośników by wygrzać zasilacz.
 11. Nic nie jest tajne. Generalnie, ze wszystkich sprzedanych zasilaczy zgłoszono dwa zastrzeżenia. Po części zapewne wynika to z własnej subiektywnej oceny, lecz osobiście wolę znaleźć złoty środek i w kolejnej partii wprowadzam drobne zmiany.
 12. @pawel k Dzięki za opinie. Oczywiście podtrzymuje ofertę dosłania Ci do odsłuchu drugiego zmodyfikowanego zgodnie z Twoją sugestią zasilacza. Dla mnie im więcej "uszu" tym lepiej 🙃 Nadal chcesz go wypróbować ?
 13. Ludzie sobie chwalą Node po modzie zestawiony w torze z lampkami. Musisz spróbować, lecz mimo wszystko polecałbym raczej chociaż najtańszy zasilacz liniowy.
 14. Otrzymałem od Was wiele propozycji za co dziękuję. Teraz trzeba to przemyśleć a jutro podzwonic do salonów audio i popytać co da się zrobić.
 15. Dokładnie, każdy system jest inny, konfigurowany przez miesiące czy lata pod indywidualne gusta. Każdy nowy element może wprowadzić mniej lub bardziej pożądane zmiany więc nie u wszystkich musi się to samo sprawdzać. Czasami z jednej strony zyskujemy większą przestrzeń, detale, bas, i wiekszą kontrolę, ale z drugiej strony trzeba pamiętać że im jest bardziej punktowo i dokładniej tym więcej błędów w realizacji nagrań można obnażyć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.