Jump to content

k4mil3k

Użytkownicy
 • Content Count

  428
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

195 Dobry

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. k4mil3k

  Bluesound Node 2i?

  Generalnie, jeśli ktoś ma Bluesound Node 2 lub 2i i sama obsługa tego urządzenia mu najbardziej odpowiada to uważam ten mod zasilania za rzecz "must have". Wysyłałem już te moduły w różne zakątki świata, od Kanady, USA, po większość krajów Europy, Rosję, czy idąc nawet jeszcze dalej do Indonezji. Nie spotkałem jeszcze osoby niezadowolonej. Bardzo dobry wybór, z markowych zasilaczy trudno znaleźć coś z lepszym stosunkiem ceny do jakości.
 2. @piotrek_rr Jakim zasilaczem to zasilasz ? Wersja druga to raczej rozwinięcie pod tańsze, prostsze zasilacze (rozbudowane zabezpieczenia i filtry).
 3. Panowie...nie abym się czepiał 😄 lecz uprawiacie offtop 😛
 4. Jak wiecie produkuje moduły do zasilania liniowego do Bluesound Node 2i które znacznie poprawiają te urządzenia. Otrzymałem właśnie zapytanie czy nie stworzył bym takiego modułu dla urządzenia Vault 2 i próbuje opracować ten temat. Mam pytanie: jak wiele osób korzysta z tego urządzenia ? Są tu jacyś jego użytkownicy chętni się ujawnić ?
 5. k4mil3k

  XLR czy RCA

  Zgadza się, tak też miałem na jednym DAC. Dla tego używam trybu PRE i poziomu -0,5dB.
 6. k4mil3k

  XLR czy RCA

  6dB głośniejszy sygnał, to 6dB większy odstęp od szumu, to także mniejsze zniekształcenia. W teorii przy konwersji sygnału cyfrowego na analogowy przy XLR mamy dwukrotnie większy zakres napięcia co może przekładać się na szczegółowość przekazu. Jednak to wszystko....poza większą glosnością jest na granicy percepcji naszego słuchu...
 7. @xajas Już Ci odpowiadam co zdecydowało w moim przypadku: Ściana na której stoi RTV ma 3m szerokości, do tego naniosłem pewną znaczącą korektę, mianowicie kominek narożny. Podłogówki może bym i tam wcisnął, ale marny byłby los tej po prawej.... wolałem nie ryzykować, więc Monitory stoją na podstawkach powyżej linii szyby kominka. W otworach BR mam włożone pianki i stoją one dość blisko ściany. Oczywiście słyszę różnicę gdy wystawie je trochę do przodu, ale na razie nie ma takiej opcji gdyż w domu latają także małe dzieci. Nie zawsze jest tak że możemy wszystko zrobić "idealnie", trzeba się dopasować do kompromisów zwłaszcza jeśli muzyka jest w salonie dziennym.
 8. Różnice oczywiście są, ale tak jak pisałem są na prawdę delikatne. Typowe rezonanse znam jeszcze z poprzedniego mieszkania i innego systemu KD i tu na pewno ich nie mam. U mnie to wygląda mniej więcej tak jak jak na rysunku, te falbanki po prawej to zasłona na całą wysokość ściany a z tyłu to niewielkie elementy z drewna wiszące na ścianie nad sofą. To co da się zauważyć to sub jest tak ustawiony że ma w okół kilka przeszkód które ten dźwięk rozpraszają jak np fotel na drewnianych nogach dość miękko obity, miękko obita sofa, z tyłu zasłona. Wymiary pomieszczenia w najszerszych miejscach to 10,6 x 5,4m.
 9. Czytam ten temat i sam nie wiem co do końca napisać 😉 mam monitory podstawkowe MA Silver 100, wspomagane subem. Monitory stoją pod jedną ścianą rozstawione około 3m od siebie, a sub na przeciwległej ścianie "z tyłu". Aranżacja akustyczna pomieszczania - żadna: dużo gołej podłogi, sofa, fotel, mały dywanik, zasłony. To wszystko gra w pomieszczeniu prawie 50m² (około 36m² salonu z dodatkowym aneksem kuchennym jadalnym około 12m²). Obok jest otwarte przejście na korytarz i klatkę schodową. I teraz co najciekawsze, nie mam żadnych problemów z niskimi tonami, w obrębie salonu są one bardzo równomierne (delikatne różnice da się wyczuć w kilku miejscach, ale na prawdę są one minimalne). Nie ma mowy o tym że bas w jednym miejscu rezonuje, a w drugim nie ma go prawie wcale. Biorąc pod uwagę powyższe, myślę że sprzęt musi mieć po prostu czym oddychać i nie ma co przesadzać z wielkością kolumn w pomieszczeniu.
 10. Rozumiem że Lyngdorf był strzałem w 10 ? 😉
 11. Takie są warunki to i taki jest sprzęt. Wiem że one nie zejdą tak nisko jak mogły by to zrobić większe paczki choć 8 cali w monitorach to wcale nie mało, dla tego w niewielkim stopniu wspomaga je dodatkowo sub. I na miarę możliwości tego trio potrafię ocenić różnice w basie.
 12. Musisz słuchać, i to najlepiej kilku, bo w każdym systemie mogą wypaść nieco inaczej. Sam nie sprawdzisz to się nie dowiesz.
 13. Zacznijmy od tego że mam system z jasnymi paczkami - MA Silver 100, ale wzmacniacz SDAI2175 je nieco uspokaja i ogarnia bez problemu, do tego dobre źródło. Dotychczas tego zestawu mogłem słuchać długimi godzinami i nie męczyło mnie to granie, a gra to dość napowietrzoną sceną, również z dobrą podstawą basową. Nie odczuwam faworyzowania żadnego z pasm, ale muzyka jest szczegółowa i z dobrą sceną. Bas także na b.dobrym poziomie - co przy innych wzmacniaczach czasami było problemem przy tych paczkach które mam. Dx7 Pro - to nie było to, przynajmniej nie w moim zestawie. Detale zrobiły się za ostre, dłuższe słuchanie ze średnią lub większą głośnością nie było tak przyjemne jak wcześniej, bas troszkę lepiej kontrolowany, poza tym nie wniósł nic. Sceny budowane przez Lyngdorfa po analogu i Dx7Pro - praktycznie niczym się nie różniły. D70 - dociążył i wypełnił nieco dźwięk. Pojawiło się troszkę więcej wybrzmień. Ilość detali w górze i jakość basu bez zmian, nieco poszerzyła się też scena. Używam tu celowo słowa "nieco" bo granie D70 nie zrobiło wrażenia względem mojego systemu bez DAC . D90 - Jak wyżej - dźwięk dociążony i wypełniony, więcej detali i wybrzmień niż w D70, bas szybszy, lepiej kontrolowany co przekłada się na jego większe zróżnicowanie. To co rzuca się od razu po zmianie z D70 na D90 to też wypchnięta do przodu średnica oraz szersza scena. Ogólne wrażenie po 3 dobach wygrzewania to że ten DAC jest po prostu szybki i pomimo dociążenia i lepszego wypełnienia dźwięku nadal mamy wrażenie czystego i szczegółowego przekazu z dobrym ich lokowaniem w przestrzeni.
 14. Tak, miałem wszystkie 3 wymienione w swoim systemie w ciągu ostatnich 3 tygodni.
 15. k4mil3k

  Topping D90

  Wnosi widoczną poprawę, ale czy urywa dupę ? To bardzo subiektywne odczucie więc nie zaprzeczę ani nie potwierdzę. Ale należy też powiedzieć że nie miał łatwego zdania, bo wzmacniacz robi doskonałą robotę i 2 inne DAC z tego samego poziomu cenowego (2200 do 3000) nie wniosły żadnej poprawy sceny, a jeden ledwie na granicy percepcji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.