Jump to content

k4mil3k

Użytkownicy
 • Content Count

  487
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

247 Dobry

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://pd-cf.com/

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Będzie gotowy w wersji produkcyjnej to taki temat powstanie. Na razie pomimo że płytka PCB została zlecona do produkcji to jeszcze etap przedprodukcyjny w którym kilka rzeczy może jeszcze ulec zmianie.
 2. Do produktu finalnego jeszcze 3 tygodnie. Teraz zamawiam jedną płytkę, pomiary, poprawki jeśli będzie trzeba i dopiero większa ilość. Kabel DC w komplecie, odpinany na złączu GX. Jeszcze nie wiem z na jakim przewodzie go oprę, ale to już jest detal. W oploty nie będę się raczej bawił.
 3. Zrobione. Posiedziałem nad tym cały weekend., trochę jeszcze pozmieniałem i projekt podstawowy leci do produkcji...
 4. Tego jeszcze nie ma. Taki jest plan by w wersji rozszerzonej zastosować te same obudowy tylko ich front pokryć czarnym poliwęglanem lub szkłem grubości 3mm. Standardowo w nich front jest zagłębiony względem boków i góry właśnie o te 3mm więc po nałożeniu poliwęglanu czy szkła, zlicuje się to na zero.
 5. Kwestia gustu 🙂 Osobiście nie widzę nic złego w obudowie zasilacza z czarnej stali z frontem pokrytym czarnym szkłem. A co do "złotych klamek" i jakiś personalizacji....to już widzę że na prawdę są to bardzo indywidualne sprawy i gusta. Jeden lubi "nosić" złoto, inny srebro, a jeszcze ktoś inny tytan. Jak ktoś ma ochotę na "złote klamki" to zawsze przyjmę zlecenie na zabudowanie obudowy dostarczonej mi przez klienta 😛 Na dziś mój cel to doprowadzić projekt do końca i wydać dobry i dobrze wyceniony zasilacz przystępny dla każdego.
 6. W podstawowej wersji: Breve, Toroidy, lub każde inne do 83mm średnicy i 42mm wysokości. Wersja rozszerzona to jeszcze temat otwarty. Koszmarne to są obudowy zasilaczy "N".....No cóż, na obecnym etapie w podstawowej wersji takie będą i tego nie zmienię. Przy okazji robienia wersji rozszerzonej mogę poszukać innych lub ich przedni panel zmienić na połysk bo i tak będzie ona innych rozmiarów.
 7. Panowie, jeszcze się nie znalazł taki co by wszystkim dogodził. Jednemu nie będzie pasować kształt, innemu podświetlenie, itd... To macie zadanie na wieczór 🙂 Znajdźcie mi mały przełącznik zatrzaskowy do PCB jak ten na zdjęciu, tylko przeznaczony do 250V o prądzie styku 1A to zrobię ładny schowany wyłącznik z przodu. Aaaa...no i nie z Aliexpress albo Ebay 🙂
 8. Podniosła by cenę i to znacznie, (dolicz do tego jeszcze kwestię frezowania otworów po wymiar w surowej obudowie) inna kwestia to dostępność (nie mogę polegać na produktach które nie są w stałej dystrybucji) Zasilacz jest napakowany wewnątrz po brzegi i mimo tego ma być mocno konkurencyjny.
 9. Z najmniej rzucających się w oczy i pasujących do matowej obudowy tylko coś takiego, lub podobny kołyskowy.
 10. Tak. Nic nie stoi na przeszkodzie by urządzenia prądu zmiennego zasilić prądem stałym o odpowiednim napięciu, ale tu sprawa jest troszkę bardziej skomplikowana i nie chodzi o samą wtyczkę. Urządzenie potrzebuje osobnych wejść zasilania na część analogową i cyfrową, a do tego zasilania symetrycznego. @rd79 Planowałem z tyłu. A to problem ?
 11. Jak na razie staram się zmieścić w wysokości 50mm. Jak producent zrobi mi obudowy 55mm to już będzie git. Szerokość i wysokość to: 140 x 160 dla wersji podstawowej 160 x 160 lub 160 x 180 dla wersji rozbudowanej
 12. Nie ma problemu, mogę dać opcje koloru LED przy zamówieniu 😉 Obudowy takie jak na zdjęciu. Tą wyższa to 70mm, niższa 50mm wysokości. Otwory wentylacyjne będą wykonane pod zamówienie jak już skończę projekt PCB. No i czekam na odpowiedź producenta czy zrobi mi je z gniazdami pod śruby stożkowe wpuszczane, bo standardowe są wystające ponad powierzchnie.
 13. Obudowa ze stali, malowana proszkowo na czarny mat z grawerowanym laserem logo. Malutki led na froncie, wyłącznik i kable z tyłu. Coś podobnego do obecnych obudów zasilaczy krajowej firmy na "T...." Zdecydowałem też że w tańszej wersji będą dostępne wyłącznie napięcia od 5 do 15V...no maks 16V. To odpowiada zdecydowanej większości potrzeb rynku. W wersji lepszej będą napięcia od 5 do 24V i wyższe prądy. A tak poważnie, nie wszystkich pewnie uda się zadowolić bo jak wiemy gusta są różne. Ale proszę też pamiętać że to projekt zasilacza dobrej jakości i rozsądnie wycenionego. Nie ma w nim
 14. Nikt mi nie odpowiedział na rzeczowe pytania które zadałem - preferowane wymiary obudowy bo mam kilka opcji i od tego zależy projekt PCB...który właśnie robię raz jeszcze....
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.