Jump to content

k4mil3k

Użytkownicy
 • Content Count

  206
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

125 Dobry

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeśli ktoś jest zainteresowany kompletnym montażem w Node też mogę go wykonać. Cechy adaptera: pasuje P&P zamiast oryginalnego zasilacza, posiada zabezpieczenie przeciwzwarciowe, zabezpieczenie przeciw odwrotnej polaryzacji, zgodność sterowania z oryginalnym zasilaczem (tryb standby, uśpienie urządzenia), kontrolki LED stanu adaptera i zasilania, dodatkowy filtr zasilania. Wszystkie elementy markowe i z pewnych źródeł, kondensatory LowESR.
 2. Płytki są już dostępne. Osoby które wyrażały chęć i są nadal zainteresowane proszę o kontakt w wiadomości prywatnej.
 3. @Robert281 Gres ani żadne ciężkie płytki nie zniszczą izolacji pod posadzką. Ma ona swoje normy na ściskanie i co najwyżej opadnie kilka 1 czy 2 mm w dół po kilku miesiącach z powodu nacisku. Co do dylatacji obwodowej pomiędzy płytkami a ścianami zewnętrznymi: macie tam ogrzewanie podłogowe ? czy grzejniki ? Jeśli grzejniki to wystarczy jak zostawi nawet 1 czy 2mm od ściany. Rozszerzalność posadzki cementowej w trakcie zmiany jej temperatury o 30 st.C !!! może wynieść od 0,15mm do 0,45mm na każdy metr dla tego stosuje się grubsze pianki. To zależy od materiałów użytych do jej wykonania. Zakładając że masz tam grzejniki to temperatura posadzki będzie prawie stała. Jak masz podłogówkę to różnica temperatur posadzki może wynosić około 15 st.C. Weź więc podane przeze mnie wyżej liczby, podziel na pół, pomnóż razy długość posadzki i wyjdzie Ci jaka jest wymagana dylatacja. A co do gresu, jego rozszerzalność cieplna wynosi zazwyczaj około 0,06mm na metr na każde 10st.C różnicy. Jeśli sąsiad nie zastosował odpowiednio elastycznych zapraw, ani nie zachował żadnej dylatacji to gres się prędzej czy później może odpspoić. Przy przykładzie że długość powierzchni podłogi z gresu ma 10m i jest tam ogrzewanie podłogowe z różnicą 15 st.C - to minimalna wymagana dylatacja od ściany wychodzi 0,9mm. Musisz wiedzieć także że KAŻDA, ale to KAŻDA ściana jest "mostkiem akustycznym" o którym wspominasz, i usunięcie tej ściany nad Twoją głową niewiele zmienia, do tego styropian nie jest materiałem dobrze izolującym dźwięki, a jego użycie w izolacjach posadzek wynika z tego że może on mieć odpowiednią twardość. Napisałeś ten post jak by sąsiad zepsuł Ci Twoje mozolnie budowane "ustroje za miliony" i operową akustykę a wydaje mi się że zwyczajnie trafiłeś na głośnego sąsiada któremu chcesz pokazać kto jest "górą". Zamiast próżnej i długiej walki a także kompletnego popsucia sobie stosunków między ludzkich, spożytkuj swoją energię i środki na wyrwanie się z bloku albo na poprawę akustyki po swojej stronie.
 4. Produkcyjne płytki właśnie dotarły. Dwa urządzenia Node są już u mnie na wymianę. Po weekendzie będzie można spodziewać się pewnie jakiś opinii, oraz wysyłek gotowych płytek.
 5. RPi dużo osób sobie chwali, choć i w tym budżecie będzie ciężko złożyć komplet. Ja MiBoxa używałem na początku, dopóki nie kupiłem streamera i na początku MiBox też wydawał mi się świetną alternatywą. Dopiero gdy wpadło dobre zasilanie do streamera to zobaczyłem jak wiele dzieli te dwa urządzenia. Do RPi, jeśli czujesz się na siłach ogarnąć go sam, koniecznie dobra nakładka i zasilanie. Może więc ten MiBox nie byłby złym rozwiązaniem na przeczekanie ? masz jakiś DAC ? Może Chromecast audio jeszcze ?
 6. Ad.2. MiBox odpuść, w brzmieniu jest "płaski", nie porywa wcale. Mam do Netflixa i używałem go trochę jako odtwarzacza zastępczego. W tym budżecie może WXAD-10 ? albo rzeczywiście RPi.
 7. k4mil3k

  S.M.S.L. A8

  A ktoś w ogóle ma jakieś doświadczenia z tymi modułami B&O ICEpower ?
 8. True, mówimy cały czas o transmisji cyfrowej przez TCP. Kabel kategorii 6/7/8 podłączony do urządzenia że standardem 100Mbps zapewnia wyłącznie lepsze ekranowanie, nic więcej. Z pustego się nie naleje...bitrate się magicznie nie zwiększy. Większym problemem może być wykorzystanie przez serwis protokołu UDP do strumienia, a TCP wyłącznie do sterowania i kontroli. Ale takie rzeczy rozwiązuje się odpowiednim buforowaniem w streamerze. Podpisano: człowiek z branży IT o specyfikacji serwerowej, a jeśli to przeczytałeś tzn że żaden bit mojej transmisji nie został utracony czy zmieniony. Mimo tego że przebył setki jak nie tysiące kilometrów przez dziesiątki połączeń między operatorskich i routerów. A jeszcze woli ścisłości...Tidal jest dla poszukiwaczy, a nie po to by słuchać swojej muzyki. Tidal nigdy nie będzie serwisem Hi-End. Mam "tani" streamer z natywną obsługą Tidal włącznie z MQA z przerobionym zasilaniem na liniowe i właśnie męczę z niego Paradise Radio i pliki FLAC, i wiesz co ?....odkrywam muzykę na nowo. Tidal jest fajny jak jesteś poszukiwaczem żądnym łatwego wyszukiwania i poznawania nowej muzyki.
 9. Dokladnie. Trzeba brać dzień jakim jest 😏 A 16-go będą płytki. Dostałem dziś potwierdzenie.
 10. No właśnie byłem na zabiegu między innymi z powodu ciągłych chorób zwłaszcza angin i wiecznych antybiotyków, oraz problemów z oddechem. Usunięcie wszystkich migdałów, plastyka podniebienia i jamy nosowej. Teraz już jest spoko, opuchlizna schodzi i zaczynam w pełni mówić i słyszeć, ale pierwsze 10 dni było przerąbane... Też życzę zdrowia!
 11. Gram na tej płytce, ale mało teraz słucham. Mój słuch wraca dopiero do pełnej sprawności po zabiegu operacyjnym, od kilku dni dopiero w miarę normalnie mówię i słyszę 😁
 12. @muzaman Hmmm...moja płytka to prawie wersja produkcyjna. Elementy które zmieniłem są zgodne z wersja produkcyjna, ale z powodu braku dedykowanych punktów montażowych na moim PCB są przylutowane "na drucikach" w odpowiednich punktach. Dla czego pytasz ?
 13. Temat nie umarł. Czekam na produkcyjne płytki PCB zamówione z fabryki. Powinny być w przyszłym tygodniu.
 14. k4mil3k

  Strumieniowiec

  W czasie gdy próbowałem 6130 kosztował on 1700-1800pln więc dopłata do Node nie była taka straszną jak się wydaje.
 15. k4mil3k

  Strumieniowiec

  Możemy się spierać jeszcze długo, zupełnie bez sensu 😉 Po spróbowaniu Roon wiem że apce Onkyo daleko do idealu, gdyby nie to to 6130 został by u mnie na dłużej. Mówią że z gustami jest jak z "dupą".... każdy ma swoją 😁 Po prostu każdy z nas wybrał to co jemu bardziej pasowało. Ty wolisz Onkyo, ja Bluesound, rozumiem i nie mam z tym problemu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.