Jump to content

k4mil3k

Użytkownicy
 • Content Count

  386
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

180 Dobry

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na razie żadnych, nie myślę jeszcze o tym bo jeszcze coś kupię 😉 a teraz nie czas na takie wydatki.
 2. Mam półroczne A-S501 na sprzedaż gdybyś chciał. Komplet z dokumentami itp.
 3. Wzmacniacz Yamaha A-S501. Kupiony pół roku temu nowy w polskim salonie. Komplet z opakowaniem, kartą gwarancyjną, dokumentami zakupu. W 100% sprawny. Sprzedaje z powodu wymiany na inny. Wysyłka kurierem 20pln.
 4. Wyjaśnijmy to sobie prosto: Bluesound Node 2i nie jest transportem najwyższych lotów, to nie jest najwyższa klasa ale ma za to genialną obsługę mediów i usług. I tu pojawia się mod. Dopiero zasilanie liniowe robi z niego transport na odpowiednim poziomie, choć i nawet po takim modzie nie można go zaliczyć/porównać do Hi-end, ale będzie mógł już konkurować spokojnie z wiele droższymi transportami i to bez najmniejszego wstydu. Mimo wszystko Node+mod+zasilacz to koszt około 3000 do 3500 PLN(w zależności od wybranego zasilacza) i trzeba powiedzieć że ten zestaw za tą cenę ma na prawdę bardzo dobry stosunek ceny do tego co oferuje w kwestii jakości i wygody obsługi. Natywna obsługa wielu serwisow, pliki, playlisty kombinowane, gapless, przewijanie, słuchawki BT aptXHD, nawet taka prosta rzecz jak obsługa dowolnego pilota jest po prostu genialną. Ps: Ja właśnie testuję od kilku tygodni różne DAC: Matrix Mini Pro2s był totalnie transparentny i nie wnosił nic, Dx7 Pro był ale nie podpasował więc wrócił, dziś podłączyłem D70 i to jest właściwy kierunek w związku z czym jutro będzie na testy jeszcze D90 🙂 Zostanie D70 lub D90 zobaczymy co się lepiej sprawdzi. Wiem też że ograniczeniem w moim zestawie są moje kolumny i po pandemii pomyślę o ich zmianie.
 5. Z tego co wiem to właśnie do tego to służy.
 6. Poczytaj nowo uchwalane prawo. Decyzja o mandacie jest nakładana w trybie administracyjnym z natychmiastowym rygorem wykonania egzekucyjnego, co skutecznie pozbawia Cię prawa do rozpatrzenia przez sąd. Możesz jedynie złożyć odwołanie, ale to nie wstrzymuje egzekucji. Zrobili to celowo, aby: a) zasilić dzięki "głupkom" kasy sanepidu b) nie dawać możliwości "wywinięcia się" od grzywn
 7. Ja używam Bluesound Node 2i z modem zasilania i w porównaniu do oryginału gra znacznie lepiej co też potwierdzają inni. Poczytaj, zasięgnij opinii innych. Obsługa Tidal przez BlueOS jest na wysokim poziomie. Co do DAC, to właśnie odesłałem Dx7 Pro i czekam na zamówionego Toppinga D90 (co pewnie jeszcze chwilę potrwa) więc jak Co się nie spieszy to możesz poczekać na opinię jak ten zestaw razem zagra.
 8. SDAI-2175. Ostatecznie wylądowałem z DAC Dx7 Pro.
 9. @przemass I jak po kilku dniach DAC się sprawdza ? Bawiłeś się filtrami w AKM ? jest jakaś widoczna różnica ?
 10. Ja przesłuchałem kilka DAC w ostatnim czasie i one wszystkie wydają się dla mnie być takie same, bardzo transparentne, bezpieczne. Obecnie to: Bluesound Node2i z modem na zasilanie liniowe, IC Melodika, obecny DAC Dx7Pro przez coax, dalej przez XLR do wzmacniacza Lyngdorf SDAI-2175, Kimber Kable 8PR i Monitor Audio Silver 100. Zastanawiam się jeszcze nad wymianą IC na coś lepszego....ale nie upatrywałbym w tym kabelku jakieś znacznej poprawy.... Zostawiłem sobie ostatecznie Dx7Pro ze względu na możliwość zabawy op-ampami, ale zaczynam się zastanawiać czy nie wyciągnąłem już wszystkiego co można z tych kolumienek które mam....gdyż tak na prawdę po wrzuceniu w tor Lyngdorfa zmiany DAC nie wnoszą już wiele.
 11. Widać że jednak trzeba wszystkiego przesłuchać żeby coś sobie wybrać, bo co opinia to jednak nieco inna 🙂 Ja właśnie kupiłem niedawno Dx7Pro i choć większość opinii odradzała mi D70 to czytając Twój opis zastanawiam się czy nie powinienem go jednak spróbować.....W jakim torze u Ciebie gra ten DAC ?
 12. Witam. Mam w przetworniku na wyjściu dwie kostki LME49720 na podstawkach DIP, i tu pojawia się pytanie: na jakie inne dyskretne op-ampy, trochę bardziej dynamiczne można by je wymienić ? Czy ewentualnie ktoś mógłby podzielić się opiniami na temat dostępnych dyskretnych wzmacniaczy operacyjnych ? Jak grają ? czym się charakteryzują ? DAC jest wprawdzie nowy, ale w przyszłości będę pewnie chciał podejść to tematu wymiany op-ampów i może coś się uda ustrzelić z drugiej ręki na popularnych serwisach.
 13. k4mil3k

  Yamaha R-N803D

  Lubię granie szczegółowe z dobrą podstawą basową, a to akurat 501 zapewniła. No i też w związku z budżetem od czegoś trzeba było zacząć, teraz 501 jest już odstawiona i na sprzedaż a całość napędza Lyngdorf.
 14. Elektronik powiadasz ? No to teraz mam doskonały przykład. Mam dwa pomiary: 1. FFT zasillaczy od 0 do 1MHz, 2. FFT z wyjścia na obu zasilaczach, pasmo 20Hz do 20kHz, ton 1kHz przez wyjście RCA, niebieski zasilanie liniowe, czerwony impulsowe. Z punktu widzenia elektronika widać znaczną różnicę na zasilaniu, ale już na wyjściu RCA na prawdę nie widać tu jakiś znacznych różnic może tego nie widać ale te szpilki pokrywają się niemal w 100%, ale za to sonicznie urządzenie po zmianie zasilania na liniowe znacznie odjeżdża do przodu. Jak to wyjaśnić ?
 15. Ja kupuje gniazda przewlekane w okolicy 3 pln/szt. Przyjąłem że producent będzie je kupować taniej. Nie chodzi tu o audiofilskość, a o parametry, powtarzalność trwałość. Stosuje markowe gniazda o obciążalności 4A, pomimo że urządzenie rzadko przekracza 1A, gniazda wytrzymują bez problemu grube kable i dość spore naprężenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.