Jump to content

adamnl

Użytkownicy
 • Posts

  283
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

136 Dobry

Audiostereo

136

Recent Profile Visitors

2575 profile views

adamnl's Achievements

 1. Kilka mcy temu po wielu rozmowach/mailach z kolegą bolo senor, który mi wszystko doradził, byłem w A’dam w salonie Linna. I już prawie witałem się z LP12, ale jednak chyba się przestraszyłem z jednej strony, że nigdy nie miałem do czynienia z vinylem. Nie mam ani jednej płyty, szukanie starych dobrych realizacji, te mycie, trochę przeszkadzały mi „trzaski” itp Wszystko położyłem na „wadze” i postanowiłem jeszcze trochę poczekać z vinylem. Piotr Bocianek wyjaśnił mi, wytłumaczył, opowiedział, mnóstwo informacji podał na „talerzu” odnośnie „lampy” W niedalekiej przyszłości dostanę wzmacniacz słuchawkowy od Piotra. Moja kochana córeczka coraz częściej wieczorami ogląda filmy, więc siądziemy sobie obok na kanapie w salonie, każdy happy.
 2. @piotrek7 Mój kolega takie o to standy mi wykona. Izolatory Isopuck i inne „platformy” o których z bardzo życzliwym kolegą przedwczoraj pisałem także wypożyczę i sprawdzę. Chciałbym mieć i „porządne” źródło. Życzę spokojnego dnia😊
 3. Tak Piotrze, zgadza się. Najpierw Marantz, Dayens. W całej lini Gato, dwóch Audia, Circle, Line Magnetic, jedna Octave była po drodze, ale i Lyngdorf a jakże, a nawet Accu z Luxem, choć tylko w sklepie, tak by zobaczyć, jak „kontur” działa i czy się podoba. Ciepło wspominam „tamte” czasy. Ale warto było czekać i posłuchać kolegów/w tym Ciebie👍.
 4. Marcin, Ty wiesz dużo na temat tych moich Bocianów😊 Witku, chyba zdjęcie w miarę dobrze oddaje rzeczywisty kolor. Ja tak cichutko słucham, że wskazówka do lewej strony przyklejona. Trzy dni to mało, ale już łapię o co chodzi w „czarne tło”, „wygaszanie, tłumienie bębna” i „wybrzmiewanie akordu/sostenuto”
 5. Wybaczcie, ale to moje 5 minut😊 Koledzy, którzy „podobny” set mają mówią; poczekaj, wygrzej, dopiero będzie show. A ja siedzę, słucham, łezki czasem z emocji kapią i …nie chcę lepiej, nie chcę…
 6. Cześć. Waddinxveen, Zuid Holland, 3 km od Gouda. Dawaj na pw😃
 7. Dziękuję. Boguś, proszę nie czytaj opisów 😉 Tu już na poważnie. Zapraszam do siebie, gdybyś kiedykolwiek przejeżdżał w Beneluksie, proszę o maila. Mój cały system to zakup w ciemno. A to nie koniec tego „szaleństwa”. Ale ja o audio nic nie wiem. Równo dwa lata temu pierwszy odsłuch w salonie miałem.
 8. Witajcie. Dzisiaj chciałbym się pochwalić. Po drugie podzielić radością. Po trzecie podziękować wszystkim kolegom z którymi rozmawiałem o produktach, które projektuje i tworzy Piotr. I na końcu, Piotr - bardzo dziękuję. Poprawiłeś jakość mojego życia. Za pewien czas postawię monobloki na prawie identycznych standach jak monitory. A teraz z bananem na gębie słucham, jak powinien brzmieć fortepian i skrzypce.
 9. Dzień dobry, czołem, witajcie. @Bilikiewicz z przyjemnością czytam Twoje wypowiedzi. Proszę o więcej. Żałuję, że tak daleko mieszkam od Mirka/Niderlandy. Miałem przyjemność otrzymać od niego odpowiedź na moje zapytanie w temacie akustyka/mody osiowe. Choć mam „przyjazną” akustykę, być może kiedyś będę mógł Mirka u mnie ugościć i porozmawiać nie tylko o akustyce. o to to👍 @Miroslav1 witaj, studiowałem w Bydgoszczy na ATR, często u moich sióstr/UMK/biologia, ekonomia bywałem w Toruniu. Chciałbym w przyszłe wakacje z córeczką do Kopernika przyjechać i pierniki po latach sprobować. Czytam Twój wątek, Twoje i paru kolegów wypowiedzi, dzięki nim parę „klamotów” udało mi się „posłuchać” dziękuję
 10. adamnl

  Wasze ustroje.

  @pit80 Mam pytanie. Gdy patrzę na zdjęcie ściany przedniej, widzę dyfuzory 1d. Poza tym płyty z wyciętymi otworkami. To rezonatory, jak podejrzewam. Co znajduje się w tych rezonatorach?
 11. adamnl

  Wasze ustroje.

  @pit80 Witaj Z wykresów nic nie rozumiem, prawie nic. Gdy patrzę na zdjęcie, to jestem pod ogromnym wrażeniem. Ileż pracy włożyłeś, ileż tam ustrojów. Podziwiam Twoją wiedzę, umiejętności, doceniam, bo to musi być pasja. Napiszę do Ciebie na pw, chciałbym choć 15 minut posłuchać jak tam u Ciebie muzyka brzmi, nie mieszkam w PL, ale będę się wpraszał 😊 Jak Ty się tego wszystkiego nauczyłeś? Ale jeśli to Twoja pasja, to pytania nie było.
 12. Po wakacjach wracam do Live. REMBRANDT FRERICHS TRIO. Siedziałem 7 kroków od perkusisty, od niego 3 kroki po lewej kontrabas. Piano w trojkącie, ode mnie 5-6 kroków. Przez sekundę nie pomyślałem o holografii, przełomie średni z górą, czy barwie na dole😃 Często czytam na forum o kolumnach, gdzie cytuję ”…w końcu mam!! Live brzmienie…” i zastanawiam się, tak jak teraz, „co” musiałoby stanąć na tych moich 20 metrach? Pralki?😉 nie dziękuję, już jedna stoi w łazience. Jakieś modułowe piramidy, wieżyczki itp? Dla mnie taki wieczór jak wczoraj jest świetnym „lekarstwem” na moją „audiofil nervosa”. Za dwa tygodnie kolejny Live a dzisiaj, jutro… z odrobiną akceptacji i dobrej woli nawet Charles Lloyd, Imany, Qope, Bernard Maseli także dobrze zabrzmią😉
 13. Nie nie nie Marcin😃 Ja i Ty w kierunku 4way, z najniższymi na „aktywnej”
 14. Mam w systemie Audia FLS3, ten zawodnik u mnie „gra” od lini w głąb/płytko, niewiarygodnie szeroko, scena mimo, że symetrii w pokoju nie ma, to jeden z najmocniejszych/zauważalnychjego stron. Trochę zasugerowałeś „wyjście” sceny do przodu. Wiedząc o tym, już nie miałem tego „wow”; rzeczywiście na nagraniach, gdzie wokale, zauważyłem to. Ale to „krok na przód sceny” ma wpływ na, o ile dobrze słyszę, na strumień powietrza/separacja, który w realizacjach/instrumentalny jazz zdążyłem zlokalizować. Pewno mógłbym tu coś o holografii i takich tam dopowiedzieć, ale uważam i uczciwie przyznaję, to dac, który może zadowolić, spełnić oczekiwania i nie walnąć po kieszeni. Za kilka dni otrzymam wzmocnienie lampowe/pre i monobloki. Ponieważ uwielbiam, gdy scena a w nim wokal jest z przodu. Lubię, gdy scena ma swojego szefa, gdy jest głęboka, gdy powietrze grasuje, gdy fortepian w małych składach jest tam, gdzie zawsze go widzę na Live.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.