Jump to content

Mgrzybek

Użytkownicy
 • Content Count

  92
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

34 Neutralny

1 Follower

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Muzyka, Literatura,Film

Recent Profile Visitors

1163 profile views
 1. Zgadzam się, że po pewnym czasie następuje adaptacja do nowego dźwięku i trochę zapomina się stare brzmienie. Odbiera się to trochę jako normalność i rzeczywiście te pierwsze wrażenia są najbardziej czytelne.
 2. Krótko o wrażeniach po 3 dniach. Jedyna zmiana jaką zaobserwowałem to to, że dźwięk nabrał większego wypełnienia na basie w stosunku do pierwotnego. Ale to wystąpiło praktycznie po kilku godzinach grania i może być związane z takim zwykłym dogrzaniem a nie klasycznym wygrzewaniem 200-300 godzinnym. Jest przez to minimalnie mniejsze wrażenie rozdzielczości i przejrzystości. Reszta obserwacji jest bez zmian.
 3. Zamontowałem wczoraj u siebie w systemie pierwszy bezpiecznik SR Blue. Tak na próbę główny bezpiecznik we wzmacniaczu. Zastanawiałem się nad Blue i Orange i doszedłem do wniosku po opisach brzmienia, że bardziej pasujący u mnie będzie Blue. Cechy które miał posiadać są akurat u mnie bardziej pożądane niż te reprezentowane przez Orange. Mogę potwierdzić to, że moim zdaniem dodaje przejrzystości, czytelności i wyostrza kontury. Poprawia stereofonię. Dźwięk jest minimalnie bardziej dookólny niż był wcześniej. Nie rozjaśnia systemu w sensie przesunięć tonalnych ale działa bardziej na zasadzie
 4. Z moich skromnych doświadczeń wynika, że ten Roksan ma problem z dobrym wysterowaniem basu. Sam w sobie bas ma rozlazły a górę rzeczywiście wyraźną. Nie ma raczej możliwości by wysterował bas w tych kolumnach w tym sensie, że będzie on utwardzony i bardziej konturowy. Kolce pod kolumny mogą minimalnie pomóc ale tu jest zasadnicze niedopasowanie sprzętowe moim zdaniem.
 5. Zgadza się ja ostatnio sporo zmieniałem. Były trochę inne plany ale poszło to w innym kierunku. Nie do końca też zabezpieczyłem finanse a te głośnikowe to była potrzeba chwili po zmianie kolumn. Raczej nastawiam się też na zmianę wzmacniacza na bardziej chyba przejrzysty ale to już w lato.
 6. Tomku przeczytałem cały wątek. Był mi pomocny ale nie do końca. Po pierwsze jego "aktualność" nie jest na dzisiaj jego mocną stroną w tym sensie, że "wzmożona i ciągła" aktywność kończy się około 2015 r. Są potem jeszcze znaczące wpisy ale potwierdzające wcześniejsze opinie. Gdy dodamy do tego, że sporo porównań było ale do starszych konstrukcji innych producentów był on dla mnie o tyle nieprzydatny, że liczyłem na takie porównanie A/B np. MIT- a w obecnej cenie z rynku wtórnego np. 15kzł z odpowiednikiem innej firmy ale jednak sporo lat młodszym. Dotyczy to szczególnie MH 770 bo jednak ich w
 7. Doszedłem do podobnego przekonania, że Oracle to jednak na ten moment jest zdecydowanie poza moim budżetem a te niższe z przed lat są już zupełnie porównywalne z wysokimi modelami z obecnej oferty innych wiodących producentów. To na czym mi zależało Siltech mi spełnił więc jest ok.
 8. Ciężko było o opinie o MIT więc zdecydowałem się na Siltech Royal Prince G7. Jestem w pełni zadowolony i nie wydaje mi się by z MIT z pominięciem serii Oracle było by znacząco lepiej .
 9. Kupiłem w końcu Siltech Royal Prince G7 i jest bardzo ok. Spełniły oczekiwania .
 10. Witam użytkowników przewodów Mit. Zastanawiam się nad zakupem - prawdopodobnie wersji MIT MH 770 CVTerminator Twin ale chciałbym o ile można poznać Wasze opinie na temat tego, czy nie ma ryzyka związanego z elektroniką w ich puszkach? Bardziej na podstawie doświadczeń osobistych niż teoretycznych rozważań. To jednak przewody używane ok. 20 lat a jak wiadomo różne podzespoły elektroniczne starzeją się. Czy to nie będzie miało wpływu na jakość grania? Nie bardzo znam się na produktach tej firmy więc jeśli mógłbym uzyskać informację co do wersji tego przewodu byłbym wdzięczny. Wiem że j
 11. Przeglądałem go wcześniej, natomiast tu zadałem pytanie które tylko pośrednio zachaczało o MIT. Bardziej mi zależało na opinii niekoniecznie od użytkowników MIT-a. A jeśli już od nich to w kwestii jak ma się kondycja elektroniki w puszkach w 20 letnim przewodzie. Nie wydaje mi się by nie miało to zupełnie znaczenia. Rzeczywiście nieprecyzyjnie podałem ceny bo nie zwróciłem uwagi że są dwie wersje MH 770 i MH CVT 770. Niemniej jednak nadal chętnie bym wysłuchał opinii jak np. Mit CVT 770 ma się do Cardasa Clear czy innych konstrukcji bardziej współczesnych z tego przedziału ceno
 12. Zabawy ciąg dalszy. Dla informacji kolegi Ricambi. Dawno wyrosłem z piaskownicy by się skarżyć. Szczególnie na anonimowych frustratów opluwających wszystkich inaczej myślących.
 13. Ceny z dużym rozrzutem. Model MH CVT 770 Twin kosztuje i 3 tys. i 10 tys. przy tych samych długościach. Wyglądają na te same serie. Trochę mnie to dezorientuje. Są kremowe i szare. Czy mógłbyś napisać coś więcej o tej serii 770. Mam obawy, że te sprzedawane taniej są jakieś nie do końca sprawne przez tą elektronikę w puszkach. Wolałbym zapłacić drożej i mieć pewność ale jeśli to nie ma znaczenia to bez sensu wydać większe pieniądze.
 14. Chętnie bym kupił MIT-y bo to i cenowo dobrze wychodzi ale praktycznie nigdy ich nie słyszałem. Możesz napisać oś więcej jaki to dźwięk ?
 15. Sugestia dla mnie była jednoznaczna. Podaję linka do sklepu gdzie ewentualnie można kupić bezpieczniki w promocji bo dyskusja ich dotyczy. Zainteresowani jeśli chcą kupić mają okazje zrobić to taniej i pojawia się twój komentarz o opłacanych przez sprzedawców naciągaczach którzy naganiają im klientów poprzez komentarze na tym forum. Wybacz ale dla mnie jest to jednoznaczny komentarz. Pomijam fakt, że nawet merytorycznie nie wypowiedziałem się czy one coś wnoszą czy nie a więc śmiesznym jest komentowanie postu w ten sposób jak Ty to zrobiłeś. Natomiast kolejny raz żenującym jest fakt, że d
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.