Jump to content

Mgrzybek

Użytkownicy
 • Content Count

  111
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

42 Neutralny

Audiostereo

42

Bocznica

0

1 Follower

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Muzyka, Literatura,Film

Recent Profile Visitors

1384 profile views
 1. Co do DAC to mogę go ocenić trochę szerzej bo jeszcze rok temu miałem Wadie Intuition na kości Sabre zamienioną na Exogala. W międzyczasie Modwrighta KWI-200 też z wbudowanym DAC bazującym na m2tech. DAC w ML585 gra trochę podobnie jak tamten w Wadi. Zdecydowanie to jednak wyższy poziom niż DAC w Modwrightie. Brakuje mu jednak trochę do Exogala. Głównie wypełnienie i transjenty są gorsze. Nie jest też tak płynny w graniu. Inne cechy typu przejrzystość, rozdzielczość, scena są na podobnym poziomie. Może nawet jest tu lepiej z ML. Jednak jest to moim zdaniem coś za coś bo to jeszcze nie t
 2. Średnio z aktywnością w klubie ale mimo wszystko wpiszę się z zakupionym ML 585. Zastanawiałem się parę miesięcy nad zakupem superintegry by zamknąć temat na kilka lat. Było dużo pomysłów ale po zastanowieniu się wybór padł na Marka Levinsona No 585. Potrzebowałem z uwagi na warunki lokalowe i sprzęt towarzyszący mocnego wzmacniacza grającego rozdzielczo, przejrzyście i przestrzennie bez jednoczesnego wychudzenia dźwięku. W pewnym momencie brałem już pod uwagę tylko ML585, Gryphona Diablo 300 i T+A 3100HV. Ceną kusiła trochę na marginesie Audia Flight FLS 10. Marka poza wiedzą encyk
 3. Czy oprócz tej zwiewności i klarowności było też odpowiednie wypełnienie dźwięku w średnicy i na górze? Czy ta klarowność, zwiewność ( otwartość grania) nie powoduje zbytniego rozjaśnienia i wyszczuplenia?
 4. Dzięki za uwagi o Vitusie. Dały jednak trochę do myślenia. Może jakaś własna propozycja. Byłbym wdzięczny.
 5. Też opinia Stryjeckiego wydaje mi się sensowniejsza i jakby bardziej spójna z moimi przypuszczeniami choćby ze względu na jego budowę. Odsłuch oczywiście obowiązkowy. Rozważam tylko czy się umawiać już teraz bo to jednak 60 kg piecyk i sporo z tym zachodu . Wolałbym rozwiać wątpliwości i wtedy spokojnie przymierzyć się do odsłuchu.
 6. Ja też szukam zmiany i ten Bladelius zgodnie z recenzjami te zmiany by mi wniósł. Niepokoi mnie tylko w recenzji red. Pacuły odmienne niż w red. Stryjeckiego określenie pokazywania detali szczegółów. Te dwa opisy moim zdaniem się wykluczają. Być może to kwestia w jakim zestawieniu grał . Rzeczywiście Tempo VI plus Hiriji Milion zagrają być może bardziej detalicznie i szczegółowo niż Harbeth 40,1 ale chyba nie będą to aż takie różnice by wnioski były trochę wykluczające się w obu tych recenzjach.
 7. Dzięki za info. Porównanie z gryphonem bardzo cenne z kolei Audia na rynku wtórnym ma dobry stosunek jakość /cena.
 8. Vitus bardziej przykładowo wymieniony bo wiem trochę jak gra więc porównanie było by pomocne przy ocenie Bladeliusa. Samej budowy Vitusa nie chcę oceniać . Od dystrybutora wiem, że podobno krąży po kraju w celu własnego odsłuchania i jakieś egzemplarze zostały sprzedane więc może ktoś będzie mógł coś napisać.
 9. Czy ktoś słyszał Bladeliusa Oden? Można zgodzić się z poniższymi recenzjami ? Są jednak we wnioskach trochę różne. [Hidden Content]= i [Hidden Content] Byłbym wdzięczny za klika słów własnych refleksji i jeśli to możliwe ewentualne odniesienie się do poziomu konkurencji ML 585, Vitus R101, Gryphon Diablo 300, Moon 700i v2, Boulder 866, Audia Flight FLS 10 itp. Planuję odsłuch pod koniec miesiąca ale z uwagi na wagę integry nie wiem czy jednak nie odpuścić i skupić się na w/w integrach które są na rynku już dłuższy czas i można je kupi
 10. Jeszcze 40 lat temu uważano, że i kable głośnikowe i interconekty są bez znaczenia dla brzmienia domowego audio. Dlaczego mam przyjmować, że kabel zasilający nic nie zmienia jeśli doświadczalnie (odsłuch) obserwuję coś przeciwnego. To że nie ma opisu matematycznego pewnych zjawisk nie znaczy, że one nie istnieją. Nie ma co sprowadzać argumentów ad absurdum ale czy 200 lat temu świat nie składał się z atomów bo nikt tego nie opisał tak jak teraz nie opisano zależności między fizyką przewodów zasilających a dźwiękiem systemu audio.
 11. I będzie szedł do wymiany. W lato bo trzeba oszczędzić na nowy znacznie droższy. Właśnie dlatego, że jeśli przewód zasilający może w tak znaczny sposób poprawić jego walory soniczne to zakładam, że są one niewystarczające same w sobie i warto go zmienić . Co do propozycji utylizacji to nie jest, jednak aż taki zły by nie znalazł nabywcy i by trzeba było jeszcze dopłacić do pozbycia się go.
 12. Ręce opadają na czytanie ze zrozumieniem. Więć wyjaśniam przystępny sposób dla mających kłopoty z analizą tekstu pisanego. 1. Mamy wzmacniacz za 20 tys. zł o określonym potencjale. 2. Wpinamy do niego kabel za 10 tys.. Poprawia on w znaczny sposób jakość grania. 3. Mamy prawo uważać, że wpięcie kabla za 20 tys do tego samego wzmacniacza już tu wiele nie zmieni, bo dla wyciągnięcia z niego wszystkiego, wystarcza kabel już wpięty, a potencjału kabla za 20 tys. nie jest w stanie wykorzystać nasz wzmacniacz. Niejako wydaje się, że w tym zestawieniu sam wzmacniacz będzie już
 13. Chętnie kupiłbym Takumi ale koszt na razie zdecydowanie za wysoki. Nie spodziewałem się, że może tak wpłynąć na brzmienie. Raczej uważałem, że przewód w cenie wzmacniacza nie podniesie poziomu dźwięku specjalnie wyżej niż taki w cenie połowy tej wartości. Myślałem, że wszystko co możliwe jest już spokojnie wyciągnięte z rezerw brzmieniowych. Tu, przyznam się, trochę się jednak pomyliłem i jest to bolesna pomyłka. Zakładam też, że u mnie wyjątkowo dobrze się dopasował do systemu i charakterystyki samego wzmacniacza. Akurat eksponuje te cechy gdzie były rezerwy, a SR Tesla Hologram ma trochę inn
 14. Nie używam kondycjonera. Mam bezpośrednio do gniazdka od wzmacniacza SR Tesla Hologram A SE. Ale mam niezłe zasilanie w domu jednorodzinnym i "spokojną prądowo" okolicę . Rozważam opcje z kondycjonerem lub listwą ale waham się jeszcze a ponadto wiem, że nie będzie to tanio i to trochę te wahania podtrzymuje na razie. Mam we wzmacniaczu duże Trafo 1,5kw więc raczej ten przewód który sprawdza się od ściany do wzmacniacza sprawdzi się pewnie i do kondycjonera. Nie jest to nigdy pewnik ale są za tym jakieś argumenty.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.