Jump to content

Paweł1578

Użytkownicy
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wstawione - i po sprawie. W głośnikach słychać co kolwiek jak ucho się przyłoży. Wszystkie dodatkowe kondensatory usunięte (nic nie wniosły do poprawy zmniejszenia brumu) teraz mam tak jak na schemacie. Jestem tylko ciekawy czy na docelowych głośnikach będzie coś więcej słychać "brumu".
 2. Mam chwilę odpoczynku od 300b i chciał em się was zapytać czy ktoś robił ten przedwzmacniacz grmofonowy: [Hidden Content] Czy miał jakieś problemy z jego uruchomieniem i ogólnie wrażenia
 3. Już wiemy. Bez 6SN7 i dokładnym wyregulowaniu potencjometrów w żarzenia 300b przedźwięk słyszalny z odl. 10-15cm - rewelacja, a dodatkowe kondensatory okazuje się, że nie są potrzebne z nimi jaki bez nich jest jednakowo cicho. Jedynie co zrobiły to zmieniły napięcia na punktach pomiarowych, np. Żarzenie 300b było 4,95V a zrobiły 5,2V; z TG do triody 300b z 320V na 308V itd. Ogólnie powrót do schematu bez zmian. Teraz chwilą odpoczynku i czekanie na dostawę potencjometr tu 100R/2W do żarzenia 6SN7. Dziękuję za podpowiedzi.
 4. McGyver. Dziękuję za podpowiedź - tak zrobię. Lisor, mógłbyś podpowiedzieć jakiej wartości użyć oporników i mocy (wersja A) sądzę że okolice 50-100R powinno być ok, oraz jakiej mocy potencjometr tu (werska B)
 5. Jeszcze jedna sprawa. Budując ten wzmacniacz nigdy nie spodziewałem się osiągnięcia mocy w okolicach 7W. Zakładając informację z cytatu, że są to okolice 4W zaskoczony jestem bardzo pozytywnie poziomem głośności (a tak jak pisałem przed chwilą w ramach testów używam kolumny z mikro wieży Philipsa FW322 w której nie spodziewam się wydajności 87dB, a taką wydajność powinny osiągnąć docelowe moje kolumny na bazie projektu (Kitu) sb acoustic ARA), w pokoju o pow. 16m2. Teraz widzę, że i lampa 2A3 pewnie by wystarczyła.
 6. Cześć Lisior. Poniżej schemat. Na czerwono zaznaczyłem elementy, które odbiegają wartościami od podanych na schemacie. Na niebiesko elementy, które w ramach wczorajszych nocnych prób dołożyłem (narysowałem również już opornik R1 470K, choć dopiero go dołożę) Kris, wiem że to od napełniania kondensatorów, bardziej chodziło mi o to czy jest jakiś sposób na elmiminację tego efektu (wydaj mi się że chyba ta sprawa była poruszana w tym wątku - ale już wczoraj oczy odmawiały posłuszeństwa i przyznam się, że nie miałem już siły szukać, stąd moja prośba o podpowiedź w tej sprawie) Co do kolumumn to niestety na razie są używane jakieś zwykłe z mikro wierzy Philipsa (docelowe jeszcze nie skończone) tak dla celów "uruchomieniowo-badawczych" Zdaje sobie sprawę, że przy docelowych efekt brummu może być inny np. większy.
 7. Poproszę o podpowiedź żebym nie musiał robić kilka razy zakupów. Jakiej mocy powinien być ten R1. Oraz drugie czy jakość/rodzaj tego rezystor ma tutaj większe znaczenie (metal Film, węglowy itp. Kończąc na tantalowym - chodzi oczywiście o sens wydawania pieniędzy)
 8. Przedźwięk w głośnikach "wygląda" następująco: po około 1 sek. od włączenia zaczyna się troszkę głośniejszego "bruuu.." trwającego około 2 sek. (narasta przez około 1 sek. i wycisza przez około 1 sekundę) potem od do około 9-10 sek. mam ciszę. Kanał nr 1 delikatnie po tych 10 sek. zaczął buczeć na takim poziomie, że z odległości ok. 1,5m nic nie słyszałem. Kanał nr 2 po tych 10 sek. zaczął buczeć nieznaczne głośniej z około 2,5 m nadal go słyszałem. Sugerując się wcześniejszymi podpowiedziami że mogę mieć źle ustawiony (zamontowany) dławik odkręciłem go, dolutowałem dłuższe przewody i odstawiłem jakieś 50 cm poza obudowę - efekt raczej żaden. Potem wróciłem z dławikiem na jego miejsce i obracałem we wszystkie możliwe strony - efekt raczej żaden. Do kondensatorów 100uF/160V dolutowałem 4,7uF jentzen standard z-cup (akurat takie miałem). Poprawa w kanale A odczówalna z 1,5m zrobiło się max. 0,5m żeby coś usłyszeć. Kanał B również się poprawił (teraz jest około 1metra) ale dla sprawdzenia dodałem jeszcze za mostkiem dodatkowe 4700uF i znowu troszeczkę lepiej. Tak z ciekawości dołożyłem jeszcze 47uF za pierwszym opornikiem 2,7K ale tu poprawy szczególnie już nie było (chyba że auto sugestia, że się coś powiększyło pojemność to jest lepiej). Zauważyłem że na zdjęciach "rozbieranych" od SZATAN (strona 19) kondensator za opornikiem 2.7K jest pojemności 220uF. (ponieważ posiadma zarówno 100uF jak i 220uF - sprawdzę oby dwie możliwości). Na tych zdjęciach jest również dodatkowy kondensator przy 100uF/160V jeżeli dobrze odczytałem to jest tam 0.56 lub 5.6 lub 56uF (ta ostanie wersja raczej nie). Tu mam pytanie do was jakę pojemność można tutaj spróbować wstawił aby spróbować pozbyć się delikatnego bruu... Z kanału B. Dodatkowo jężeli ktoś może mi podpowiedzieć jak się pozbyć pierwszego przedźwieku (tego opisanego przezzemnie ten po 1sek. od włączenia.) będę wdzięczny (wydaje mi się że kilka stron w stecz ktoś już o tym pisał albo mi się już myli wszystko gdzie co czytałem)
 9. Pomiary (mam nadzieję że nie pomyliłem się przy opisywania kalału L i R)
 10. O brzmieniu napisze, ale na razie wygląda ono tak, więc trudno coś powiedzieć
 11. Podobał mi się kolor i kształt obudowy taki jak tutaj: [Hidden Content] zdjęcia na samym dole (tego niebieskiego) i tak starałem się zrobić
 12. Właśnie oblewm sukces na 99% (a dla czego tylko na 99% to później) uruchomiony. Na początku na "sucho" bez lampy prostowniczej z podłączonym głośnikiem (takim do testów), przedźwięku siecowego brak. Potem z kompletem lamp i o zgrozo buczy jak diabli. Na szczęście zapomniałem wyregulować potencjometry. Na trafie głośnikowy bliżej TS lekki przedźwięk taki tyci tyci. Na drugim dalszym od TS prawie cisza jak makiem zasiał. Szkoda tylko, że na osłonach na transformatorów jeszcze lakier dobrze się nie utwardził bo już bym chętnie sprawdził jak będzie z nimi na tym TG bliżej TS. Później prześlę zdjęcie z schematem i pomiarami prądu. A ja mi się uda to film z tym moim "buczeniem"
 13. McGyver, chciałbym. Możesz dać mi na email ([email protected]) kwotę i namiary do przelewu?
 14. Witam. Panowie wiem że nie tutaj ten temat ale chce podłączyć do mojego "sana" gramofon (Micro seiki dd6) i szukam przedwzmacniacza (nie nowy z sklepu bo tam musiałbym położyć na ladę z 2k) i nie koniecznie na lampach, myślałem o wykonaniu na Burson Audio Supreme Sound V5i lub coś podobnego. Na razie znalazłem: [Hidden Content] Mieliście przyjemność budowy przedwzmacniacza gramofon owego i czy moglibyście coś polecić?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.