Jump to content

Prewwit

Użytkownicy
 • Content Count

  577
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

573 Audioholik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie wiem czy już tutaj była ta recenzja wrzucana o H120 i H190, pierwsze 7 minut można pominąć bo mówi o funkcjach urządzeń Zaskoczony bardzo dobrą kontrolą niskich jak na te rozmiary, sam byłem pod dużym wrażeniem. Z kondensatorami to przesadził, że bardzo dobre🙂 widać że się słabo w komponentach. Z jego recenzji poszedłbym w H190, za to że wokale mają więcej "guts" rozumiem to jako więcej energii. Też podkreśla naturalne brzmienie Hegli(dla mnie bardziej pasuje takie nazewnictwo niż że neutralne) i że mają swój sposób grania zachowany, różniący się detalami.
 2. Nie, leci bezpośrednio z płyty głównej.
 3. U mnie nie miesza w dźwięku, więc na razie siedzi. Odłączałem, podłączałem nic nie poprawia, pogorszenia też nie ma, u mnie w systemie zachowuje się jakby go nie było🙂. Tak jak piszesz może jakiś lepszy zasilacz coś by poprawił, ale to już wolę przeznaczyć kasę na zakup w przyszłości kondów Mundorfa do zasilania w H200🙂. Jak by u mnie "zabijał nature" to by wyleciał z hukiem.
 4. Ostatnio były koło 9k, ale rzadko się pojawiają. Jak masz kogoś w Norwegii to jeszcze jest [Hidden Content]
 5. Spoko, ja cały czas wyluzowany🙂 Co do montowanych kondów w innych wzmakach Electrocomapniet ECI5 ma Nippony, Musical Fidelity m6 ma Jamicony, więc też bez szału. Są firmy co zajmują się tuningiem sprzętu audio np. [Hidden Content]
 6. Sorry, ale za bardzo nie łapię o co masz na myśli?
 7. Tyle że na ali można trafić podróbki🙂. Ja kupuję tylko w sprawdzonych sklepach. Ogólnie kondy w Heglu są w miarę dobrych marek Nippony co wylutowaneł, Rubycony, Nichicon. Tylko te Novery to tylko jakiś wynalazek😉 W cenie jak wychodził H200 moim zdaniem i tak powinny być lepsze, ale mało kto zagląda do środka tak jak my i wie co tam siedzi.
 8. Takie czasy, że się oszczędza gdzie się da, ale i tak szacun dla nich że skonstruowali tak dobrze grające wzmacniacze na takich podzespołach🙂 Reszta montuje na taniźnie, więc nie ma co się wychylać. Niektórzy nawet na radiatorach oszczędzają, że dają jakieś malutkie lub zamiast aluminium z blachy wyginają.
 9. Auricapy mam 600V [Hidden Content] idefendera mam razem z ipower, wpięte jest to u mnie w PC, jakichś zmiana na plus czy minus nie zaobserwowałem, mi się wydaje że może w laptopach lub PC ze słabszym zasilaniem bardziej to by się sprawdziło. W swoim PC mam bardzo dobry zasilacz z niskimi tętnieniami napięć, seryjnie w kablach zasilających są kondy, które jeszcze redukują zakłócenia. Z perspektywy czasu stwierdzam, że w moim zestawie w sumie niepotrzebny zakup, ale chciałem sam się przekonać. Kurcze, no to zaszaleli😉
 10. Kondy zasilające Mundorfa na pewno będą za jakiś czas. Na razie będą sprzęgające, nie Mundorfy, ale Auricap XO 1uF moja decyzja na własne ryzyko🙂 , po tym jak Klecha86 powiedział mi że są montowane w H30. Jak to się dobrze nie zgra to dam polecanego przez niego Mundorfa Supreme, ale jestem dobrej myśli, że do H30 badziewia by nie wstawili🙂 Dodam że kondy lutowane były cyną Cardas Quad Eutectic. Progres jest i to w kierunku, w którym chciałem, więc nie ma czego żałować😉 Fotka H30 z Auricapem Foty po montażu
 11. Pierwsze trzy dni zmieniał się ich wpływ na granie, dziś czwartego już jakby się stabilizowało, myślę że do weekendu powinno się ustabilizować. Na razie zaaplikowałem 5 kondów AN Kaisei 50uf/16 tak jak radził Klecha86, bo wiem że nie wsadził ich przypadkowo, a kosztowało to jego sporo testów różnych marek kondów. Mam jeszcze sprzęgające, ale czekają w kolejce, bo chcę robić zmiany stopniowo aby widzieć jaki jest wpływ na dźwięk. Ogólnie od razu po założeniu z pozytywów poprawiły się wokale, dają jeszcze więcej emocji i są żywsze. Z minusów od razu czułem, że wysokie wychodzą przed szereg, było ich za dużo, momentami nie przyjemne. Ale tym się nie przejmowałem, bo tak jak pisałem, wiem że elementy czasami wymagają dłuższego wygrzania. To było pierwszego dnia. Potem przez trzy dni były zmiany zwłaszcza z wysokimi. Dziś po 4 dniach, mogę więcej powiedzieć, choć myślę że pewnie jeszcze jakieś zmiany będą z czasem i dopiero będzie widać ich pełny potencjał. Tak jak pisałem wokalne dalej czarują, dodatkowo jeszcze bardziej czyste, może lekko wypchnięte do przodu, takie mam wrażenie, ale to mi odpowiada, bo dobre wokale to dla mnie podstawa w brzmieniu, duży plus🙂. Tutaj jest jak na razie największa zmiana. Wysokie się uspokoiły i całe szczęście wróciły do szeregu, choć jeszcze czasem potrafią być ciut za ostre w pojedynczych utworach, myślę że potrzebują jeszcze czasu. Za to jeszcze trochę poprawiła się ich separacja i jakby czystsze, wyraźniejsze dźwięki. Niskie bez zmian, trudno mi ocenić czy lepiej, ale na pewno nie gorzej, w weekend może sprawdzę na moich paru testowych kawałkach. Scena w szerz dalej taka sama, czyli bardzo dobra(już chyba szerzej nie może być😉), za to poszła w głąb, czuć jeszcze lepiej różnicę w odległościach między dźwiękami, też przez te 4 dni się to stopniowo zmieniało. Ogólnie jestem zaskoczony jak te maleństwa wpłynęły na granie. Myślę że w następnym tygodniu, będzie finał mojego sprawdzania i wrzucę do środka dwa sprzęgające. Jak potrafiłem to opisałem co słyszę🙂
 12. Dobrze zrobione zdjęcie, potrafi podrasować rzeczywistość😉
 13. To H390 czy H590? Jak nówka to daj mu trochę czasu na wygrzanie elementów🙂 U mnie trzeci dzień nowe kondensatory w H200 i stopniowe zmiany w dźwięku. Jakie kolumny będzie napędzać?
 14. Też to widzę po cenach wzmacniaczy, a byli niektórzy co wieszczyli przecenę. Kiedyś pisałem w tym wątku, że nie koniecznie tak musi być. A okazje pojedyncze czasami będą się pojawiać, ale nie każdemu chce się czekać i też nie ma się pewności czy będzie się pierwszemu🙂 W Niemczech na ebayu taki zestaw Rotela 3500PLN wychodzi.
 15. ProAc Studio 118 [Hidden Content] Pylon Diamond Monitor [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.