Jump to content

Pabloku

Użytkownicy
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Panowie, dyskusja zeszła troszkę na inny temat. A mnie interesują jakieś dobre kolumny do Yamahy. Ewentualnie propozycja jakiegoś innego sprzętu o funkcjonalność tej Yamahy, może dowiem się czegoś nowego.
 2. Właściwie elektronikę mam już wybraną, raczej w tej kwocie żadne inne urządzenie nie da mi takiej funkcjonalności jak ta Yamaha. Można jeszcze brać pod uwagę Onkyo TX-8390, ale jakoś nie jestem przekonany. Pozostaje tu kwestia dobrania odpowiednich kolumn. Ciągle zastanawia mnie to połączenie z KEF R500.
 3. Co do pomieszczenia, prezentuje się jak na szkicu poniżej, nie mam pojęcia jak tu jest z akustyką. Mogę powiedzieć tylko tyle, że ściany są pokryte chropowatą strukturą, a w oknach wiszą firanki. Zielonymi strzałkami zaznaczyłem gdzie mają stać kolumny.
 4. Zainteresowały mnie jeszcze KEF Q500 lub R500 czy to dobre połączenie z Yamahą?
 5. A jak wypadają te Q Rhodium w porównaniu do Focal Chorus 716?
 6. Wzmacniacz ten nie ma funkcji sieciowych na których nie ukrywam, że mi zależy. Chciałbym mieć sprzęt wygodny w obsłudze i móc odtwarzać pliki FLAC z pendrive. Kolumny też bym jednak wolał podłogowe.
 7. Quadral Rhodium 500 to również interesująca propozycja i nowe można kupić za 1500zl/szt. Czy pod względem jakości brzmienia i wykonania to ta sama liga co Focal?
 8. Najgorsza jest to, że jestem z Lublina, a tu nie ma gdzie posłuchać tych kolumn. Musiałbym się wybrać na wycieczkę do jakiegoś innego miasta. Jakie są jeszcze alternatywne propozycje wpasowujące się w mój gust?
 9. A czym tak właściwie różnią się 714/714v od 716 oprócz wyglądu? Nie słyszałem nigdy o tych kolumnach, ale wydają się dość ciekawą propozycją. Niestety cena podobna do Focali
 10. Witam wszystkich Jestem przed zakupem pierwszego zestawu stereo, mój budżet to 5-5,5 tys za całość. Muzyka jakiej głównie słucham to szeroko pojęty rock oraz metal od Metalliki, Black Sabbath, Iron Maiden po Pink Floyd, Queen czy Dire Straits. Wżną kwestią jest dla mnie to żeby zestaw dobrze grał przy cichym wieczornym słuchaniu. Sprzęt ma stać w prostokątnym pokoju, który ma około 18m2. Najlepiej by było jak najbliżej ściany. Po przeanalizowaniu rynku, padło na Yamahę R-N803, która wydaje się być najbardziej kompletnym urządzeniem w tym przedziale cenowym. Zależy mi żeby mieć możliwość odtwarzania plików FLAC z pendrive, a wszystko obsługiwać z poziomu smartfona. Jestem po odsłuchu w salonie kilku kolumn z tą Yamahą i moje wrażenia są następujące: 1. Monitor Audio Bronze 6. Wyraźnie brzmiące wysokie tony, ładnie brzmiący wokal i gitary. Moim zdaniem zabrakło tu basu. Na pewno na plus wygląd. 2. Heco Aurora 700. Po wielu pozytywnych opiniach miałem duże oczekiwania odnośnie tych kolumn. Bas tu był dużo bardziej odczuwalny niż w poprzednich. Wokal w porządku, czuć było ogólnie głębię dźwięku nawet przy cichszym słuchaniu nie było źle. Zabrakło tu jednak klarowności przy wysokich tonach, mniejsza szczegółowość ogólnie. 3. POLK AUDIO Signature S55. Szczerze to było trochę rozczarowanie. Dominowały tu niskie tony, które były rozwlekłe. Wokal trochę wycofany i miałem wrażenie, że przytłumiony. 4. Focal Chorus 716. Po pierwszych dźwiękach było tu słychać, ładnie brzmiące gitary i dość szczegółową górę. Bas tu był punktowy i wyraźny, dało się go odczuć na sobie. Do wokalu też nie miałem uwag. Moim zdaniem było to takie połączenie Aurory z Bronze. Na plus bass reflex z przodu. Uważam, że to było najlepsze połączenie, chociaż słuchanie trwało tylko 20 minut. Minusem okazała się cena, która przekraczała mój budżet. To są tylko moje subiektywne odczucia, żadnym znawcą nie jestem. Werdykt jest taki, że jeśli Focal Chorus 716 jest za drogi to może warto rozejrzeć się za czymś używany o podobnym charakterze brzmienia? Ewentualnie jeszcze Heco, ale jakoś nie do końca jestem przekonany. Na jakie inne modele warto zwrócić uwage, które dadzą mi brzmienie na porównywalnym lub wyższym poziomie? Pozdrawiam
 11. Sklep.RMS.pl a jak według Was gra 8390 w porównaniu do 8270? Czy jest tak jak mówi metalowy? Pytam bo pewnie macie większe możliwości testowania.
 12. A miałeś może porównanie z Yamahą R-N803D ?
 13. Czy ktoś jeszcze z tu obecnych słuchał tego Onkyo i może napisać pare słów na jego temat?
 14. I jak to porównanie wypadło?
 15. No właśnie, słuchał ktoś już? Jak tam wrażenia?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.