Jump to content

DE_EM

Użytkownicy
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dowcip z mono przedni - mistrz ciętej riposty mógłby się u Ciebie uczyć! Nie wiem czy czytałeś moje posty, ale mam wrażenie, że nie! Zamiast pomóc tylko się pienisz na innych, może nie warto? Po co odpisujesz takim laikom jak ja, skoro jedyne co da się odczytać to pokazanie swojej wyższości, chociaż nie wiem czy w realu miałbyś tyle argumentów i wystarczającą "terminologię"? Opisałem wyprowadzenie kabli, podałem jakiś wyjściowy sprzęt i sposób jego wykorzystania. Opisałem właściwie to co ty powyżej, z tą różnicą, że zastanawiałem się nad łączeniem AMP ze wzmacniaczem lub stereo jako osobny system. Jedyne wariactwo jakie tu widzę to sprzeczki, zamiast udzielenia pomocy nawet od podstaw, także tym co nie są takimi guru jak Ty! A co ja wyżej napisałem o 2600 lub 3xxxx? Też nie czytacie kolego? 😉 Przepraszam całą resztę, która chce pomóc, ale widać takie podejście jest zaraźliwe i mnie też się udziela! 😄
 2. Ale narobiłem!!! 🙂 Temat wydawał się niedrażliwy, a tu proszę, tylko się nie wyzywajcie! 😄 Zacznę od początku, w sposób bardziej czytelny i uporządkowany, i proszę o odpowiedź, czy dobrze was zrozumiałem. Kupuję amp - niech będzie że Denon 2600 lub 3500 (jeśli chcę dołożyć zasilacz) Kupuję Focal dome Flax zestaw + 2 dodatkowe głośniki, żeby zrobić 7,1 lub 7,2 Kupuję zasilacz stereo (bliżej nieokreślony) + zestaw głośnikowy stereo osobny - nie łączę ich w 7,1 Czy tak to widzicie? Nie ma sensu kupić 9,1 i dołożyć tego zestawu głośników stereo bo i tak nie zagra jak z zasilaczem stereo?
 3. Więc? 🙂 Wygląda mi na to, że nie ma co łączyć amplitunera z zasilaczem do zestawu stereo? Czy może jednak z x3xx można spróbować? Nie upieram się też przy Denonie. Jeśli polecicie inne amplitunery chętnie poczytam na ich temat. Proszę też o opinię nt. Focal Dome, jeśli ktoś zna ten sprzęt. Nie ukrywam, że ich wygląd bardzo mi odpowiada, a producent to chyba dość zacny, żeby o nic pomyśleć?
 4. Czyli tak czy owak niezależny wzmacniacz, który podepnę do amplitunera? A co w kwestii doboru Focal Dome do AVR2600? Ma to szansę dobrze działać? I czy faktycznie dodać 2 głośniki do 5,1 czy lepiej kupić 1 a na front dać coś innego? Czy Dome pod kątem Atmosa bedzie ok?
 5. Witam wszystkich na forum. To mój pierwszy post, więc kłaniam się w pas i proszę o radę. Szukam rozwiązania dla swojego pierwszego kina domowego w salonie. Na etapie budowy wyprowadziłem kable pod tynkiem w układzie na 7 lub 9 głośników, są przewidziane kable dwa front góra, dwa front dół, dwa tył góra (za plecami), 2 tył boczne + oczywiście ile potrzeba pod telewizorem (w przyszłości także ekranem projektora gdzie na RTVce stanie AMP + SUB). Pomyślałem o rozwiązaniu 7,1 do kina + 2 niezależne głośniki stereo do słuchania muzyki. Tylko czy AMP da taką możliwość? A może potrzebny będzie model 9,1 np AVRX3500? Mój model wyjściowy to Denon AVRX2600H - nie mam przywiązania do marki, ma to czego potrzebowałem czyli np. 2 wyjścia HDMI, HDR, WIFI... Moje wyjściowe głośniki kina domowego to Focal Dome Flax + 2 dodatkowe głośniczki (łącznie 7) - pięknie wyglądają, nie wiem do końca jak grają? Moje wyjściowe kolumny stereo to także Focal, model Aria lub Chora. Moje pytanie dotyczy kierunku, w którym podążam. Czy jest sens budowania zestawu 7,1 + stereo? Czy może da się wciągnąć te 2 kolumny w zestaw i zrobić z tego 9,1 - 9,2? A może nie kupować Focal dome z dodatkowymi 2 głośniczkami tylko właśnie już wykorzystać te Arie? Nie znam się, więc jeśli technicznie coś nie zgodnie ze sztuką proszę o wyrozumiałość.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.