Jump to content

liczyrzepa

Użytkownicy
  • Content Count

    5
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Ok, odesłałem problematyczny magnetofon, więc mogę już się skupić na ’nowym’… Podsumowywyjąc to co napisaliście, wiem już że… Akai to dobry magnetofon o solidnej głowicy, natomiast mogą pojawiać się przesłuchy podczas nagrywania. Pioneer dobrze brzmiący, lecz o delikatnej głowicy. Zorientowałem się już również, że nie jest tak łatwo dostępny jak Akai, czy Nakamichi. Wróćmy więc jeszcze do Nakamichi 480. Jak wyglada tutaj kwestia brzmienia, bezawaryjności, czy ewentualnych napraw? Czy warto płacić te 350-400eu za tak prosty i niemłody magnetofon? Jest warty swojej ceny, czy to raczej jedynie sprawa ’prestiżowej’ marki? A co powiecie o Technicsach w tym przedziale cenowym? Mam duże zaufanie do Technicsa, więc chętnie przyjmę takie propozycje.
  2. Właśnie dlatego założyłem ten temat, by dostawać propozycje też innych magnetofonów niż Akai i Nakamichi. Dzięki, na pewno się zainteresuje Pioneer’em, ale póki co probuje rozwiązać problem z moim nowym Akai, poniżej filmik gdzie chyba lepiej jest słyszalny problem… Macie jakieś pomysły? video-1575489672.mp4
  3. Dzięki za odpowiedź, waśnie dodarł do mnie ten Akai GX-R35 i martwi mnie to, że wyraźnie słychać silnik, takie jakby rytmiczne szuranie. Nie spodziewałbym się że to jest normalne..(?) Ps. Zauważyłem, że o dziwo problem występuje jedynie przy odtwarzaniu, natomiast przy przewijaniu już nie
  4. Witajcie, jestem swieżakiem, z upodobaniem słucham winyli w domu, CD w aucie, a obecnie rozpoczynam kolekcjonowanie kaset… Lecz na sprzęcie hi-fi się nie znam - wobec czego chciałbym zasięgnąć języka u osób doświadczonych. Wprawdzie oczekuję już magnetofonu (Akai GX-R35), ale to trochę przypadek - wylicytowałem stosunkowo tanio - planuje go sprzedać i kupić coś odrobine lepszego. Póki co interesują mnie magnetofony z tej średnio-niższej półki. Kwota jaką chcę przeznaczyć to 200 - 400 euro (cenę podaję w euro, ponieważ w zwyczaju mam korzystać raczej z eBay’a niż allegro). Na dzień dzisiejszy są dwie opcje, które zwróciły moją uwagę: - Akai GX-75 / GX-75mkII / GX-95 / GX-95mkII Wydaje mi się to być rozsądne rozwiązanie, są raczej polecane, są stosunkowo nowe, jest ich dużo, wyglądają korzystnie, mam też dużo sympatii do marki Akai (nie wiem czy słusznie), ale zarazem niejednokrotnie czytałem o przeciętnym brzmieniu tych modeli… - Nakamichi 480 Jest to magnetofon w którym od razu się zakochałem, ale nie mam pojęcia czy słusznie. Ma piękny, klasyczny wygląd (a nie ukrywam, że wzornictwo ma dla mnie znaczenie). Do tego ta ’legendarna’ marka - ale czy ma to w tym przypadku przełożenie na brzmienie, solidność? Jak wypada na tle Akai? A może są w tej cenie (jak się domyślam na pewno) jakieś inne magnetofony warte uwagi? Czy może najrozsądniej byłoby od razu kupić coś poważniejszego? Dodam, że interesuje mnie głównie odsłuch ’sklepowych’ kaset, ale i może nagrywanie wybranych CD na dobrej jakości kasety, by przyjemniej się ich słuchało… Z góry dziękuję!
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.