Jump to content

jurek

Użytkownicy
 • Content Count

  1820
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

62 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

24934 profile views
 1. jurek

  Potrzebuję ...

  Kupię głośniki Aurum Cantus- 13-tki albo 16-tki.
 2. jurek

  Hybryda Lampa - Bipolar

  Dzielnik 1/10 na wejściu specjalnie taki duży? A trafa coś na kształt: [Hidden Content],searchweb201602_,searchweb201603_
 3. jurek

  Hybryda Lampa - Bipolar

  A myslałeś o zastosowaniu trafek międzystopniowych z wyjściem push-pull?
 4. Różowe proszki czy przerośnięte ego?
 5. jurek

  TDA1541 NOS DAC

  Przez jakiś czas miałem możliwość słuchania Havany. Wokale przepiękne. Jako techniczna ciekawostka: sygnał z PCM56 wychodzi z wyjścia napięciowego kostki (uważanego często za kiepskiej jakości) a nastepnie jeszcz raz "psuty" jest wtórnikiem katodowym pracującym na napięciu +/- 20V. Zniekształcenia na buforze rosną o rząd wielkości w stosunku wyjścia "gołej" kostki. Warto sprawdzić jak DAC gra z pominięciem lampowego bufora- to prosta modyfikacja- trzeba dać dwie zwory w podstawce zamiast lampy. Ciekaw jestem porównania. Orchid ma ciekawie zrobioną konwersje IV- na opampie OPA861 ( bez sprzężenia), plus prawdododobnie taki sam bufor jak w Hawanie.
 6. jurek

  TDA1541 NOS DAC

  VIVAro Dziękuję za wnikliwą i dogłębną analizę mojej wrednej osobowości. Przypominam jednak, że tematem wątku jest działanie TDA1541 w trybie NOS. Wracając do tematu: rozumiem, że zapoznałes się dokładnie z powyższym schematem. Jeśli nie- tu jest link, resztę informacji znajdziesz na diyaudio. Zwróć uwagę, poszukaj, kim są autorzy tych nietypowych rozwiazań. [Hidden Content] A tu konwerter forumowego kolegi 3lite, posiadający wyjście I2S z ramką 32x Fs:
 7. jurek

  TDA1541 NOS DAC

  1.Akurat w tym przypadku widoczne modyfikacje w części cyfrowej poprawiają standardowe parametry kostki TDA i optymalizują pod tryb NOS. Warto zapoznać się z tematem przez wydawaniem osądów. 2. Żeby daleko nie szukać : 32 ramki wypuszcza urządzenie skonstruowane przez jednego z członków tego forum.
 8. jurek

  TDA1541 NOS DAC

  Na hobbystycznych forach nie ma dyletantów. Są pasjonaci z większą lub mniejsza wiedzą. Sygnał BCK 2,8 mhz da sie łatwo uzyskać. Sporo nowoczesnych odbiorników wypuszcza przetaktowany sygnał I2S w 64fs a niektóre nawet 32fs. Poza tym mozna zrobic prosty dzielnik. Tu jedna z ciekawszych, nowoczesnych aplikacji TDA dla trybu NOS. Na diyaudio jest kilkaset wpisów na ten temat. Nie bez powodu zalecane jest 2.8 mhz. I nie chodzi w tym przypadku o to, żeby była mozliwość poźniejszego podkręcania kostki w trybie równoczesnym do 386kHz. Warto też zwrócić uwagę na częstotliwość pracy oscylatora. Jest jeszcze kilka fajnych patentów. Proponuję ten schemat potraktować jako pole do dyskusji. >WIWAro, chętnie przeczytam Twoje uwagi jako fachowca w tej materii.
 9. jurek

  TDA1541 NOS DAC

  Czy sprawdzał ktoś jak zmiana częstoliwości sygnału BCK wpływa na dzwięk? Podobno przy "wolniejszym" sygnale (2,8 Mhz) NOS gra lepiej .
 10. Doczytałem- w CM6631 nie ma możliwości wyprowadznia formatu RJ. Amanero posiada taki format wyjścia: Do czego służy i jak działa opcja "Bit Offset'? O ile pamiętam z takim pojęciem spotkałem sie dawno temu przy łączeniu TDA1541 z SA7220.
 11. Dziękuję za podpowiedź. Problem rozwiązany- należało wybrać katalog docelowy zawierajacy plik .bin. Reszta czynności czyli zamiana oprogramowania w FWUpdate odbyła sie bez problemów. Zastanawiam sie czy jest jakaś możliwość uruchomienia formatu RJ (LJ jest w opcjach)
 12. Przy próbie zapisu zmiany parametrów konwertera wywala taki błąd: System windows10. Ma ktoś pomysł jak rozwiązać problem?
 13. jurek

  Zwrotnice symetryczne

  W niektórych modelach kolumn AudioPhysic stosowane są pasywne zwrotnice "symetryczne": [Hidden Content] Taki sposób "rozdzielania elementów" zwrotnicy nie ma uzasadnienia inzynieryjnego ale PODOBNO słychac różnice. Ma ktoś doświadczenia w tej materii?
 14. jurek

  Hypex DIY

  Pomiary i mały tuning Hypexa: [Hidden Content]
 15. Dziękuję. W tym temacie jestem kompletnie niekumaty- czy w/w moduł nada się i jak wgrać soft?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.