Jump to content

jurek

Użytkownicy
 • Content Count

  1799
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

59 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

24666 profile views
 1. Czy ktos wie, czy udział diheringu zmienia się przy zmianie słowa z 24 na 16 bit?
 2. Należy też wspomnieć o polskiej myśli technicznej 🙂 [Hidden Content]
 3. Do ok. 210khz. Mój egzemplarz Fs ma ustawione na 256. W opisie podają 128, wiec trzeba sprawdzać. Nie ma wyjścia równoległego- tylko i2s, RJ, LJ. Tu gotowiec ( holenderski ?) który wypuszcza m.in. sygnał równoległy: [Hidden Content]
 4. Chiński płytka upsamplera na CS8421 dotarła. Bez problemu dał się zainstalować w miejsce SAA7220. Nie trzeba było zmieniać żadnych ustawień. Dzwięk z upsamplerem jest różny od tego z filtrem SAA i NOS. Wyjście kostki ustawione jest na I2S- 24 bity. W związku z tym pytanie: gdzie lepiej ucinać bity- w upsamplerze (tu mozna zmienić na 16bit), czy TDA?
 5. A taka neodymowa nowość ? Proszę popatrzeć na wykres przenoszenia. [Hidden Content] KappaLite KL3012CX-8-1.htm
 6. >Muzg, może warto do PCB dorobić zworki wejścia sygnału na katodę i uziemienia siatki. Taki układ przy odpowiednim dopasowaniu nadawałby się do prądowych DACów z dużym offsetem (np. PCM1794, TDA1543) Rezystor katodowy pracowałby jednocześnie jako konwerter IV.
 7. jurek

  HYPEX- zamówienie

  W serwisówce do NAD M22 jest chyba rozrysowany. Inny model modułu ale podejrzewam, że zasilacze są dość podobne.
 8. jurek

  Kompensacja uziemienia

  Jedna z technik kompensacji uziemienia.Wygrzebane z książki D. Self. Warto stosować?
 9. Mam nadzieję, że autor nie ma nic przeciwko. Jesteś pewien, że zwrotnica do basowca to tylko 2-gi rząd? Próbowałem rozszyfrować połączenia, wydaje mi się, że może to być 3-ci rząd. [Hidden Content]
 10. Nie spotkałem się nigdy z regulacja głośności na opampie konwersji IV. Są jakieś przeciwskazania, oprócz DC w układzie? Czy zmiana wartości rezystora konwersji poniżej maksymalnej powoduje jakieś zniekształcenia? Na próbę zamontowałem równolegle do rezystora potencjometr jako zmienny rezystor. Przy bardzo cichym słuchaniu nie słyszę zniekształceń- jedynie lekki szum opampa IV.
 11. Możesz napisać coś wiecej o Orgue? Czy bas brzmi jak z prostej odgrody? Jak z jego wypełnieniem? Myślę o zmontowaniu takiej konstrukcji - zamiast owali można dać (po przeliczeniu zwrotnicy) szerokopasmowca B80.
 12. Warto samemu spróbować. Najprostsza metodą jest podpięcie rezystorów ok. 6-8k z plusa do wyjścia TDA. Sporo o tym jest na diyAudio. Zastanawiam się, czy taki sam efekt dałoby przy konwersji aktywnej wpuszenie opampa IV w klasę A poprzez podanie ujemnego, niewielkiego napięcia na wyjście opka. O! Kolega z logiki się dokształca! Szacunek! Sorry- mój błąd niedopowiedzenia 🙂 Definicja tego pojęcia zakłada, że piszący liczy na inteligencję czytającego:)
 13. Okazuje się, że takie podciągnięcie napięcia ma sens. Opatentowane przez Nakamichi ale stosowane przez Philipsa wcześniej: [Hidden Content] Warto, żeby na tematowi przyjrzeli się ci którzy stosują wysokie wartości rezystora IV przy konwersji pasywnej.
 14. Telewizję pan Kurski sprawnie "ukierunkował". Przyszła pora na radio. Pani prezes to tylko "sprzątaczka". Za rok wyślą ja na innych front. A pan Marek dożywotnio będzie smooth-polo puszczał.
 15. Luzik 🙂 Renowacja wozów drabiniastych to też może być fajne hobby 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.