Jump to content

jurek

Użytkownicy
 • Content Count

  1902
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

84 Neutralny

Audiostereo

74

Bocznica

10

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

26266 profile views
 1. >meloV8 Jak rozwiązano tu, na prostej ściance, opisane przez Ciebie zachowanie tego tweetera? Szeroki front, zaokrąglone boki i spód rozwiązują problem?
 2. Zamysłem autora projektu było niskie zejscie, kosztem jakości basu. Wybrał taki a nie inny kompromis. Jeśli jakość basu jest nieakceptowalna to można zmniejszyć obudowę (np. woreczkami z kocim żwirkiem lub butelkami z whisky) i dostroić (skrócić) rurę bass-reflexu. Udział zniekształceń woofera Huraganów:
 3. Jeśli wartości nominalne różnią się niewiele, to jest prawdopodobieństwo, że kolumny były "dostrajane" indywidualnie. Wtedy duży plus dla producenta. Uważam, że nie należy zmieniać żadnych elementów. A jeśli masz parcie na zmiany to jedyną opcją jest zlecenie przestrojenia kolumn u fachowca, który wykona rzetelne pomiary. PS. Z napisów na cewkach da się rozszyfrować ich wartości. Trzeba trochę pogłówkować ale z grubsza zasada jest taka: pierwsza liczba- indukcyjność, druga liczba: grubość drutu)
 4. Zastosowane w Huraganach cięcie tweetera jest dobrze dobrane, nie ma mowy o ponadnormatywnych zniekształceniach:
 5. W Huraganach nie trzeba nic poprawiać. To są świetnie zaprojektowane i dobrze grające kolumny. Jesli ktoś je wykonał zgodnie z projektem, podłączył do porządnego sprzętu, to ma dojrzałe, rasowe granie 8+1. Ze wszystkimi cechami (plusami i minusami) takiej konfiguracji.
 6. Tu ciekawe rozwiązanie: [Hidden Content]
 7. Ale Huragany nie nadają się jako monitory bliskiego/ śedniego pola. Mają duży BS i basu będzie za dużo. Jeśli na biurko, to te są lepsze: mają niewielką kompensację BS, bass reflex z przodu a jeśli basu będzie i tak za dużo to zastosowana tu wersja Seasa ( 22RNX) nadaje się do obudowy zamkniętej. Schemat zwrotnicy jest dotępny. Szukaj: Sonics Arkadia Jednak uważam, że na "domowe biurko" to są kolumny za duże.
 8. Można zmniejszyć objętość ale koniecznie trzeba zachować ustawienie głośników na przedniej ściance jak jest w oryginale. Bez tego rozłazi się zgodnośc fazowa głośników.
 9. Dawno temu na pająka. Z niewielkimi zmianami i na IRF-ach. Jest do tego też projekt dedykowanego zasilacza- można znaleźc w necie. Jest też wersja tego wzmacniaczyka na jfetach- sprzedawana kiedyś komercyjnie przez amerykańską firmę (nie pamiętam nazwy) za spore pieniądze.
 10. Jeden z ciekawszych wzmacniaczy single-ended autorstwa pana Borbely, świetnie opisany: [Hidden Content] Płytki można kupić tu: [Hidden Content]
 11. jurek

  Pierwsze kolumny DIY

  [Hidden Content]
 12. Niektóre opampy z podciąniętym lekko prądem do "klasy A" grają ciekawie. Warto spróbowac, tym bardziej, że taka przeróbka jest bardzo prosta.
 13. Rozumiem, że poświęciłeś chociaż trzy minuty na analizę moich pomysłów. Jakieś konkretne uwagi? Wyższe Pathosy maja mniej nudny stopień wejściowy:
 14. Czyli kaskadkowe połączenie mosfeta i jfetem. [Hidden Content] Papa Pass jeszcze na nich nic nie zmajstrował. Zaspał?
 15. A może taki układ wejściowy? Praktycznie da sie wyciągnąc całe mozliwe wzmocnienie z lampy, mała impedancja wyjsciowa, spory prąd z tranzystora. Małe zniekształcenia- lampka pracuje tu jako eliminator błędów: siatka- katoda. Ładny ale wśrodku nudny:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.