Jump to content

jurek

Użytkownicy
 • Content Count

  1690
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

43 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. https://www.olx.pl/oferta/duze-kolumny-audionote-an-e-klony-CID99-IDzWOBO.html
 2. Do modułów Icepower nie są dostępne serwisówki i ze względu na zintegrowaną z zasilaczem koncówkę pierwszy z brzegu majster tego nie naprawi. Poza tym moduły są dosyć tanie i naprawa w serwisie się nie opłaca. Jeśli grzebać samemu to gdzieś doczytałem się że zdarzają się uszkodzenia tranzystorów końcowych. Ta usterka jest naprawialna- wymienia się końcowe mosfety. Można też oddać do przegrzania cały moduł na okoliczność zimnych lutów.
 3. jurek

  Wzmacniacz dla Fostex T50

  O ile dobrze pamiętam (z sewisówek) to dziurki słuchawkowe profesjonalnych urządzeń Fostexa napędza LM386 -nie mylić z LM3886. http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm386.pdf
 4. Te moduły mają niską impedancje wejściową (schodzi do nawet 8k). Należy dać bufor za potencjometrem. Od biedy, jeśli ma być tylko potek- dać jak najniższą wartość i usunąć dwa kondesatory. https://icepower.dk/download/1633/ "The single ended input buffer has an anti-aliasing filtering and a DC capacitor. The input impedance of the signal input section is minimum 8kohm over the audio bandwidth, [...]. " https://www.diyaudio.com/forums/class-d/192789-icepower-125asx2-measurements-mods.html Taki buforek: https://www.ebay.com/itm/Dual-OP-Amp-Preamp-DC-Amplification-Board-PCB-for-NE5532-OPA2134-OPA2604-AD826/311852731036?hash=item489bdf0a9c:g:gnoAAOSwHptY-f1H Przy OPA2604 mozna zasilac bezpośrednio z wyjścia AUX (ten opamp wytrzymuje 24V)
 5. Jednym z problemów zrywania połączenia lub wolnej reakcji na komendy jest jest to, że Spotify nie aktualizuje automatycznie wtyczki Spotify Connect. Warto sprawdzić jaką ma się wersję wtyczki. Jeśli jest wersja (o ile dobrze pamiętam 0.7.4) to należy wykonać aktualizację: https://github.com/balbuze/volumio-plugins/tree/master/plugins/music_service/volspotconnect2
 6. jurek

  HYBRYDA WG COPLANDA

  Jak gra w porównaniu do Twojego PP EL84?
 7. Chińskie klony nie zawsze mają zminimalizowany offset. Mimo wszystko warto dla bezpieczeństwa sprawdzić miernikiem wartość napięcia na wyjściu wzmacniacza. W Naimach minimalizowanie offsetu wykonuje się poprzez dobranie wejściowej pary różnicowej. Hfe tych tranzystorów musi się różnić, o ile dobrze pamiętam, o ok. 20 proc.
 8. Przegiąć nóżki opampa o 180 stopni i przylutować od spodu PCB. Przed wlutowaniem dokładnie sprawdzić gdzie jest pierwsza nóżka.
 9. jurek

  PCM69ap

  Bezpośrednio do masy nie można. Trzeba pokombinować z podciągnięciem napięcia jak np. w TDA1545:
 10. DOUT= DATA LRCK=WS BCK=BCK W volumio w opcjach odtwarzania ustawiasz wyjście I2S- Hifiberry DAC
 11. Zauważyłem, że Digione jest wrażliwy na zasilanie. Najlepiej wylutować przetwornicę DC-DC i podłaczyć porządny zasilacz.
 12. Proszę o pomoc: zakupiłem chiński adapter WiFi z chipem RTL8821CU. Gdzie znajdę sterowniki i jak zainstaluję tą kartę?
 13. Podobnie grają stare wersje wzmacniaczy Naim. Warto też posłuchać starych Quadów posiadających układ będący w uproszczeniu odpowiednikiem patentu Philipsa "motional feedback".
 14. Jakiś czas temu kolega traxman zrobił taką nakładkę. Opis jest gdzieś na forum. Niestety sygnał I2S był, o ile dobrze pamiętam. prosto z maliny- bez reclocka.
 15. Ciekawie zaprojektowane japoński reclocker i prościutkie DACe na TDA187 i TDA1543 z fajnymi wyjściami analogowymi: https://www.telnet.jp/~mia/sb/log/eid266.html i kolejne strony http://macrogonidium65.rssing.com/chan-56941498/all_p3.html Próbuję takich na płytkach uniwersalnych i zabawy jest co niemiara.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.