Jump to content

jurek

Użytkownicy
 • Content Count

  1760
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

51 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

24418 profile views
 1. Standardowo potencjometry ślizgaczowe stereo maja odchyłki kanałów+/-5 procent. Jest to najbardziej słyszalne na początku skali, przy cichym słuchaniu, gdzie ślizgacze do masy mają rezystancję kilku/ kilkudziesięciu omów. Ma ktoś jakiś pomysł na wyrównanie błędu niezrównoważenia?
 2. Nie da rady prosto zamienić SAA na CXD. CXD ma format wejściowy EIAJ ( na wyjściu ma ustawiane i2s lub EIAJ) oraz inną częstotliwość zegara. Byłoby dużo roboty z przeróbką. Tak jak napisał Holgin- w dzisiejszych czasach można zastosować lepsze, nowsze filtry bez rzeźbienia. >Holgin- przypominamy się 🙂
 3. jurek

  Hypex DIY

  W starej karcie katalogowej, z roku 2016 jest 10k, w karcie z 2019r.- 47k. Opampy SMD jest na stałe wlutowane, jednak ludziska je zamieniają. Szukaj na diyAudio. Są obok cewek:
 4. jurek

  Hypex DIY

  Wytniemy 🙂 A serio: warto dokładnie przyjrzeć się rozkładowi zniekształceń ( i tak bardzo małych). W większości modeli przy małych mocach dominuje 2ga harmoniczna. Trzecia wyskakuje dopiero przy głośnym graniu. Warto brać to pod uwagę przy doklejaniu bufora albo wymianie opampa; tu grzebacze będa mieli frajdę- opampy, w odróżnieniu od Ice są niewbudowane w sterowniki. Jest sporo opisów jak poszczególne opampy "grają". Osobiście podoba mi się model 122 bo ma 47k na wejściu. Nie trzeba kombinować z zewnętrznym buforem.- wystarczy pasywka 10k. Wzmacniacz instrumentacyjny to NE5532. W najstarszych stosowano TL072, teraz najczęściej LM4562.
 5. jurek

  Hypex DIY

  Takie same modele modułów w zależności od serii produkcyjnej często mają wsadzone cewki o różnych oznaczeniach. Nie sprawdzałem na ile różnią się parametrami. Podejrzewam, że różnice są pomijalne. Według producenta każdy egzemplarz jest regulowany do jak najmniejszych zniekształceń. W związku z tym mogą się różnić prądem spoczynkowym. Co za tym idzie- nieco tempetarurą.
 6. jurek

  Hypex DIY

  Są dwie karty katalogowe do modułu NC122MP. Na jednej piszą: impedancja wejściowa 10k, na drugiej- 47k. Wie ktoś jak jest naprawdę?
 7. jurek

  HYPEX- zamówienie

  1. jurek - NC122MP- 1 szt.
 8. jurek

  HYPEX- zamówienie

  Dzięki uprzejmości kolegi .3lite istnieje możliwość zamówienia modułów OEM ze strony [Hidden Content] Przybliżone ceny: NC500 - 90 EUR NC122MP - 112 EUR NC252MP - 157 EUR NC502MP - 251 EUR NC1200 - 275 EUR NC2k - 395 EUR W sprawie wysyłki kolega .3lite napisał: ".... rozłoży się koszty wysyłki na wszystkich chętnych (około 50-100 EUR kurierem, zależnie ile to wszystko będzie ważyć). Koszt wysyłki obliczy ich system na sam koniec jak już będzie wiadomo co się zamawia." "Tylko od razu zaznaczam, że płacę PayPalem z powodu wygody i szybkości płatności gdzie jest bodajże dodatkowa opłata 3% od całości zamówienia i kurs wymiany na pewno nie taki fajny." W wątku proszę pisać wyłącznie o sprawach z wiązanych z zamówieniem. Tematy związane z uruchomieniem i użytkowaniem wzmacniaczy proszę poruszać w wątku "Hypex DIY"
 9. jurek

  Hypex DIY

  Interesujący schemat wzmacniacza opartego o Hypexy- NAD M22. Oprócz implementacji buforów wejściowych rozrysowano dokładnie samą konstrukcję modułów: [Hidden Content]
 10. Ups. Przepraszam za wprowadzenie w błąd- impedancja wejściowa wynosi 10k. Na wejściu są wlutowane NE5532 w układzie wzmacniacza instrumenacyjnego. Jak w Accuphase 🙂
 11. W tej chwili mam Icepower 125asx2 oraz NC400 OEM. Zastosowałem pewnie z kilkanaście różnych buforów. Hypex dla mnie grał zawsze lepszą, gęstszą barwą od Ice. Nie potrzebuję "elektrowni" więc chętnie wypróbowałbym NC252MP lub NC122MP. Jaka byłaby cena? Może warto otworzyć nowy wątek?
 12. Jak kształtują się ceny Hypexów OEM?
 13. W fabrycznych NC252MP jest zaimplementowany na stałe bufor na opampie- impedancja wejściowa wynosi 47k.
 14. OK. Teoretyzując: jak ustawić AD1896 bez własnego zegara? MCLK brany byłby z AK4118. Czy w ogóle tak da radę? Karta do AD1896: [Hidden Content]
 15. A czy mógłbyś zaprojektować płytkę dla układu AD1896, którą można by wkładać do starych CD-ków zamiast filtraSAA7220? Niestety nie ma żadnych dobrych filtrów z wejściem/wyjściem i2s , chyba z wyjątkiem CXD12...i PMD100. Taki zamiennik/upsampler tchąłby nowe życie w stare odtwarzacze. Jest podobna płytka, jednak pinout jest niekomatybilny z SAA:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.