Jump to content

karfied

Użytkownicy
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Oj kusiło i męczyło, dzisiaj jeszcze też słuchałem, ale niestety się nie zdecydowałem. W basie brakowało mi jednak większego zróżnicowania, bardziej zaznaczonych konturów i przede wszystkim plastyki. Natomiast średnica, góra i wygląd bardzo mi się podobały. Wygląda efektownie i ładnie się komponuje z otoczeniem 🙂
 2. @sebglaZestaw wygląda imponująco. Zapewne też tak gra 😊 @salcesonPowiem Ci, że ta lampa, której wczoraj słuchałem ma podobny charakter dźwięku do mojego Cambridge. I pewnie też i te klocki Cambridge, które teraz testujesz idą w podobnym kierunku 😊
 3. U mnie wczoraj gościł taki sprzęcik..!! Wykonanie perfekcyjne (jatoba egzotyczna-drewno, gałki i nóżki mosiądz-aluminium, pilot jatoba, w środku komponenty super, chyba ze 30 kg). Brzmienie w każdym aspekcie na wyższym poziomie w porównaniu z CA A500. Przede wszystkim bardzo dobry wgląd w nagranie, przejrzystość, ogrom detali. Jestem pozytywnie zaskoczony, bo ta lampa gra raczej neutralnie, czyli tak jak lubię, a do tego z pięknymi, bardzo naturalnymi barwami, wybrzmieniami, szeroką i bardziej głęboką sceną. Średnica niesamowita, pełna i soczysta, góra doświetlona, ale bez agresji. Bas raczej miękki, ale też z konturem, mocny, w żadnym wypadku nie dudniący ani nadmiernie poluzowany, przyjemny. Tutaj w dolnym zakresie MF 3si zrobił na mnie kiedyś większe wrażenie i z tego go głównie zapamiętałem po krótkim odsłuchu, na basie dźwięk MF był twardszy, jeszcze bardziej dociążony i zwinniejszy. Ciekawe jak byłoby gdybym te wzmacniacze zestawił razem. Planowałem wydatki na audio w późniejszym okresie, ale muszę przemyśleć..Konstruktor mieszka w sąsiednim bloku..
 4. Podobne, też bardzo fajne plumkanie prezentuje Marcin Wasilewski Trio [Hidden Content]
 5. Wiedziałem, że jesteś posiadaczem Burmestera, wspominałeś kiedyś we wpisach i P. Bogdan mówił, że go słuchał i był zachwycony. Tak mi się zdawało, że to chyba ten u dołu na zdjęciu 😉 To rzeczywiście nic tylko słuchać Classe w takiej ciekawej konfiguracji i fajnie sprawdzić możliwości Teaca 🙂
 6. Ja natomiast, pół roku temu miałem przyjemność testować z Panem Bogdanem interkonekty na paczkach BMN F2, m.in. Purist Audio Design Musaeus. Kabel ten wnosił tak wyraźne zmiany, że ślepy test byłby nie potrzebny. Bardzo podobne, można chyba powiedzieć takie same zmiany, wnosił głośnikowy PAD Musaeus, którego słuchałem podczas ostatniej wizyty z moimi S2 II. Cena mnie powstrzymuje, ale chciałoby się przynajmniej interkonekt kupić, bo dźwięk jak dla mnie wnosi kapitalny. Interkonekt jest tańszy i też z rabatem 30% u P. Bogdana. Natomiast podczas zmiany bardzo taniego (6 zł za metr) mojego byłego kabla Cabletech 2,5 mm na obecnego taniego Clearway to taki ślepy test już by się przydał. Zmiany nie były takie oczywiste. Być może trafiły się 2 neutralne kable. Z clearway dźwięk wydaje się wyraźniejszy, jak gdyby zdjąć z kolumn, nie koc, ale cienkie prześcieradło. Jednak co mi się nie spodobało to mniejsza dynamika Clearway. Ale podejrzewam, że to efekt tego, że Clearway połączyłem ze wzmacniaczem przez wtyki widełkowe, a poprzednie Cabletech były wpięte przez gołe druty (same czubki zlałem cyną, żeby się nie rozchodziły). Dlatego wydaje się, że wtyki rzeczywiście mogą negatywnie wpływać na dźwięk. Zaciski w moim wzmacniaczu są raczej nieudane. Nie można wpiąć bananów a widły siedzą niepewnie. Jak przeczytałem wszystkie wpisy to też zaczęło mnie korcić, żeby pozbyć się tej konfekcji, która kosztowała mnie 200 zł, ale to może jak będę miał docelowy wzmacniacz i nie będę potrzebował przepinać. Chociaż dynamiki teraz nie brakuje, po upgrade kolumn się zwiększyła. Czy to Twój Burmester, czy chyba raczej nowy nabytek do testów, bo zidentyfikowałem górny klocek na końcówkę? Na dole to chyba preamp, albo cały wzmacniacz. Mam nadzieję, że podzielisz się wrażeniami odsłuchowymi tych zacnych klocków.
 7. No tak, chodzi o wykorzystanie charakteru i potencjału Lectora.
 8. To super, że udało się wycisnąć jeszcze lepszy dźwięk 🙂Przeczytałem, że też jest na lampach. Podłączasz przez DAC Nostromo (widzę, że taki chyba masz) czy od razu do wzmacniacza? Ja może niedługo będę miał możliwość posłuchać moje kolumny ze wzmacniaczem lampowym. Na moim osiedlu mieszka ktoś kto zrobił sam kilka takich wzmacniaczy DIY. Znajomy miał jeden z nich i był zadowolony.
 9. Dzięki za cenne rady. Jak byłem u Pana Bogdana ostatnio to chwalił też jakiś z nowszych modeli wzmacniacza Cambridge, ale nie pamiętam jaki, możliwe że ten właśnie CXA80.
 10. Dziękuję, poczytam. Nigdy jeszcze żadnej lampy nie słuchałem.
 11. Spędzając czas w tak pięknych okolicznościach niczego więcej nie potrzeba 😉 Tylko w Niebie może być lepiej.. Mam chyba podobne odczucia względem mojego CA A500. Charakterem grania wydają się te sprzęty podobne tylko mój jakościowo pewnie z niższej półki. Czyli grają raczej neutralnie i dość jasno. Jednak w dobrych realizacjach ta jasność raczej mi nie przeszkadza. Jednak mimo wszystko rozglądam się za wzmacniaczem, który uwypukli bardziej te niższe partie średnicy i dociąży też dolne pasmo w moim przypadku. Ale z drugiej strony nie chciałbym żeby stało się to kosztem utraty detali i zbytniego wycofania górnego pasma. Niektórzy producenci kolumn i wzmacniaczy mocno wycofują górną średnicę i wysokie żeby sprzęt grał bardziej przyjemnie, nie obnażał tak słabych nagrań i był do dłuższych odsłuchów. Dobrze, że producent naszych kolumn stroi je tak by grały pełną średnicą i na górze nic nie traciły. A do wyższej średnicy sięgają wokale i wiele instrumentów i mogą być wtedy w pełni naturalnie odtworzone, prawdziwe. Rzecz gustu, ja wolę jak czasem dadzą po uszach, np z nagrania koncertowego. Jak się uczestniczy na koncercie na żywo to po 2 godzinach słuchania też bolą uszy. Natomiast w dobrych nagraniach studyjnych i nagranych na płytę cd talerze już przeważnie są wycofane, ale dokładne. Słucha się przyjemniej. Inna sprawa, że nasze kolumny grają neutralnie i przez to bardzo posłusznie poddają się reszcie systemu. Dlatego rozglądam się za wzmacniaczem, trochę mniej jasnym od CA, ale dalej detalicznym i z otwartą górą. Wydaje mi się, że tak grał z moimi kolumnami Musical Fidelity 3si i z dociążonym dołem. Zastanawiam się też nad Yamahą AS 1000, którą kiedyś polecał rafal735r, czy jakimś Denonem. Nowszy model AS 1100 nowy przekracza mój budżet, ale jest taki ładny..Siedzi mi w głowie też Nad c 375 bee. Dobre opinie ma też Marantz PM16 (LOBO_M posiada, ale rozważa zmianę). Nie mam pewności, ale może te wzmacniacze zagrały by trochę mniej jasno. Chciałbym też posłuchać lampy. A może to będzie ten dźwięk, który mi przypadnie do gustu.
 12. Ja dopisuję do swojej kolekcji Evę Cassidy. Przesłuchałem The Best of Eva Cassidy. Piękny, kojący wokal 😊 Patricia Barber i Sade często słucham.
 13. Nooo Rafal735r 👍Super brzmiące kawałki! Wiele detali i różnych smaczków. Bardzo dobre realizacje. Moje kolumienki zaprezentowały się pięknie. Najbardziej podobały mi się utwory Hanne Boel, Sara K., Antonio Forcione (popis gitarowy rewelacyjny), Vanessa Fernandez, Than Water, Allan Taylor, Tracy Hapman (bas potężny, myślałem, że szklanki i kieliszki w barku są już dobrze ustawione, a jednak jeszcze się dotykały i wpadły w wibracje 😉), Malia i Yellow.
 14. Ja niestety jeszcze żony i dzieci nie mam. Chciałbym żeby moje maluchy biegały po pokoju. A z żoną to byśmy wieczorem razem na kanapie słuchali muzyki..A gdyby czasem słuchała z kuchni i coś dobrego przyżądziła to byłoby jeszcze lepiej. Póki co, dzięki Bogu, mam chociaż muzykę płynącą z BMN 😁 U mnie też link odpalił. Dzięki wielkie. Będę dzisiaj słuchał 😁
 15. Mikelas76 Tam w 2 minucie i 3 sekundzie, w lewej kolumnie, brzmienie gitary dla mnie to miód dla uszu 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.