Jump to content

marek.pap

Użytkownicy
 • Content Count

  1439
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

143 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

5606 profile views
 1. Owszem, wiele starych urządzeń ma swój urok. Ale dotyczy to też innych dziedzin (stare samochody, zegary a nawet żelazka czy moździerze).
 2. Zrezygnowałem całkowicie z widocznych skrzynek urządzeń. Mam widoczne tylko głośniki KEF LS50 Wireless. Wzmacniacze i odtwarzacz sieciowy są niewidoczne wewnątrz głośników. Ja już tylko słucham, nie patrzę na sprzęt (poza głośnikami).
 3. Szumy w technice analogowej są zawsze większe niż w cyfrowej.
 4. Skąd masz taką informację? Ja znam tylko MP3 192kb/s.
 5. Dekada w technice cyfrowej to cała era. W tej chwili chyba nie ma stacji niedostępnej w internecie. Masz komputer z podłączonymi głośnikami. Wystarczy Foobar 2000 do którego wpisujesz adresy URL stacji radiowych. Adresy URL znajdujesz w sieci. Dla PR2 w jakości AAC 320kb/s masz adres [Hidden Content]
 6. Jeśli zdecydujesz się na odtwarzanie Spotify przez wtyczkę foo_spotify, to musi to być wersja 1.1.3 Starsze wersje już nie działają.
 7. Funkcjonalność kontra jakość. Ten sposób odtwarzania nie jest najlepszy, ale chciałeś ASIO. Na początku proponowałem odtwarzanie przez wtyczkę foo_spotify.
 8. Już sprawdziłem, można przesłać dźwięk z apki Spotify poprzez ASIO Bridge do sterownika ASIO karty dźwiękowej na USB. Z tej strony pobierz i zainstaluj VB-Audio Hi-Fi Cable. W ustawieniach dźwięku jako urządzenie wyjściowe wybierz Hi-Fi Cable Input W panelu VB-Audio włącz ASIO ONN Włącz ASIO Device, u mnie jest USB DAC ASIO. W Spotify jako urządzenie wyjściowe ustaw "Ten komputer". Po włączeniu odtwarzania w Spotify, panel kontrolnym ASIO DAC-a powinien pokazać ASIO active.
 9. Jest inny sposób na granie Spotify przez Foobara. Trzeba zainstalować apkę typu wirtualny kabel. Korzystasz wtedy normalnie z apki Spotify. Ale nie polecam tego rozwiązania początkującym w temacie PC audio. PS Chyba można też wykorzystać ASIO Bridge i przesłać dźwięk ze Spotify na wjście USB. Mogę to później przetestować.
 10. Odtwarzanie Spotify przez Foobara wygląda inaczej. Najpierw w apce Spotify wyszukujesz album i wklejasz do Foobara skopiowany link do albumu.
 11. W ten sposób nie można. Ale można odtwarzać Spotify przez Foobara po zainstalowaniu wtyczki foo_spotify.
 12. Jeśli już stosować zdalnie sterowane gniazdko, to można wyłączać bezpośrednio końcówki mocy. Oczywiście jeśli nie mają poboru prądu większego niż dopuszczalny dla gniazdka. Ja korzystam z takiego gniazdka podwójnego do zasilania aktywnych głośników. [Hidden Content] Możliwe sterowanie wspólne i osobne dla każdego gniazdka. PS Zazwyczaj do triggerów stosuje się 12V, ale lepiej sprawdzić konkretne urządzenie.
 13. Przegrałem płyty na serwer NAS, teraz tylko pliki i streaming.
 14. Mam jeszcze zestaw stacji nadających w formacie FLAC. Rodzynkiem może być stacja nadająca testowo w formacie MQA.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.