Jump to content

Marcin Ramzs

Użytkownicy
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Po odsłuchu, zdecydowałem się kupić taki zestaw na taki zestaw: Onkyo TX-8270 MELODIKA BL40 MK3 Zmieściłem się w planowanym budżecie. Mam swoje 4k i fajnie grające polskie kolumny.
 2. Z racji tego że mam rzutnik 4k, zdecydowałem się na Denon DRA 800h. Teraz tylko musze dobrać kolumny do 3 000 zł.
 3. Cześć. Czy macie może jakieś polecane kolumny do tego amplitunera? Które wybrać pod uwagę przy odsłuchu? Czytałem sporo recenzji i racji tego że potrzebuje 4k w amplitunerze wybór padł na DRA800h. Teraz muszę znaleźć kolumny do 3 tys do elektroniki (house, drum n bass, techno) CO byście polecali żeby wrzucić na liste odsłuchową? Myślałem o: Dali Zensor 5/7 Triangle Plaisir Kari STX Electrino 250
 4. Cześć. Temat chyba delikatnie mnie przerósł bo nie chodzi tu tylko o wybór apli i kolumn. Ważne jest też żeby z całym sprzętem współpracował rzutnik 4k dla którego źródłem będzie laptop. Teraz doszło do mnie że w przypadku słuchania muzyki z lapka powinienem mieć DAC który podłącze do amplitunera. Ogólnie uparałem się na amplituner 4k (np DRA-800H) ale pytanie czy to jest mi potrzebne? Być może ja nie rozumiem do końca jak to powinno być podłączone. Na schemacie w załączniku narysowałem podłączenia. Zależy mi na tym żeby obraz/dzwięk z lapka został przekazany na rzutnik przez ampli a dźwięk pojawił się w kolumnach. Zasadniczo mogę pominąć amplituner i podłączyć lapka bezpośrednio z rzutnikiem, ale co wtedy z dźwiękiem?
 5. Właśnie przeglądałem głośniki z seri Electrino i super to wygląda. Czy to jest dobra marka? Bo tu widze głośniki za 2000 zł [Hidden Content] A jaki aplituner do takich głośników wybrać?
 6. Odpalasz Netflixa/YT na lapku który jest podłączony przed HDMI do amplitunera, który to jest połączony z projektorem przez HDMI. Amplituner traktowany jest jak łącznik. Być może jest inna opcja. Chcę sprzętem pokryć poszczególne scenariusze: 1) Filmy z laptopa/dysku sieciowego odpalać na projektorze z dźwiękiem z kolumn 2) Słuchać muzyki z różnych źródeł na kolumnach (radio/laptop/smartfon/dysk sieciowy)
 7. Dostałem sugestie żeby połączyć wzmacniacz z amplitunerem.
 8. Bo pomysł z osobnym kupnem wzmacniacza jest super tylko takie HK czy NAD z lat 80tych to pewnie ciężko spiąć z nowym amplitunerem.
 9. Dziękuję, Twoja wypowiedź bardzo mi pomogła. Czy jesteś jeszcze w stanie wskazać które wzmacniacze (oprocz wymienionych) powinny się znaleźć na liscie?
 10. Dziękuję za podpowiedzi. A czy istnieje jakaś lista która mówi o łączeniu ampli z kolumnami? Czy to tylko subiektywne odczucia? fakt że u mnie lista jest bardzo krótka w tym budżecie. Ale z tego co pisali przedmówcy to ampli stereo do 3 tyś i tak będzie grał o niebo lepiej niż ampli KD w podobnej kwocie.
 11. Tak jak wspominałem szukam dość specyficznego rozwiązania chce stworzyć listę którą będę w stanie odsłuchać. Mam nadzieję że przyda się też to innym osobom: 1) 2 kolumny (najlepiej bass reflex z przodu) Na tą chwile z wymienionych mam na liście: TRIANGLE PLAISIR KARI, Focal Chorus 716, Heco Aurora 700 2) ampli stereo który ma HDMI 4K Na tą chwile z wymienionych mam na liście: Denon DRA-800H, Onkyo 8270 (nie ma 4k) Onkyo 8390 (za drogi) Nie jestem audio filem, ale wydając 5 tys złotych chce zbudować niezły zestaw. Nie zamierzam w przyszłości budować 5.1. Do oglądania filmów wystarczy mi 2.0, ale chce mieć HDMI 4k bo taki rzutnik planuje kupić. Co do źródła muzyki, to będzie to głownie yt z telefonu/kompa/spotify. Być może są inne fajne rozwiązania, ale do dopiero w przyszłości (np źródło z kozacką kartą dzwiękową czy coś)
 12. Zanim założyłem tu temat to nie wiedziałem że trzeba dopasować ampli to kolumn.
 13. Ale ogólnie widzę że temat jest dość ciężki, bo wypada zrobić odsłuchy. W Trójmieście cieżko znaleźć wymienione sprzęty razem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.