Jump to content

renoxd

Użytkownicy
 • Content Count

  75
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

7 Neutralny

Audiostereo

7

Bocznica

0

Karta premium

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Płasko jak deska to nie znaczy źle. Mam DX7 Pro, który także gra "płasko jak deska". Nie mniej jednak zachwyca funkcjonalnością, gabarytami oraz jakością (dynamiką, czystością i liniowością dźwięku). Jak ktoś nie ma już "zamulonego" dźwięku przez wzmaka, to taki wzmacniacz jest właśnie idealny.
 2. Mam dokładnie taki sam zestaw jak Twój z tytułu. DAC to DX7 Pro. Jakiegokolwiek DACa nie kupisz, kup takiego którym możesz kontrolować głośność, jakbyś chciał NADa odpalić w trybie końcówki (w końcu zechcesz, bo w trybie końcówki gra po prostu lepiej)
 3. Też dalej poszukuje kogoś z Wrocławia u kogo gra taki NAD 356 po mudyfikacji. Najchętniej bym pożyczył na jeden dzień za kaucją i zobaczył jak gra. Oczywiście jedynie po wymienia maili z taką osobą, gdzie taka osoba zobowiązuje się oddać kasę przy zwrocie ?
 4. Planuje przetestować w swoim DACu DX7 Pro wymianę 2 kości LME49720 na SIL 994enh. Cena jednej 500 zł, więc kosmiczna kasa jak na op-ampy. Zastanawiam się na ile taka zmiana rzeczywiście może coś wnieść. Z punktu widzenia pomiarów, wydajnościowo ten pomysł nie ma najmniejszego sensu. Pomiary wykonywane na audiosciencereview pokazują na papierze, że nic się nie zmieni. Ciekawi mnie natomiast, czy zmiana może mieć jakikolwiek wpływ na brzmienie. Nieśmiałe pytanko do was. Bo się znacie ? Czy taką kość mogę wcisnąć do tego mojego DX7 Pro? Nie pytam tutaj oczywiście o aspekt wymiarów wzmacnia
 5. Jeśli sprzęt ma być także do filmów do przy Audiolabie może trochę brakować dolnego pasma. Aurory 700 mam i grają ładnie basem. Ogólnie ładnie grają ? Jak masz 40m2 to chyba lepiej pójść w 1000. Yamaha RN803d do tego to bardzo popularne i chwalone rozwiązanie.
 6. Może to żadna rewelacja i wszystkim znana ale ostatnio wpadłem na taką stronkę: [Hidden Content] Sprawdziłem sobie przy których częstotliwościach w moim pomieszczeniu dźwięk zaczyna za bardzo dudnić. Wyszło mi, że pomiędzy 45-100Hz. W Peter's Equalizer APO zmniejszyłem sobie w przedziale -1,5db do -2db ten zakres, pre amp ustawiłem całościowo na -5,5 i jest lepiej.
 7. AUTO STANDBY (FOR 230V VERSION MODEL ONLY) Auto Standby feature is an integral feature of C 356BEE that conforms to European ecodesign regulations. The C 356BEE can be setup to automatically go to standby mode if there is no user interface interaction and no active source input within 30 minutes. Auto standby mode can be enabled or disabled by the following steps. Enable Auto Standby mode At operating mode, press and hold together STANDBY and MP buttons until Standby LED flashes once. Disable Auto Standby mode At operating mode, press and hold together STANDBY and MP buttons until Standby LED
 8. Użyłeś słów: "pokaże większą klasę" czy "zdecydowanie najlepszym brzmieniem". Ja tego nie neguje. Rozmawiamy natomiast o degradacji brzmienia. To, że niektóre pre wpłynęły pozytywnie na Twoją ocenę mnie nie dziwi. Nie stanowi to jednak o degradacji dźwięku.
 9. Dalej nie widzę niczego aby poprzeć to stwierdzenie. Ktoś ostatnio stworzył wątek na tym forum pod tytułem "Bitwa o formaty i wybór DAC-a.". Jest tam wiele na temat cyfrowej regulacji głośności. Biorąc pod uwagę wszystko co przeczytałem do tej pory, dalej nie uważam aby najnowsza cyfrowa regulacja głośności miała negatywny wpływ na jakość.
 10. No tak. Rzeczywiście napisałeś mi na pw Caspian a nie Roksan k3. Mi się nie spieszy. Jeszcze raz dzięki za propozycję wypożyczenia ?
 11. Modujesz tego 356 od wielu wielu lat. Czy na przestrzeni czasu zacząłeś używać jakichś innych części? Jestem blisko od posłuchania tego wzmaka po modzie od użytkownika z innego forum. Czekam aż przyjedzie do niego jego nowy Roksan k3 i wtedy mi wypożyczy tego od Ciebie.
 12. Jam ma w domu 356 i Heco 700. Gra to fajnie. Z tym, że ja NADA używam w trybie końcówki a głośność steruje DX7 Pro. Wydaje mi się, że przyda Ci się jakiś DAC, który trochę uporządkuje masywny i zbity dźwięk NADa. Moim zdaniem do Heco 700 i 356 lepszy będzie Topping D50s niż E30.
 13. Absolutnie nie odnosiłem się do Twojego przypadku. To nie był atak na Ciebie, ani na Twoje zdanie ? Rozumiem, że u Ciebie brzmienie wraz z zakupem nowego przedwzmacniacza mocno zyskało. Mógłbyś napisać jaki przedwzmacniacz miałeś na myśli? Co konkretnie się poprawiło? Wiadomo, że brzmienie może się zmienić, często pod gust użytkownika. Mówiąc pomówienia, chodziło mi o to, że nikt nigdy tego nie tłumaczy. "Nie korzystaj z Pre bo ma słabe pre". Co to znaczy?! Rozumiem, że cyfrowa regulacja głośności może być problemem w przypadku starszych DAC - 16/24 bit. Przynajmniej taką informację
 14. Niejedna osoba już mi pisała, żeby nie używać Toppinga w trybie Pre, bo jest w tym "słaby". Co to w ogóle znaczy? Jak dla mnie są to pomówienia. Jeśli chodzi o cyfrową regulację głośności, to nie ma z tym żadnego problemu z tego co wyczytałem na różnych forach.Czy w trybie Pre czy DAC mode nie słyszę żadnej różnicy. Kiedyś myślałem że słyszę, ale jednak mi się wydawało. Topping nawet chyba nie ma osobnej sekcji przedwzmacniacza, a po prostu cyfrową regulację głośności. Wszyscy piszą żeby znaleźć sobie DACa z dobrą regulacją głośności. Jaka będzie dobra?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.