Jump to content

veteran

Użytkownicy
 • Content Count

  1526
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Neutralny

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.unisonus.com

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Za chwilę wyłączę stronę. Zamiast przepychać się z urzędnikami i pilnować biurokracji ostatnimi czasy wolę po pracy pojeździć motocyklem lub pobiegać ;) Podrzuć mi swój adres na @ to podeślę jedną płytkę za free - dojdzie jak znalazł pod choinkę.
 2. Nowa wersja jeszcze w proszku ;( Ostatnie elementy dotrą w tym tygodniu.
 3. Nic takiego nie pisałem ;) Swoją drogą chętnie przetestuję salasa. Wczoraj dotarły do mnie testowe płytki zasilacza.
 4. Podłączenie jest bardzo proste - złącze input pasuje do złącza OUT (opisanego na płytce LPF). Obok C13 służył do wpięcia się w masę wejściową.W punkty C/D można podłączyć R22/R10 jeżeli chcemy wykorzystać sam wzmacniacz operacyjny. Standardowo żaden z nich nie jest wykorzystywany.
 5. Płytka zasilacza będzie standardowa, cynowana. Zamiast 4.7R można spokojnie zastosować 10R rezystor.
 6. Jako "duże" kondensatory z powodzeniem można wstawić np. Elna Silmic II 100uF/35V. Tutaj duża pojemność nie jest wymagana. Płytki prototypowe zasilacza prawie u mnie ;)
 7. Jeżeli ktoś chce poeksperymentować to można zamiast kilku elementów wlutować piny z rozebranej podstawki precyzyjnej:
 8. Żyję, za chwilę zajrzę do skrzynki ;) Po tygodniu pracy dzisiaj dla odmiany wymieniałem napinacz paska alternatora i przygotowywałem stelaż do stanowiska laserowego ustawiania zbieżności/geometrii w samochodzie :] Prototypowych płytek do zasilacza jeszcze nie ma, dam znać kiedy dotrą.
 9. Najlepiej wypada sam bufor na FET. Wieczorem dodam fotkę pokazującą w jaki sposób można przetestować wszystkie konfiguracje na jednej PCB.
 10. Tak, możesz go użyć do DAC napięciowego z wyjściem symetrycznym. Potencjometr na wejściu, za nim bufor. Ostatnie przesyłki rozesłane - powinny dotrzeć do końca tygodnia.
 11. Zgadza się, udał powoduje, że głowica nie jest jakoś super precyzyjna - zależy do czego potrzebujemy wkrętarki. Poniżą kupiłem dwa lata temu - DeWalt dw997. Produkcji niemieckiej, naprawdę twarda sztuka ;) Udar do betonu się nie nadaje, ale cegła/pustak...
 12. Jasne, specjalnie dla ciebie ;) http://unisonus.com/pdf/unisonus-buffer/FET_buffer_wiring_diagram.pdf Ja nie stosują tam kondensatorów (dolutowałem tylko ERO od spodu przy wejściowych) ale jeżeli chcesz, to możesz dobrać coś z SMD NPO lub przewlekane 5mm reaster. Zasilacz na dedykowanym radiatorze powinien oddać jakieś 0.4A więc prądu mu nie zabraknie. Jeżeli chodzi o pomiary to osobno mierzone były same tranzystory wyjściowe (bufor a'la B1 Passa) oraz poprzedzone wzmacniaczem operacyjnym. Cały czas jedna płytka tylko w innej konfiguracji. Masz rację, to desymetryzator z filtrem do napięciowych DAC. Rysunek 27, strona 25 noty WM8740 prezentuje podobny filtr: http://www.wolfsonmicro.com/documents/uploads/data_sheets/en/WM8740.pdf
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.