Jump to content

Leo1973

Użytkownicy
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

214 profile views
 1. Próba wyłudzenia twoich danych PayPal - opisane dość szeroko na jakimś portalu. Sam dostałem od niego 2 takie wiadomości - jak tylko wystawiłem coś droższego. Ja nie odpisuję - ignoruję . Radzę uważać .
 2. Sprzedam komplet jak w tytule, kolor srebrny.Pilot nówka - oryginalny VRC 4 - dedykowany do całości. Stan bdb , na wzmacniaczu w jednym miejscu delikatne otarcie. Zakupiony w Szwajcarii. Oryginalne kable RCA Vincenta.- 2 komplety. Odbiór osobisty .Więcej info 602 686 595
 3. Leo1973

  Linia transmisyjna

  Mam byle jaką lampę i takie sobie Kolumny z LT - i nie narzekam, by nie powiedzieć ,że z lampą gra mi to lepiej niż z hybrydą .
 4. Witam klubowiczów i nie tylko. Takie małe pytanko mam, Chciałem wymienić lampy w moim SV 236 - w/g specyfikacji powinny być 3 x 12AX7 - a mam 1 x 12AX7 i 2 x 6N4 . Miał ktoś styczność z takimi lampami w tym modelu?
 5. I na tym to polega . Ja swojego CD-S7DAC za 300 CHF kupiłem - więc można . Stronę wcześniej pytałem o monobloki lampowe z Richardo.ch - [Hidden Content] - ale jakoś nikt nie zwrócił uwagi... Gość zjechał kolejne 300 CHF - a jak pojadę na miejsce to wyrwę je jeszcze min 400 CHF taniej ( richardo ma 9% prowizji ).
 6. Tylko odsłuch obu wzmacniaczy jednocześnie u ciebie w domu da ci prawdziwą odpowiedź . JA tam swojego nie traktuję jakoś szczególnie delikatnie - włączam i gra.
 7. Ani to ebay , ani alledrogo , ani olx - pytanie czy ktoś słuchał i czy warto ? Bo nie wiem czy jechać? [Hidden Content]
 8. Potencjometr raczej działa poprawnie. Po zamianie lamp miejscami musiałem z obu stron sporo kręcić by ustawić "właściwy" BIAS. Raczej lampa.Tym bardziej ,że to jeszcze oryginał.
 9. I tak też uczynię . Dodatkowe pytanie odnośnie lamp sterujących 6922 , 12AU7 i 12AX7 - czy je też muszę wymieniać ?
 10. Tak , zamieniłem lampę nr 2 z nr 4 .Sprawdziłem też BIAS . Na 4 musiałem obniżyć a na 2 podwyższyć - ale i tu udało się max do 0.325 V.
 11. Witam. Kupiłem wzmacniacz lampowy - żadna rewolucja - ale od czegoś trzeba zacząć - jest to Melody SP3 - inaczej Onix SP3. Lampy mocy 5881.( 6L6) W instrukcji jest napisane by co 3 miesiące sprawdzać BIAS. Nigdy tego nie robiłem , choć mam już wzmacniacz półtora roku. Można BIAS regulować ręcznie - wszystkie otworu są na zewnątrz po obu stronach wzmacniacz- dokładnie opisane . Dziś mnie podkusiło . Pomierzyłem i wyszło: 1 lampa - 0,31V 2 lampa - 0,20V 3 lampa 0,25V i 4 lampa 0,28 V. W/g instrukcji i opisu na wzmacniaczu powinno być 0.4 V. Zacząłem regulować - ale niestety na lampie nr 2 dało się osiągnąć tylko 0,325 V .Inne bez problemu 0.4V. Zostawiłem jednakże wszystkie lampy na 0.325V. Czy z tych pomiarów wynika ,że lampa nr 2 jest zużyta? Czy raczej już pora całą kwadrę wymienić ?
 12. Leo1973

  Zwrotnica 4-drożna

  Mam 2 takie same zestawy kolumn. Chciałbym płytkę by móc łatwiej wymieniać elementy i porównywać zmiany w dźwięku. Tym bardziej że jest sporo elementów na schemacie a zwrotnica miała by być zewnętrzna. Za dużo dźwigania za każdym razem by coś zmienić.
 13. Leo1973

  Zwrotnica 4-drożna

  Witam, szukam osoby z woj opolskiego lub śląskiego, która ogarnia temat zwrotnic pasywnych. Potrzebna pomoc / usługa poprawnego rozrysowania elementów na płytce . Schemat i opis elementów mam .Chciałbym ,żeby to porządnie wyglądało.
 14. W sklepie zachwyt - w domu rozczarowanie.... ale to dopiero początek tej "drogi" ... Tylko odsłuch w twoim domu da ci odpowiedź na to pytanie.
 15. A czym te Pylony w sklepie pędzili ? Pomieszczenie chyba najważniejsze - pewnie w sklepie był pokój odsłuchowy - zaadoptowany akustycznie - może tu coś poprawić - naturalnie zaraz po wymianie wzmacniacza. Mam bardzo podobny układ - 26 m2 salonu otwartego na korytarz i kuchnie 12m2 - ale gram na innym sprzęcie - na bas nie moge narzekać - no może sąsiad z góry ....
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.