Jump to content

Xpedite999

Użytkownicy
 • Content Count

  223
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

58 Neutralny

1 Follower

About Xpedite999

Recent Profile Visitors

603 profile views
 1. 8 cali , 300w w klozecie za 3,5 tyś? Te cyfry wystarczą za komentarz... A no i 11kg żywej wagi...monstrum.!! Z relem t9 może stawać w konkury a nie z ww subami , żarty się na kwarantannie kolegi trzymają.
 2. A czemu ma być mowa o nim ? Przespał rozrastanie się SVS, PSA, Monolitha i HSU że swoimi przeogromnie drogimi subami, nie wypuścili nic nowego w tamtym czasie i dlatego dziś leżą i już się nie podniosą. Parodiują aplikacje na fona od SVS subem 900w za 8,5 tyś ( można mieć za to pb/sb4000) i jedyne co mają do zaoferowania to kalibracja arc. Tyle w temacie . No chyba że kolega chce powspominać suby za 16k , 22k czy może ponad 30k 😂😂😂😂
 3. Wielkość ma znaczenie i tyle . Czy to wielkość obudowy czy wielkość membrany a zwłaszcza jeżeli chodzi o konstrukcje zamknięte. Dlatego też klipsch 115 to nr 1 do kina w przedziale nawet do 5k czy to się komuś podoba czy nie.
 4. Ty nic naprawdę nie rozumiesz czy udajesz ? Nawet te dwa słabe klipsche będą lepsze niż jeden pb3000 bo są dwa a fale w drogim czy potężnym subie rozchodzą się tak samo jak i w tym za 20 € i zera są tu i tu i dlatego dwa jest zawsze lepsze bo zmniejszają miejsca gdzie basu nie ma albo jest słabszy. Jaki sens testować pb2000 względem 2 klipsch ? Masz dwa to testuj dwa i tyle inne a jak chcesz jeden to musisz sięgnąć ze dwie półki wyżej np do pb4000/ sb4000 .
 5. Chyba panie żarty sobie stroisz zwłaszcza z tą jakością która Cię zadowoli . Piszesz bzdury od kilku lat jak wiedzę ( w dziale akustyka juz dawno pisales o tych problemach )a nic tak naprawdę nie robisz w tym kierunku , taki kinomaniak gawędziarz. Sorry , audiofil gawędziarz bo ile macie wspólnego z dźwiękiem przestrzennym razem z kolegą Paulem już nie raz wyszło skoro tak stawianie na fronty wysokiej klasy i przecenianie ich rolę w kinie i nie rozumiecie do dziś zgrania reszty głośników ( co rozumieją amatorzy ) . Z akustyką boksujesz się ponad 2 lata i G z tego, komediant dobry z Ciebie...." średnia jakościowa mnie nie zadowala " hahahahaha, człowieku wywal wszystko przez okno i pisz pierwszy post o pomoc w doborze zestawu jak wszyscy " zieloni " bo nim jesteś. Pouczać i dokazywać pierwszy w kolejce ale sam podstaw nawet nie rozumie ( albo tak leniwy jesteś) o sprzęcie wie wszystko , kalibracje ma w jednym palcu , akustyka w drugim ...w teorii kot a w praktyce bajzel. Ogarnij się człowieku bo ośmieszasz się nie po raz pierwszy jak czytam .
 6. Wielkość suba nie ma znaczenia jeżeli ma być jeden vs nawet mniejsze ale dwa . Zawsze i wszędzie 2 jest lepsze . Jeżeli jeden sb3000 myślisz że wystarczy to tylko dlatego bo nie słyszałeś dwóch. Tu nie ma gdybania i zgadywania, sprawa jest potwierdzona naukowo .
 7. 2 suby to podstawa , nie ma się co oszukiwać że jeden wystarczy ...
 8. Kto ma pracowac w takim okresie jak nie Polacy ?
 9. Z tym po prostu nie idzie się nie zgodzić. Biorąc pod uwagę za kogo gość się uważa i co wypisuje i jakim tonem , 2 letnie motanie się nad akustyką pomieszczenia nie idzie nazwać inaczej jak paraolimpiadą w jego wykonaniu. Kolega najwyraźniej widzi chwasty w ogródkach innych ale nie w swoim i cały czas tłumaczy że pracuje nad jakimś super mega dyfuzoro/pochłaniaczo/ basopulapką której to zbudowanie ma być panaceum na wsio w jego pomieszczeniu z ZESTAWEM STEREO który to śmie nazywać kinem .
 10. Zamiast basstrapów i tego typu sprzętu zainwestuj lepiej w profesjonalistę co ci to wszystko skalibruje. Cena pewnie podobna a skutek o wiele lepszy a jeszcze jak dodasz dsp to i bas nie będzie dokuczać w reszcie domu . Panele po bokach i tak konieczne żeby echa nie było. Więc na tym się skup .
 11. Rockwool 7cm w zupełności wystarczy , nie musi być pt80 drogi shit i różnicy nie usłyszysz 10cm może nawet za dużo. Ogólnie o to chodzi aby ściany nie były gołe . Pamiętam rockwool miał właśnie jakąś wate 7cm i z nazwy była jakaś do akustyki , wymiary miała 60cm na 100cm ale może być i wyższa. Superrock teraz taką jest pomiędzy 70 a 80mm weź kup dużo agrowłukniny, każdy plaster owiń nią , daj w ramke i ramkę też obij z tyłu agrowłuknią a z przodu może być mikrofaza, tania i kolory do wyboru i przyjemna w dotyku i masz panele gotowe
 12. Po co ci te ćwierć walki ? Jeszcze sprzętu nie wsadziles a już wiesz że będziesz miał problemy z basem ? Kino to nie stereo i kalibracja dużo pomaga , bardziej skup się na czasie pogłosu i echo tzw a nie na basie ( wiesz tak w ogóle jakie muszą mieć rozmiary pułapki basowe żeby pomogły?) Tak jak pisałem 2 góra 3 panele na każdy bok z wełny mineralnej i na to wystarczy jak wykładzina będzie na podłodze. A co do pomiarów itp to jak najbardziej możesz skorzystać z czyjejś pomocy ( profesjonalisty a nie krzykaczy jak fetek) i wtedy masz wszystko z głowy i jeżeli już ustrój akustyczne to wiesz ile ich potrzeba i gdzie .
 13. Wróć do tematu z łaski swojej bo kolejny padnie , to że macie nie spasowane kolumny z resztą każdy wie kto umie czytać o czym już nie raz pisaliśmy. Zdanie sporne brzmiało dynaudio do kina domowego - za i przeciw . Ja swoją opinię napisałem teraz ty o ile ją masz .
 14. Zapomniałem o tobie , następny z frontami o surroundowym brzmieniu .... nikt nie zwraca uwagi na kino samo w sobie ale zawsze w tego rodzaju tematach jest na drugim miejscu gdzie stereo to priorytet a kino jako dodatek i takie zestawy w,baśnie powstają z braku laku . Temat wałkowany nie raz ale wy zawsze wiecie swoje i tak kończy się dyskusja w innych tematach które o to zachaczą...dajcie wy się już na spokój.
 15. No prawie, u Ciebie za to liczą się dobre fronty i na tej podstawie oceniasz kino domowe i dźwięk przestrzenny - komedii ciąg dalszy ....
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.