Jump to content

Talamak

Użytkownicy
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Panowie, Abstrahując od podzielnych zdań bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pokrzepiający jest fakt, że nawet wśród bardziej doświadczonych użytkowników panuje spora różnorodność opinii, myślałem, że tylko ja jestem w tym temacie taki zagubiony. 🙂 Dziękując za tę dawkę wiedzy wypada się chyba rozliczyć ze swoich zakupów... Ostatecznie zdecydowałem się jednak na używkę i dorwałem Sony PS-X50 w niemalże idealnym stanie wizualnym i takim samym technicznym. Z oryginalnym headshellem udało się wynegocjować cenę 1500 zł, zanim zacznę go używać chciałbym jeszcze oddać go na przegląd no i zaczyna się zabawa z doborem wkładki... Konturowe granie - Xl-25, mp-110 czy może jakaś AT? Z góry dzięki za sugestie!
  2. Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Od wczoraj nieustannie czytam na temat m.in. tych Soniaczków i rzeczywiście temat sh-165 pojawia się dość często. 🙂 Jeśli chodzi o propozycje brbr to bardzo dziękuję, ale kompletnie nie moje klimaty estetyczne - drapaki wykończone fornirem to zupełnie nie moja bajka. Tego Sony z allegro odpuszczę sobie na pewno, zaś gjwp00 - jeśli mógłbym prosić o więcej zdjęć (w szczególności panelu z przyciskami) i filmik z działania (podany link nie istnieje). Pewnie byłbym zainteresowany opcją z sh-165, ale prosiłbym też o opinię wkładki xl25 z igłą thakker-jiko - jakiego brzmienia można się spodziewać? Co do tego technicsa podanego w linku allegro natknąłem się przed chwilą na coś takiego: [Hidden Content] Opis skopiowany 1/1, gramofon kilka lat starszy i podrożał dwukrotnie. Szok z tymi cenami teraz. Może macie jeszcze jakieś inne propozycje w tej półce cenowej? Skłaniać się bardziej w stronę technicsa czy Sony? Z tego co widzę technicsy często odznaczały się mocowaniem T4P, ale tutaj jest standardowe? Zastanawiam się czy tak było fabrycznie czy to jakaś przeróbka. Z góry dziękuję za info.
  3. Cześć wszystkim, Od zawsze klimaty muzyczne stanowiły największą część moich zainteresowań, stąd około 5 lat temu pojawiło się marzenie, żeby skompletować sobie sprzęt audio z gramofonem na czele. Musiało upłynąć wiele wody w Wiśle zanim mogłem przystąpić do realizacji tego planu, ale ostatecznie wszystko zmierza ku szczęśliwemu finałowi, przy którym jednak potrzebuję trochę pomocy. Zacząłem drążyć temat od czytania forów - przekopałem pobieżnie różne artykuły i fora i skończyłem z pomysłem: "Ok, Denon dp-300f to dobry wybór dla początkujących, nie jestem audiofilem, trzeba będzie się na niego zdecydować, ale najpierw muszę skompletować wzmacniacz i głośniki". Zanim zdecydowałem się wydać jakiekolwiek pieniądze, czytałem wiele recenzji, przescrollowałem wiele stron na forach, a także byłem w kilku sklepach wraz z odsłuchami. Ostatecznie przy budżecie 3500 zł zdecydowałem się na Yamahę A-S701 wraz z monitorkami Indiana Line Tesi 261. Jestem względnie zadowolony z tego wyboru, jednak dzięki tym zakupom wiele się nauczyłem i nabrałem trochę pokory. Będąc na odsłuchach zrozumiałem, że nie trzeba być audiofilem, żeby dostrzec różnicę między Tesi 261, a porządnymi B&W za dwukrotność ich ceny. Choć zestaw muzyczny daje mi obecnie wiele frajdy, to już zastanawiam się nad zmianą głośników w przyszłości. I dlatego właśnie, zanim ostatecznie wydałem pieniądze na Denona dp-300f postanowiłem jeszcze raz pochylić się nad opiniami bardziej doświadczonych ode mnie i już wiem, że dobrze zrobiłem wstrzymując się jeszcze chwilę. Po solidnej dawce lektury już wiem, że znacznie lepszym pomysłem będzie kupienie porządnej używki w podobnej cenie. Wobec tego mam ogromną prośbę, żeby wskazać mi coś wartego uwagi z obecnej oferty ogłoszeń na portalach aukcyjnych. Chciałbym, żeby był to co najmniej półautomat, z względnie dobrą wkładką na początek. Zależy mi na tym, żeby posłużył jeszcze długi czas, a także żeby był w bardzo dobrym stanie wizualnym (niestety jestem estetą i czerpię równie dużą przyjemność z odsłuchów jak i wyglądu zestawu audio). Muzyka przede wszystkim elektroniczna, niezależny rock, a także jazz. Zależy mi na detaliczności i krystaliczności wysokich tonów, ścisłej kontroli niskich i jak najlepszej dynamice dźwięku. Z obecnych ogłoszeń, na podstawie polecanych modeli na forum odszukałem kilka ciekawych propozycji na allegro, co do których bardzo proszę o komentarz. Być może ktoś z forumowiczów ma coś ciekawego do zaproponowania? Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie. [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content] Z góry dziękuję za odpowiedzi.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.