Jump to content

Krzysieck

Użytkownicy
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Poczytałem sobie trochę i tam jest jakiś magiczny przełącznik w tych kolumnach, możesz się nim pobawić. [Hidden Content] Ale na zdrowy rozum nie da się nie zauważyć, że rozmiarami są ciut mniejsze od Tannoy XT8f. Kolejna sprawa, że to monitory raczej bliskiego pola "skonstruowane tak, by mogły być użytkowane z odległości pół metra czy też metra" Więc nie wiem co Cię podkusiło żeby je kupić, może poza ceną, bo one będa się zachowywały dużo inaczej niż to do czego przywykłeś z wielkimi skrzynkami. Kablami aż takiej zmiany brzmienia raczej nie osiągniesz.
 2. Jak kupiłeś przez neta to masz dwa tygodnie na decyzję i poinformowanie sprzedawcy, i kolejne dwa na odesłanie. Jak osobiście to niestety po zawodach. Skoro to exdemo to już się za wiele w brzmieniu nie zmieni, a z tego co piszesz to nie Twoje granie.
 3. Jak Grutka to przeczyta to Cię znajdzie i nic ani nikt Ci nie pomoże ;) A tak poważnie to nowe kupiłeś? Masz możliwość je oddać?
 4. Ale nie na XTf ;) Też widziałem kilka odcinków i kolega youtuber generalnie lubi konkretne rozmiary skrzynek i jak słychać pierd...ecie z głosników dwa piętra niżej/wyżej ;) Poza tym jak się zajmujesz sprzedażą sprzętu to się każdy chwali, a najbardziej ten który zalega na magazynie lub marża jest większa. I ja nie mam nic przeciwko. Niech sobie każdy gra na tym co mu sprawia radochę, bo o to powinno chodzić. A później odwiedzi kolegę albo pożyczy coś innego i audiocieczka zacznie się od nowa, tak jak u mnie. Przestańcie się już czubić i piszcie lepiej jakie te Opery wspaniałe są :D
 5. Moja żona jak chciałem mahoń to też stwierdziła, że meblościanka 😉 Poszliśmy na kompromis i mam czarne. Dzięki temu dzielnie przeżyła zakup kolumn, ale jak później kupiłem jeszcze nowy wzmacniacz to już ją szlag trafił, że tyle hajsu wydaję na zabawki.
 6. Większe modele Opery mają 7mio calowe przetworniki, Mezza tylko 5cio, ale i tak z Dayensen na godzinie 11ej CD zaczyna mi się gubić 😉
 7. Nie polecałbym basolubom. Wbrew opiniom w Operach jest bas, ale bardzo specyficzny, S4home nazwał go "technicznym". Jest krótki, precyzyjny i nie schodzi nisko. Pewnie dlatego, że 5cio calowe przetworniki i pokój prawie 40m. A z moim Dayensem Menuetto to się jeszcze ciut pogłębia. Mi to pasuje bo nie ma problemów z dudnieniem. Gdyby jednak ktoś wpadł na pomysł aby wspomóc Opery subem to niech się najpierw rozbiegnie, a ściana sama go znajdzie ;) Piszę o Grand Mezzach, bo takie mam. Jestem z nich bardzo zadowolony, ale gonienie króliczka trwa i marzy mi się Seconda albo Quinta za rok albo dwa. Na Callasy za cienki bolek jestem finansowo, wole wzmacniacz zmienić na używaną Tucanę albo Audię.
 8. Wygląda na to że sprzedaż Oper w Polsce znacząco wzrosła. I to po podwyżkach 🙂 No i dobrze, bo to piękne i dobrze grające kolumny. Ale nie dla każdego.
 9. Napisz w klubie Opery. Ja mam Mezze w prawie 40m i jestem zadowolony, choć Seconda była by lepsza. Ale jest 3 razy cięższa i dużo większa. Do Twojego metrażu Mezza będzie idealna, ale jak chcesz więcej basu to bierz większe. Gra to u mnie z Dayensem Menuetto.
 10. Menuetto delikatnie brumi z transformatora. W zależności od tego jak u mnie go postawię to słychać bardziej lub mniej. Najciekawszy odgłos jest jak startuje, a później to już akceptowalnie. Podejrzewam że gdyby miał większą pojemność kondensatorów i transformator to wywalałby bezpieczniki jak Atoll in200se ;) Co do wygrzewania to po tygodniu nie poznasz wzmacniacza :D
 11. A słyszałeś w ogóle te Opery? Scanspeak też sobie nie żałuje.
 12. Simply Italy to taki wzmacniacz - legenda. Niestety kosztuje sporo. W sumie tak jak i kolumny Opery :D Swoją drogą taka ciekawostka dla wszystkich posiadaczy Oper i fanów brzemienia lamp Unisona: [Hidden Content]
 13. Dynaudio sa malutkie i mają jeden głośnik 14cm, a Opera ma 3 x 13cm. Poza tym ich skuteczność to nie super żenujące 81, a tylko marne 85. No ale czego oczekiwać od takiego maleństwa. [Hidden Content]
 14. Grand Mezzy mają głośniki 13cm.
 15. Audiolab 6000a nie jest wzmacniaczem o ciepłym brzmieniu. Jest raczej neutralny. To dobry i niedrogi wzmacniacz, z niezłym DACiem ale bluetooth i wzmacniacz gramofonowy ma słabe.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.