Jump to content

EnRyali

Użytkownicy
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chce tak zrobić ponieważ aktualnie mam kino 5.0 i brakuje mi niskich tonów. Myślałem że jak kiedyś wszystko działało przez wzmacniacz wbudowany w dvd, dałoby się to wykorzystać i traktować dvd jako wzmacniacz do subwoofera.
 2. Witam posiadam amplituner Onkyo 608, omawiany amplituner ma wyjście preout subwoofer, chce do niego podłączyć dvd z wbudowanym wzmacniaczem (wszystkie głośniki 5 i subwoofer podłącza się do niego bezpośrednio). Dvd posiada wejście AUX 2xRCA za pomocą którego można puszczać muzykę stereo, działa również subwoofer. Czy jak podłącze za pomocą 2xRCA wejście dvd AUX oraz wyjście preout na amplitunerze wszystko będzie poprawnie działało? Zamieszczam jeszcze dwie grafiki jedna to zdjęcie na anplitunerze wyjścia preout zaś druga wejście AUX dvd.
 3. Tylko w dokumentacji technicznej nie ma jednoznacznie określonej impedancji z jaką pracują, jest podana moc przy obciążeniu 8om ale to raczej jest parametr przy jakim zostały wykonane pomiary. A na obudowie jest napisane speakers 8om. Na forum już ktoś pisał że te amplitunery działają nawet z 4om czy spokojnie można podłączyć do niego te 4omy?
 4. Skusiłbym się na jakiegoś harmana tylko że wszystkie działają z głośnikami 8om. A ja posiadam 6om oraz za jakiś miesiąc zamierzam zacząć robić dwa głośniki tego projektu [Hidden Content] posiadają one według zamieszczonej charakterystyki 6om
 5. Te amplitunery mają tylko po 50w? Wiem że moc to nie wszystko ale chciałbym się was spytać jako użytkowników czy to wystarczy do dobrego nagłośnienia pokoju 20m2. Oraz wolałbym amplituner o impedancji 6om niż 8om żeby nie kombinować z podłączaniem głośników 6om
 6. Co do tego konkretnego ogłoszenia to wysyłka tylko do USA i Kanady. Na allegro lub olx można znaleźć egzemplarze za jakieś 550zl. A co powiecie o Onkyo TX-SR606 lub o Yamaha Rx-V667 albo o Denon AVR 1910.
 7. Tak jak w tytule, chciałbym sobie stworzyć kino domowe. Posiadam jakieś głośniki z dvd w standardzie 5.1, głośniki mają impedancję 6 om zaś subwoofer 8om (jest on pasywny ponieważ ma tylko wyprowadzenie na kabel sygnałowy). Zastanawiałem się nad kupnem Denon AVR-2308 można go dostać za około 500zł. Dodam jeszcze że w przyszłości chciałbym wymienić te głośniki na coś lepszego, zastanawiałem się nad próbą stworzenia samemu kolumn. jeszcze mam kilka pytań: 1. Czy mogę jakoś podłączyć ten subwoofer pod amplituner, oraz jeśli chciałbym kiedyś kupić/zrobić taki subwoofer lepiej jest wybrać wersję pasywną czy aktywną? 2. Jakim najlepiej przewodem jest podłączyć telewizor(posiada wbudowany tuner dvb-t) z amplitunerem z tego co patrzyłem TV ma wyjscie optyczne, composite video i oczywiście hdmi ale ten amplituner chyba nie posiada hdmi arc do przesyłania dźwięku. 3. Jeden głośnik który miałyby pełnić rolę surround-a ma za krótki kabel, jeśli dokupię kilka metrów kabla to czy dużo sygnał traci na zlutowaniu lub połaczeniu w kostce połączeniowej?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.