Jump to content

Jaranek.

Użytkownicy
 • Content Count

  133
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

361 Dobry

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ostatnio podjarałem się nagraniami Jona Irabagona. Wałkuję dwie płyty: "It takes all kinds" i "Absolute zero". Obie nagrane w trzyosobowych składach ( wspólnym elementem obu składów jest tylko Irabagon ) i stanowią zapis dwóch koncertów. Absolute zero wydaje mi się trochę lepsza ale obu słucha się naprawde dobrze, po prostu przykuwają uwagę słuchacza. W sumie ten saksofonista to dla mnie spore odkrycie.
 2. Fajny był ten motyw z unikalną płytą Otisa Reddinga 🙂
 3. To nie było trudne 🙂 Pierwszy raz spotkałem kogoś uważającego, że prawo stanowione jest wyznacznikiem norm moralnych. Czytałem o takich kreaturach w relacjach z procesów nazistowskich zbrodniarzy ale spotkanie tego typu indywiduum warte było męki tej całej "dyskusji" z tobą. Z drugiej strony, ponieważ sprawiasz wrażenie debila to chciałbym się jeszcze upewnić czy rozumiesz poglądy które wygłaszasz. Stąd ostatnie króciutkie pytanko: czy gdyby zalegalizowano zabijanie np. Żydów to uważałbyś, że nie ma w tym nic złego skoro to legalne ?
 4. Nie chcę się znęcać ale czy ty reprezentujesz jakieś kólko dyskusyne z siedzibą przy szkole podstawowej w Mrzyeżynie ? Bo to chyba ten poziom. Wygrywa ten kto dotkliwej obrazi przeciwnika. Pewnie szczególnie zawiłe kwestie filozoficzne rozstrzygacie na solówce za szkołą ? Kolego - nie wiem co masz na myśli kiedy coś piszesz. Może pisząc "słoń" masz na myśli małego gryzonia ale wybacz- mam to w dupie bo odnoszę się do tego co napisałeś. Jeśli nie potrafisz formułować wypowiedzi w zrozumiały sposób to raczej twój problem - nie mój. Teraz przytoczę twoją wypowiedź która dała pocz
 5. Wcześniej twierdziłeś, że miarą moralności są przepisy prawa stanowionego. Z kolei teraz twierdzisz, że uznanie za dobre czegoś co wedle prawa jest legalne zależy od osobistych preferencji. Jesteś w ogóle w stanie wyartykułować jakieś jednolite stanowisko w tej kwestii ?
 6. Gdybym odziedziczył lub otrzymał niewolnika to oczywiście natychmiast bymn go uwolnił poniewaz uważam, że niewolnictwo jest złe i niesprawiedliwe niezależnie do tego czy jest legalne. Z tej wypowiedzi wynika, że gdyby przepisy dopuszczały niewolnictwo to uznałbyś je za dobre i sprawiedliwe ( skoro to przepisy są miarą tego co złe i dobre ) - stąd moje pytanie Nie "te" pytanie tylko "to" pytanie.
 7. Konsekwentnie - gdyby w Polsce depenalizowano kradzież to nie potępiałbyś kradzieży ?
 8. Mechanizm obronny to zjawisko zachodzące w podświadomoości. Przecież nikt nie podejmuje postanowienia w rodzaju: "od teraz będę stosował mechanizm kompensacji odgrywając rolę Guru na internetowym forum". Z tego powodu uważam, że próby niesienia "pomocy" poprzez zwracanie uwagi na "problem" są skazane na porażkę. Jednak ważniejszy wydaje mi się brak celowości takiego działania. Skoro ktoś czuje się dobrze w kokonie który sobie wytworzył to właściwie po co go z niego odzierać ? Świat jest pełen ekscentryków i przez to jest ciekawszym miejscem a i sam nie jestem pewien czy byłbym zachwycony gdyb
 9. Przecież sam stale to robisz 🙂
 10. Jaranek.

  Sci-Fiction

  DZIĘKUJĘ serdecznie !!!
 11. Jaranek.

  Sci-Fiction

  Witam, kojarzy ktoś może tytuł filmu SF którego fabułę przedstawię ? Film prawdopodobnie południowo-amerykański ( chyba brazylijski ) Na samym początku mieszkańcy jakiegoś budynku w panice zbiegają do piwnicy. Zatzraskują masywne styalowe drzwi przed nosami tych którzy nie zdążyli, rozlegają sie odgłosy eksplozji. Okazuje się, że piwnnica jest spora i dobrze zaopatrzona w żywność i wodę. Zadbał o to dozorca który przejmuje przywódctwo nad grupą. Z czasem w grupie zaczynają się konflikty, są ofiary. Dozorca zostaje obalony. Do uwięzionych docierają z zewnątzr ludzie w kombinezonach
 12. Ale zapytaj taką babcię co sądzi o prywatyzacji służby zdrowia to zawsze wyrzęzi coś w stylu: "gdyby nie państwowa służba zdrowia ludzie umieraliby pod płotem"
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.