Jump to content

CivisRK

Użytkownicy
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeśli chodzi o wpływ kabli i listwy na walory dźwiękowe to NIE WIEM, wszystko gra jak grało na pewno nie nastąpiło pogorszenie jakości dźwięku. Natomiast jakość wykonania listwy i kabla zasilającego jest na bardzo wysokim poziomie, elementy spasowane wzorowo i dokładnie nie mogę się przyczepić do niczego. Chciałem sam zrobić w/w kabel zasilający z elementów Taga Harmony ale jest to zupełnie nie opłacalne ponieważ swój kabel kupiłem za 250 zł za 1,5 metrowy odcinek.
 2. Melduję się w Klubie z TAGA HARMONY PF-600 oraz kabel TPC-TS 1,5M.
 3. Posłuchaj Emity 20 z Cyrus, wzmacniacz ma spory zapas mocy wiec bez problemu napędzi w/w kolumny. Ja posiada Emity 20 z CXA60 na 18 metrach i uwierz mi basu nie brakuje i słucham max na godzinie 9, a Cyrus jest mocniejszym wzmacniaczem od CXA60. Do twojego metrażu powinny też pasować DYNAUDIO EMIT M10, słuchałem je jak kupowałem moje głośniki ale tu może brakować basu, to też zależy od akustyki twojego pokoju i trzeba by posłuchać w domowych warunkach.
 4. Cyrus One bardzo ładnie zgrywa się z Dynaudio Emit 20, a jak zależy Ci na basie to Emit 30 Tylko masz trochę mały budżet ale warto dołożyć. Jeśli chodzi o MA to godne uwagi są dopiero Monitor Audio Silver 50 ale i tak przegrały z Dynaudio Emit 20.
 5. Prawdopodobnie masz rację w 100%, jeśli się zdecyduję na MELODIKA BROWN SUGAR to tylko wypożyczenie i przetestowanie kabla. Nie mam zamiaru wywalać na kolejny kabel ponad tysiąc złotych, i potem mieć wyrzuty sumienia że wywaliłem pieniądze w błoto. Rozsądek podpowiada że mam dobry kabel i nowy żadnej rewolucji czy ewolucji w jakości dźwięku nie wniesie.
 6. U mnie wersja 3,3 przegrała z Suprą PLY 3,4, melodika rzeczywiście łagodzi pasmo oraz balans tonalny przesunięty lekko w dół. Natomiast jeśli chodzi o scenę i stereofonie to moim zdaniem Melodika ma lekką przewagę. Kusi mnie cały czas wypróbować MELODIKA BROWN SUGAR w wersji 4,5 mm
 7. Myślę nad wypożyczeniem Melodiki tylko muszę znaleźć sklep który oferuje taką możliwość. Przerabiałem masę budżetowych kabli tylko MELODIKA BROWN SUGAR oraz Supra PLY są godne uwagi.
 8. Odyssey też jest cały czas na tapecie, puki co wystarcza mi Supry PLY 3,4 z którego jestem zadowolony ale oczywiście zawsze można lepiej.
 9. Zakładam temat o rodzimej produkcji MELODIKA BROWN SUGAR, ponieważ posiadałem kiedyś wersję o przekroju 3,3 mm którą wyparł kabel Supry PLY 3,4 ale z tyłu głowy cały czas chodzi mi MELODIKA BROWN SUGAR w wersji 4,5 mm. Oczywiście branża audio rozpisuje się jaki to wspaniały i wyrafinowany kabel, używają takich słów pochwalny który nawet znany poeta miałby problem ale na forach cisza. Czy rzeczywiście wytrwali melomani unikają kabli MELODIKA BROWN SUGAR, budowa wersji 4,5 różni się budową od wersji 3,3 i tak się zastanawiam czy to przekłada się na jakość brzmienia. W wersji 3,3 brakowało mi sprężystego i kontrolowanego basu oraz góra była mało błyszcząca. Co sądzicie na temat naszej rodzimej produkcji.
 10. W moim systemie wszelkie bolączki rozwiązał kabel Supra PLY 3.4, dla mnie rewelacyjny kabel naprawdę warto spróbować.
 11. Słuchałem Cyrus One HD i mi osobiście nie przypadł do gustu, nijaka średnica wręcz "sucha" bez emocji a wzmacniacz kosztuje ponad cztery tysiące. Jak jesteś zadowolony z Marantz PM7004 to pozostań przy nim.
 12. Może kogoś zainteresują moje aukcję. Kabel głośnikowy SUPRA LINC 2.5 prawie nowy w doskonałym stanie [Hidden Content] DAC Audioquest Dragonfly Black + Przejściówka microUSB kupiłem z myślą o słuchaniu przed snem ale pomysł spalił na panewce i zostałem z nowym DAC którego nie użyłem. [Hidden Content] Słuchawki PIONEER S9 SE-MS9BN-B Czarne bezprzewodowe używane przez kilkanaście godzin stan idealny. [Hidden Content]
 13. CivisRK

  Nowa Droga Audio

  W latach 90 Technics. SU-A800D to było marzenie nie jednego melomana, jak się nie mylę ale Technics. SU-A800D zbudowany jest na układach hybrydowych a one nie należą do wybitnych osiągnięć w jakości dźwięku, więc wymiana wzmacniacza ma sens.
 14. CivisRK

  Yaqin 30

  Testowałem różne kable od 80 zł za metr takie jak Clearway, Melodika Brown Sugar, Van den Hul CS-122 Hybrid, QED SILVER ANNIVERSARY XT, KLOTZ LY225, VAN DAMME UP-LCOFC i parę innych za każdym razem wracałem do Supry PLY 3,4 dlaczego ?. Kable Supry przekazują dźwięk tak jak lubię, spokojna dźwięczna góra, świetne wokale bez sybilantów, oraz dobry dół, kable równe bez faworyzowania któregoś zakresu, warto spróbować przetestować któryś z kabli Supry. Teraz dla testu kupiłem dość okazyjnie SUPRA LINC 2.5.
 15. CivisRK

  Yaqin 30

  Chciałem napisać że polecam wypróbować kable Supry bardzo dobre kable za rozsądne pieniądze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.