Jump to content

marecki marek

Użytkownicy
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

227 Dobry

Recent Profile Visitors

833 profile views
 1. Bella Ciao to stara melodia włoska, której używali włoscy partyzanci z nowymi słowami. Bella Ciao to hymn włoskiego ruchu oporu. Odśpiewany potem na I zjeżdzie młodzierzy w 1947 w Pradze. W Jugosławii stał się przebojem po filmie partyzanckim pt Most z 1969 roku. Bella ciao – pieśń włoskich partyzantów antyfaszystowskich powstała około roku 1942. Melodię zapożyczono z pieśni ludowej śpiewanej przez najemnych robotników rolnych, autor słów pozostaje nieznany. Obecnie Bella ciao należy do najbardziej znanych na świecie pieśni antyfaszystowskich. Jest również często śpiewana w parlamencie włoskim przez deputowanych partii. Italian song in Serbian style, with Balkan soul and gypsy singer.. wow.. 😄
 2. Coś z tamtych czasów Czy ktoś ich pamięta?
 3. U nich dalej trwa propaganda sukcesu jak u nas kiedyś kiedy to byliśmy w pierwszej 10 potęg tego świata. Usługi 51%, przemysł 25%, rolnictwo 24%. To armia, policia mundurowa i nie mundurowa, aparat partyjny to chyba w tych usługach.
 4. Koło Cienfuegos (Jagua) sowieci budowali elektrownie atomową Juragua, ale nie ukończyli projektu. Wielu ludzi uczyło się języka rosyjskiego aby uzyskać prace w elektrowni. Do dziś można spotkać zagadujących po rosyjsku do ludzi o słowiańskim wyglądzie.
 5. Przy okazji jak mówimy o wykształceniu przypomnę, że o podstawowym Hołdysa już (parę stron wcześniej) było.... Była mowa o wykształceniu bo ktoś wskazał palcem na ludzi, którzy głosowali na złego kandydata. Wczoraj były rocznica śmierci Ryśka Riedla tyż chop mioł ino 7 klas.
 6. Tylko teraz to podali w wiarygodnych mediach CNN, NBS itd🙂
 7. Teraz będziemy potrzebować maski dla naszych czworonogów.
 8. Problem polega na tym, że rewolucja położyła na łopatki rolnictwo. Właściciele ziemscy czy rolnicy musieli uciekać jeśli dali rade, nowi właściciele czyli PGR-y to inna mentalność. Jest kupa ludzi zdolnych, ale naukowcy czy lekarze wolą jeżdzić taksówką albo robić coś związane z turystami, którzy mają dolary. Są kraje, które mają huragany trzęsienia ziemi , gorsze położenie i dają rade. Do 1994 doili KDL i Rosje, a potem znów zachód. Blokada to takie usprawiedliwienie braku sukcesów ekonomicznych. Teraz dziwnym trafem otwierają pewexy tzn starają się ratować dolara. Srednia zarobków na Kubie to 31 U$, ale od dawna wszyscy mają telefony komórkowe. Ktoś trzyma nad tym łapę, może odsłonią karty w najbliższej przyszłości bo wszyscy zgodnie ramie w ramie ogłosili pandemie itd.
 9. KIbicujemy im już ponad 60 lat i nic, a nawet gorzej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.