Jump to content

xyz4691

Użytkownicy
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie o sprzęcie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by xyz4691

 1. W moode wyszukujesz dysk sieciowy samba lub wpisujesz link nfs. Czyli żadne czary-mary na poziomie Raspbiana sa nie potrzebne?
 2. Czy aby w Volumio albo Moode korzystać z łączności poprzez Samba albo NFS muszę dokonać jakiś wpisów upgradów itp. w Raspberry (Rasbian)?
 3. Jak mówił Pawlak "mądrego to i dobrze posłuchać" - przyznaję rację. Mój błąd. Specyfikacja ze strony Botlandu mówi o 5,1V i 2,5A.
 4. Polecam polskie kolumny BMN. Sam jestem ich posiadaczem. Pan Bogdan właściciel firmy i konstruktor kolumn ma m.in. Yamahę AX 892 i pod nią stroi kolumny. Jak masz nie daleko do Bydgoszczy Fordonu to umów się na odsłuch albo wypożycz kolumny (jest taka opcja). Kontakt znajdziesz na jego stronie internetowej (bmn.pl)
 5. Do telefonu podpinam kabel mikro usb z ładowarki, ładowarka do prądu, odpalam aplikację i pokazuje mi wynik.
 6. Aplikacja informuje, że mierzy volt i amper. Co znaczy "gdzie"? Możesz napisać coś więcej skoro masz wiedzę? Ja nie znam się na tym. Ściągnąłem inną aplikację do pomiaru. I ten sam wynik.
 7. Właśnie testuję Tomanka mini ups. Podłączyłem telefon z apką do pomiaru i pokazuje mi 4,0V i 460 mA. Jak to rozumieć? Wg karty zasilacza powinno być 5V i 1A.
 8. Mógłby ktoś pochwalić się jakiego używa zasilacza do swojej maliny? Tomanek, Nostromo, Shanti czy jakiś inny? I jeszcze jedna kwestia: Raspberry wg specyfikacji potrzebuje 5V i 1A. Aplikacją z androida sprawdzałem swoje "zasilacze" i mają od 3,9 do 4,2 V i od 0,4 do 1,2 A. Jakie powinny być faktycznie te wielkości?
 9. Forumowicze! Mam raspberry pi3 i hat HiFiBerry Dac+ i Moode. Na malinie mam raspbiana. Jak odpalam całość to pokazuje mi się Moode player. Jest ok. A moje pytanie jest takie: jak mogę dostać się do raspbiana do terminala aby wpisać jakieś komendy? Wiem, że mogę zdjąć HAT i wtedy odpali mi się raspbian i nie ma problemy ale czy jest jakaś możliwość bez zdejmowania HAT-a?
 10. Ja słucham Tidala poprzez bluetooth bezpośrednio tzn. nie korzystam z dodatkowym aplikacji typu mconnect, squeezer, booble itp. Mam raspberry pi 3 i nakładkę Aoide Dac II (taką z Audiofonics.fr). Aoide ma dedykowane softy Moode i Volumio. Starszy soft Moode, którego używam ma opcję bezpośredniej łączności poprzez bluetooth. Czyli Tidal z telefonu łączy się poprzez bluetooth bezpośrednio z Aoide. Śmiga mi to bardzo fajnie. Bez dodatkowych logowań itp. Całość sterowana telefonem. Nowsze softy czy to Volumio czy Moode nie mają tej opcji. Musiałbym używać mconnect lub czegoś innego. Wybr
 11. Sprzedam płytkę typu HAT na Raspberry Pi3. Dokładnie taka jak w tym linku: https://www.audiophonics.fr/en/dac-and-interfaces-for-raspberry-pi/aoide-dac-ii-ess-es9018k2m-i2s-dac-module-board-32bit-384khz-dsd-raspberry-pi-3-a-b-pi-2-i2s-p-12509.html. Dac kupiony na poczatku roku. Sprawny. Specyfikacja w linku powyżej. W zestawie śrubki dystansowe oraz klucz montażowy. Wg mnie nadaje się do ciemniejszych systemów i takich gdzie jest dużo basu. Wygładza dźwięk. Cena wraz z przesyłką paczkomatem.
 12. Gdyby ktoś z szanownych klubowiczów był zainteresowany kupnem wzmacniacza takiego samego modelu jaki posiada p. Bogdan to zapraszam: [Hidden Content] Gra to u mnie z BMN S3.
 13. xyz4691

  Monobloki Culm

  Możesz rozwinąć temat...
 14. xyz4691

  Monobloki Culm

  Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z w/w monoblokami? Poszukuje opinii jak to gra.
 15. No dobra muzyka poprzez Mediaserwer działa ale po około 30 sekund każdego utworu. Czyli z każdej płyty leci 30 sekund i pyk następny utwór i 30 sekund itd. Jak i gdzie ustawić w Volumio? Czy ktoś miał podobny przypadek?
 16. Dokładnie tak zrobiłem. Wcześniej sprawdzałem poprzez zakładkę "Moja muzyka" (tak podłączam USB). Nie pomyślałem, że w zakładce Mediaserwer będę miał dostęp do całej muzyki. Jutro przetestuję jak to działa. Po usb jest bardzo dobrze. A jak będzie po wifi sprawdzę jutro. Dzięki wszystkim za pomoc : RobG1974, paul klacska, spg.
 17. Router jest ten sam (Technicolor CGA 2121) a serwer NAS jest na Himedia Q10 (tak to sobie wymyśliłem). Hm...Pokombinuję. Urządzenie, które ma być serwerem to Himedia Q10.
 18. Nie wiem dlaczego Volumio nie widzi serwera? Próbuję pisać adres ręcznie i też nie ma łączności.
 19. Jestem początkujący - Raspberry Pi 3 oraz HiFiberry Dac+. Używam Volumio Jak podłączyć serwer NAS do Volumio? Czy robię to tylko z poziomu aplikacji Volumio czy muszę coś zmieniać w "malinie"?
 20. Witam! Czy któryś z kolegów próbował połączenia BMN S3 ze wzmacniaczami Cambridge Audio lub Arcam? Np. z tymi modelami [Hidden Content] ,[Hidden Content] ?
 21. Co znaczy zwykła pasywka?
 22. Na kolumny nie narzekam. Jestem z nich zadowolony więc zapytałem o wzmacniacz. Reszta toru to malina i HiFiBerry Dac+ Pro oraz zamiennie AOIDE Dac II.
 23. Mam Yamahę AX 892. Ten wzmacniacz może występować jako końcówka mocy. Tak mi się przynajmniej wydaje. Moje pytanie jest następujące: czy poprawię sobie brzmienie jeżeli wzmacniacz ten potraktuję jako końcówkę mocy a dokupię do tego przedwzmacniacz używany w cenie do 2 tys. pln. Czy to będzie miało sens i osiągnę jakiś efekt dźwiękowy. Grałoby to z kolumnami DIY podłogowymi na głośnikach Seas 18 cm (nisko-średniotonowy) i kopułka 26 mm (wysokotonowy). Jeżeli miałoby to sens to jaki przedwzmacniacz byłby odpowiedni?
 24. xyz4691

  Tidal i moode

  Dzięki serdeczne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.