Jump to content

sirPrzemo

Użytkownicy
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Maćku, źródeł mam kilka: począwszy od tych najsłabszych czyli Tidal/Spotify na smart tv (a ten podpięty toslinkiem do amplitunera), poprzez CD (Sony DVP-SR606) Na nieskompresowanych plikach skończywszy (DAC Topping D30). nissio100: Audia Flight ONE , TWO ,THREE - kolejne wzmacniacze o których z chęcią poczytam coś więcej, dzięki za propozycję.
  2. Bardzo wam dziękuję za tak liczne i fachowe odpowiedzi. Tak jak się mogłem domyślić, otworzyliście mi oczy na wzmacniacze, których nie brałem pod uwagę lub nawet wcale nie znałem. Na pytanie dotyczące budżetu to wstępnie zakładałem do 5500zl. Niestety zbliżający się remont odwlecze w czasie zakup wzmacniacza a ja znając niewykorzystany potencjał Oper staję się niecierpliwy. Trudno mi czekać do jesieni. Tańszy wzmacniacz to dla mnie szybszy zakup. Opery wciąż się wygrzewają ale już słyszę poprawę. Na moim ONKYO musiałem też dokonać korekty, obniżyłem ilość wysokich tonów. Opery mają ich w sobie bardzo dużo. Puszczane przeze mnie oko w kierunku lampowego brzmienia wzmacniacza podyktowane jest właśnie koniecznością zbalansowania scanspeakow w kolumnach. Myślę że nawet neutralny wzmacniacz mógłby nie poradzić sobie z ostrą i kłująca górą. Ze względu na bardzo dobre opinie, szeroką scenę i - co tu dużo ukrywać - dość niską cenę, bardzo zaintrygował mnie Dayens Menuetto. Zastanawiam się tylko jak go posłuchać, nie jest popularny.
  3. Witam wszystkich ciepło. Niedawno postanowiłem wymienić mój wiekowy system stereo. Na pierwszy ogień poszły kolumny. Nowe Opery Grand Mezza stoją już na swoim miejscu i wpięte są do ONKYO TX-SR606 (używam go tylko w torze stereo). Przyznam że kolumny nie są jeszcze wygrzane ale nie grają mi tak dobrze jak przy odsłuchach (w salonie sparowane były z Cyrus 6 DAC i Unison Research Unico Primo). Z tego co zdążyłem zauważyć to potrzebuję wzmacniacza grającego ciepło, lampowo bym nawet powiedział. Szczególnie tym unisonem jestem zauroczony. Pytanie mam takie: czy możecie polecić jeszcze jakiś wzmacniacz, który zgra się z moimi kolumnami? Może coś tańszego a używanego. Wzmacniacz pracować będzie podpięty również do tv więc lampowce średnio się sprawdzą (chyba że będzie mnie stać na częstsze wymiany lamp). Budżet: im mniejszy tym lepiej, (może na początek tylko coś co chwilowo zastąpi Onkyo a ja będę miał czas na dozbieranie do czegoś konkretniejszego). Dodam że posiadam zewnętrzny DAC (Topping D30) więc Wzmacniacz może mieć jedynie tor analogowy. Pokój ma ok 25m2, muzyka jakiej słucham to jazz, elektronika, trip-hop oraz muzyka symfoniczna. Kolumny zakupiłem gdyż oczarowały mnie swoją szczegółowością i świetną kreacją sceny i pozornych źródeł dźwięku. Mój Onkyo wypada blado jeśli chodzi o ten aspekt. Pozdrawiam i czekam na wasze propozycje.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.