Jump to content

bartforman

Użytkownicy
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, jak w tytule przygotowuje się do poprawy akustycznej salonu - docelowo będzie tam grać zestaw STEREO :Melodika BL40 mk2 + NAD. Jak widać na fotach na ścianie mamy ekran pod filmy, goła zostaje cała tylnia ściana, ściana boczna oraz miejsce za kolumnami. Na podłodze w miejscu odsłuchu pojawi się gruby dywan z wełny. W związku z tym mam kilka pytań/porad : 1) Jakim mikrofonem wykonać pomiary? - dysponuje kierunkowym Rode NTG1 (XLR), Rode VideoMicro oraz Zommh4 2) Czy amatorskie pomiary w ogóle dają odpowiedzi, co chcemy uzyskać, co eliminować ? itd 3) Jakie ustroje zastosowaliście byście aby poprawić akustykę w salonie Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
 2. Widocznie poza doznaniami akustycznymi mam też (s)predefiniowane wizualne 😉 Ile masz do miejsca odsłuchu ?
 3. Dokładnie, pytanie jak zagra bo nie ukrywam, że trochę się napaliłem na tego NAD'a (dużo pozytywów o nich słyszałem jeżeli idzie o brzmienie) Czy dalsze podłączanie wzmacniacza do apli ma sens?
 4. Pojawił się nowy lider Marantz NR1510 z wejściami hdmi oraz całkiem przyzwoitą mocą (jak na 5.1) i wsparciem dla HDMI 2.2 ( w przyszłości niedalekiej chce zmienić projektor na 4K - obecny obsługuje tylko 1.4)
 5. Od tego pewnie nie ucieknę, ale nie chciałbym tego robić właśnie w 1 etapie po zakupach 😉 Wiem, wiem że nie da się wszystkie przewidzieć i że wszyscy słyszymy inaczej. Może po prostu chce wydać najlepiej swoje pieniądze, to chyba dobra cecha prawda? 🙂 Czyli wychodzi na to, że wracam do opcji amplituner 5.1 bo przy opcji stereo czuje, że będzie chaos w podłączeniu wszystkiego. A tak schemat będzie następujący : KOLUMNY>AMPLITUNER<>PROJEKTOR<DAC>ODTWARZACZ MULTIMEDIALNY Czyli tylko z ampli do projektora idzie HDMI,wszystko inne zostaje na szafce.
 6. Dodając nowe konfiguracje nie pomagacie 😉 bo teraz to już w ogóle mam sieczkę. Poza tym Aurore też ma bass reflex z tyłu więc nadal będę miał dylemat jak to zagra. Nie ma tam miejsca na to by je odstawić 1m od ściany. Tak chodziło o kilka źródłem HDMI jakie mam do podłączenia a amplituner pozwoli na to aby wszystko było w jednym. Chce przede wszystkim uniknąć zbędnego chaosu i nadmiernej ilości podłączeń. Z drugiej strony wciąż będę miał z tyłu głowy informacje jak to zagra w przypadku wzmacniacza stereo... Czy podłączenie do aplitunera 5.1 wzmacniacza stereo jest kompromisem ? czy źle kombinuje?
 7. Panowie mam jeszcze kilka pytań : 1) Początkowo brałem pod uwagę ampli 5.1 ( Yamaha RX-V677, Onkyo NR686 itp modele 1000-1200PLN) później postawiłem na mocne 2.0, ale czy faktycznie różnica w jakości, mocy, detalach będzie aż tak bardzo odczuwalna dla osoby, która zaczyna swoją przygodę? 2) Problem z podłączeniem all - equipment : Obecnie projektor podłączany był do kompa (obraz) z "amplitunera" jack do kompa (dzwiek) Przy opcji ze wzmacniaczem 2.0 i tak sygnał musi byc poprowadzony z niego do kompa i z kompa do projektora, problem ten miał rozwiązać apli z kilkoma HDMI (projektor, tv, odtwarzacz multimedialny) macie pomysły jak to najlepiej rozwiązać?
 8. Dzięki @c-k za wiadomość. Do rocka i metalu zdecydowanie mi najdalej. Dominuje muzyka filmowa, prezentacyjna, opisowa, art pop aż do trip-hopu z elementami jazzu. Nie szufladkuje się muzycznie, to szeroka przestrzeń wrażliwości. Odsłuchiwałem BL40 co prawda z lepszym apli (Yamaha R-N602) oraz Pylon Audio Sapphire 25 i Melodiki własnie w tych gatunkach siadły mi najlepiej. Dodatkowo u mnie pojawia się też sporo filmów na projektorze. Bardziej obawiam się o odległość kolumn do miejsca odsłuchu - czy nie będzie za mała?
 9. Nie kupiłem jeszcze, wytargowałem dobrą cenę na MK2, Mk3 nowe trochę poza planowanym budżetem, ale teraz zaczynam się zastanawiać nad tym bassem. Będą co prawda absorbery na ścianach, ale hmmm
 10. Cambridge Audio CXA60 super, ale wykracza poza budżet. + za Bluetooth
 11. Tak, dokładnie stąd przymiarka do NAD. Sprawdzę sobie zaraz tego Cambridge - dzięki. Mam jeszcze jeden dylemat : Melodiki mają bass reflex z tyłu, jak widzicie na zdjęciach poniżej odległość od ściany przy zachowaniu 50-70cm (uwzględniając wymiary kolumn) spowoduje ze beda staly prawie na środku pokoju... Jest pomysł żeby ustawić audio pod oknem tam gdzie kotary + ekran rozwijany, ale nie wiem jak to zadziała z akustyką bo tam ciężko już zrobić ustroje. Tu jestem w kropce. Widziałem to wcześniej, myślę, że tym etapie muszę poznać detale, brzmienie mojego pierwszego zestawu - z czasem przyjdzie czas na takie rzeczy lub nie 😉
 12. Jeszcze na horyzoncie pojawił się Marantz SR 6006, ktoś może się wypowiedzieć ? Czy do takiego wzmacniacza można podłączyć jakiś chromecast? aby nadać wzmacniaczowi funkcji sieciowych ?
 13. Plan zakłada kupno nowych BL40 mk2 + Nad 326 (używka) będzie to mój pierwszy zestaw STEREO. Jak zagra ten zestaw? Byłem na odsłuchach BL40 więc tutaj ze względu na założony budżet jest zadowolony. Początkowo zakładem wersje z apli do 5.1 (oglądamy sporo filmów) ale im dalej czytałem i bliżej mi było do tematu, zdecydowałem na porządne 2.0/2.1
 14. BMW i Mercedesy też się psują, oczywiście nie ma reguły - tym bardziej w kwestii sprzętu używanego. A co byś zaproponował uwzględniając moje oczekiwania ?
 15. Planuje zakup pod kino 2.1 (z opcją rozbudowy do 5.1) Znalazłem używkę RX-V677 czy zagra to z tymi Melodikami. W przyszłości planuje zmianę projektora na 4K stąd szukam aby apli był ze standardem HDMI 2.0 i kilkoma opcjami sieciowymi. Czy w podobnym przedziale budżetowym 1000-1300 znajdę coś godnego uwagi?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.