Jump to content

Łysy

Użytkownicy
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Łysy

  W starym kinie...

  Piękna sprawa. Nie mam wielkiego doświadczenia z kinem tamtej epoki. Oglądałem "Małego Cezara" i "Wroga publicznego nr 1" - oba z 1931r. Wciąż czaję się na jak najlepszą kopię "Metropolis" Fritza Langa oraz "Męczeństwo Joanny d'Arc".
 2. Łysy

  Ostatnio obejrzane.

  Co do "Czasu Apokalipsy" - mała ciekawostka muzyczna - antywojenna piosenka "Charlie don't surf" The Clash zawdzięcza swój tytuł i refren kwestii wypowiadanej przez dowódcę Amerykanów. Wczoraj pierwszy raz obejrzałem "Vanilla Sky" - nie jestem fanem Toma Cruise'a, natomiast szczególnie druga część filmu przypadła mi do gustu. Końcówka sprawia, że widz pozostaje z niedomkniętym rozdziałem i sam może sformułować interpretacje zakończenia. Nawet po forum na Filmwebie widać, że jest ich sporo. Sam motyw skojarzył mi się z "Uciekaj" J.Peele'a.
 3. "Le Secret" reż. Robert Enrico, FR/IT 1974 Głównego bohatera poznajemy w momencie, gdy ucieka z wyjątkowego mrocznego szpitala-więzienia. Szukając schronienia w górach spotyka mężczyznę, zamieszkującego wraz z partnerką stary zamek na odludziu. Tubylec z ekscytacją zaprasza tajemniczego mężczyznę do swojego sielankowego życia. Przybysz opowiada, iż wszedł w posiadanie tajnych informacji i ta wiedza sprowadziła na niego śmiertelny gniew władzy. Jednocześnie w pobliskim miasteczku, w prasie i radio trwają poszukiwania mordercy. David przekonuje parę, iż to spisek państwa przeciw jemu - niewinnemu obywatelowi. Czy gospodarze uwierzą niecodziennemu gościowi, ratując jego życie, czy też zaufają aparatowi państwowemu i wydadzą kryminalistę? Gdzie leży prawda? Gęsta atmosfera, znakomity Trintignant, napięcie, domysły i spekulacje...ścieżka dźwiękowa E.Morricone - polecam!
 4. Z obecnych gwiazd popu, zdecydowanie Ella Eyre
 5. Sprzedam odtwarzacz CD renomowanej marki Tokyo Electro Acoustic Company (TEAC). Jest to model PD-H300 MkIII, charakteryzujący się doskonałej jakości komponentami i nieskazitelnym brzmieniem odczytywanych krążków. Dodatkowym atutem jest wtyk optyczny.
 6. Sprzedam odtwarzacz sieciowy renomowanego producenta Advanced Acoustic, model WTX Microstreamer. Jest to najmniejsze urządzenie tego typu na rynku. Wystarczy podłączyć zasilanie i wpiąć streamer w dowolne wejście wzmacniacza, aby cieszyć się doskonała jakością brzmienia z popularnych serwisów strumieniujących i innych źródeł tego typu. Odtwarzacz kupiony w polskiej dystrybucji 5 maja, posiada więc gwarancję do 5.05.2022 r. Sprzedaję z powodu zmiany wzmacniacza na hybrydę cyfrową.
 7. Sprzedam przewody 2 x RCA firmy Melodika, model Purple Rain, o długości 0,5 m. Kable charakteryzują się doskonałą jakością przesyłu. Wykonanie z miedzi beztlenowej 99,99 %, z pozłacanymi wtykami, podwójnie ekranowane. Przewody mają kilkadziesiąt godzin przebiegu, także dopiero co można je uznać za wygrzane. Polecam!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.