Jump to content

WARMSTONE

Użytkownicy
 • Content Count

  141
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

53 Neutralny

1 Follower

Recent Profile Visitors

238 profile views
 1. W sypialni oglądam na proju. Pomyśleć, że kiedyś miałem trinitrona 14''. Oczywiście,że wykastrowałem. Dołki tym samym się zmniejszyły a bas w stosunku do przyciętych wyższych częstotliwości jest większy. Odnośnie sensowności zakupu procesora to wróciłem do punktu w którym zastanawiam się czy w ogóle Atmos mi jest potrzebny. Większość ostatnio ma ukryty przekaz. Obrzydzić Trumpa.Nic innego się nie liczy.
 2. Dla odmiany polecam ''Bez planu'' na You Tube. Nie przypuszczałem, że to może wciągnąć. Świetny montaż, obraz ,muzyka i klimat.
 3. Różnica z panelami i bez jest taka jak światło zapalone vs światło zgaszone ( w nocy). A więc działa. Jak ? Ano tak, że jestem mega zadowolony i zastanawiam się nad czy kupując mikrofon nie sp...lę tego zadowolenia. Po co szukać dziury w całym. Piszesz o ustawieniu na pałę. Zawsze są problemy np. u Morfiego przesunięte względem siebie drzwi do garderób przy zachowaniu symetrii mocno ograniczają wykorzystanie ścian bocznych. Przednia i tylnia ściana właściwie nie istnieje. Tam gdzie będą surki też nic nie zamontujesz. Dodaj do tego jakąś harmonię i estetykę. Dla mnie absorbery to panaceum na audiofilne regały z książkami, welurowe kanapy, filodendrony,zakurzone dywany i zasłony. Pomysł z płytami perforowanymi jest pozornie niezły. Niestety tylko pozornie. Na poddaszu sufit odpada ( paroizolacja) a ścianki tak samo kłania się jakaś folia bo przy wentylacji z lekkim nadciśnieniem to wełna będzie wszędzie, w garderobie i płucach także. Płyta perforowana jest bardzo droga i położyć ją można tylko w jednej warstwie. A Morfi miał kaprys zrobić dwie warstwy. Tak jest zazwyczaj, napełniam basen i popływam ze trzy razy w roku. Oglądam filmy w sypialni a na ekran 160'' gapię się słuchając muzyki. Ale warto mieć dla samego Miecia.
 4. Niby prawda ale rozmieszczenie ich przy np. 7.1 jest problematyczne. Pianka w czterech rogach i po obwodzie dość równo utemperuje wszystkie głośniki. Basu to jak w każdym g--k będzie za mało i moim zdaniem warto nawalić absorberów po to by osłabić resztę pasma. Bastrapy 20X20 na wszystkie narożniki to jakieś 8 stówek, czyli tyle co dwa panele binarne(a niby nie chcesz za dużo kasy wydać ). Z panelami z wełny przy wentylacji mechanicznej to bym się zastanowił. Jak panel zabezpieczysz folią, włókniną oraz sklejką z dziurkami to jak on ma działać. Polecam piankowe absorbery, tania 8cm gładka piana pod spód a na wierzchu trochę większa ozdobna. Nie czytaj rad kolegów, którzy rzeczy o których piszę na oczy nie widzieli. Gdy poprosiłem szefa wszystkich mądrych szefów Xajasa , żeby pokazał rachunek albo jakieś zdjęcie pianki, na której temat się produkował to dumny i blady walnął fotką fajansiarskiej wełny skalnej. Jak zaprotestowałem i dalej sie upierałem przy piance to jebnął fotką jeszcze dwóch paczek wełny. Ale tak jak radziłem wcześniej, co poparł Subfan i Fetek najpierw obsłuchaj salkę bez ustroi. Fetek, u mnie działa wszystko o czym piszemy a u Ciebie nic nie działa. Tak czasami bywa. Może pokoje byś zamienił ?
 5. Nie mam nic przeciwko koncertom i muzyce na powietrzu, wręcz przeciwnie nie ma problemów z basem. Absorberów na niski bas i tak nie znajdziesz a co wpadnie do garderoby to zamota się w ciuszkach. W sklepach odzieżowych nikt nie robi adaptacji akustycznej a przy dobrym sprzęcie sound jest znakomity. Z wykładziną dobry pomysł jeśli będzie granatowa. Jeśli chodzi o bastrapy to podtrzymuję, warto ale najpierw posłuchaj przez parę miesięcy bez ustroi a później dopiero kombinuj. Do gk ja zamontowałem je przy pomocy wkrętów. Gdybym ja chciał usunąć to mam tylko małe dziurki do zaszpachlowania.
 6. Niby tak, ale bez naszej akceptacji operdol się należał. Nie jest, zwłaszcza w ciemnym kolorze. Widać to zresztą na zdeciach. Właściwie nie spotkałem się z żadną europejską farbą tzw. lateksową, która w ciemnym kolorze nie miałaby jakiegoś połysku. Na naprawdę matowej bazie nie da się zrobić ciemnego koloru. Co innego 2S czarna oraz farby amerykańskie i kanadyjskie, w których spoiwa są mniej ekologiczne. Funkcji zawodowych basstrapów te 20X20 nie spełniają, ale jako szerokopasmowe absorbery sa znakomite. Mogłeś je zrobić także na styku ścian z sufitem, ale się nie poradziłeś. Jeżeli chodzi o panele binarne to musisz wiedzieć jakie częstotliwości chcesz zaabsorbować. U Ciebie jeżeli chodzi o bas dobrą robotę mogą zrobić garderoby.
 7. Lekko okazyjnie. A czy warto ? Nie warto, nudne kolumny i nudny ampli. Ja po 10 min. słuchania czego bądź bym usnął.
 8. Myślisz, że jak napiszesz qrwa to jest kulturalnie ? Dlaczego nakrzyczałeś na Morfiego ckujku ? Na czarnym macie będzie osiadało dokładnie tyle samo kurzu co na białym macie oraz każdym innym kolorze. Ale będziesz mógł udawać, że jest czysto.
 9. Jeżeli o kolor chodzi to wydawał mi się za jasny ale to chyba fotozmyłka. Ogólnie to chyba możemy pożartować ? Ja w tym niepewnym czasie nikomu nie chcę sprawić przykrości, tylko jaja sobie robię.
 10. Nie ma co trolować a się nawinąłeś. Do tego koloru to głośniki Melodika polecam. Pomimo krytki podlizujących się Tobie kolegów podtrzymuję, że nazwanie tak wymalowanego pokoju dedykowanym oraz kinowym to komedia.
 11. Przykro mi ale tytuł tematu wprowadza w błąd. To nie jest dedykowany pokój kinowy. To jest melina Barbie i Kena.
 12. Edzio Rejek nie odstawiaj leków. Doszło do tego, że sam sobie lajkujesz.
 13. Żadne usunąć. Przywołujesz jakieś Cinematic, który polemizuje z jakimś Triad. Gdzie w tym wszystkim Dolby Laboratories z Atmosem. Dawaj fotki tego namiotu foliowego, razem z miłą panią w łóżku. Przecież pod kołderkę nikt nie zajrzy. My Ci kupimy sprzęt, wymalujemy chatę i umeblujemy. Wszystko online. I nie pitol, że masz na sprzęt 16k bo tyle w jednym kawałku to nigdy nie widziałeś. Atmosy na ścianie wersja Cinematic czy Triad ? Dopiero doczytałem Obrony i Demon. Wyborne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.