Jump to content

omnidirectional

Użytkownicy
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

272 profile views
 1. Dzisiaj ładna pogoda była , więc udało się skończyć kolumienki 😁 . Jeszcze został mi wzmacniacz , ale z nim coś czuje , że mi się zejdzie z 2 miesiące .
 2. Tak jak pisałem wyżej , pomiarów nie robiłem , bo nie mam czym ani gdzie i co najgorsze nie mam wiedzy na temat robienia pomiarów . Kalkulator wypluł taką konfigurację , i dopiero pod odsłuchu zmodyfikowałem nieznacznie zwrotnice ( schemat połączeń jest ten sam , więc zamieściłem go na forum ) , podział zapewne się przesuną , ale o ile tego nie jestem wstanie stwierdzić . Jakby nie było słucha się głośników , a nie wykresu ( chociaż wykres potrafi doprowadzić twórcę do tego , co można jeszcze poprawić ) . Jest to moja pierwsza konstrukcja dwudrożna , wcześniej robiłem jedynie subbasy estradowe , ale tam cięcie było z crossovera i miałem jedyny dylemat ze strojeniem bass-reflexu . Robienie zwrotnicy na czuja jest ryzykowne , bo albo się to uda i zgra , albo będzie lipa totalna . Jak będzie możliwość , i przyjedzie na odsłuch kolega Seyv ( albo ja zawiozę do Niego swoje wynalazki ) , to zapewne podzieli się ze wszystkimi wrażeniami z odsłuchu .
 3. Pomiarów nie robiłem , bo nie mam czym i gdzie ( tak wiem , że to nieprofesjonalne , ale obecnie nie mam takiej możliwości ) . Pomieszczenie do pomiarów , czeka na remont , a jaka sytuacja jest aktualnie , to wszyscy wiemy . Wrażenia odsłuchowe są w miarę pozytywne ( w miarę , bo kolumny są 16 Ohm-owe i sporo trzeba w nie wpompować , żeby głośniej zagrały ). Byłem pozytywnie zaskoczony ilością basu z tych STX-ów . Bas jest wyraźny , nie dudni i lokalizuje się pomiędzy kolumnami tak jak wokal , reszta pasma unosi się nad kulami .
 4. Kule zakupiłem w sklepie meblowym ( elegancko wytoczone , już z otworem który musiałem jedynie rozwiercić ). Uchwyty gięte na giętarce ręcznej pod wzór , który sobie rozrysowałem . Głośniki to W.18.180.16.FCX.V2 i T.10.250.8.PCX , zwrotnica 3 rzędu ( cięcie 5kHz ) .
 5. Jumanji : Następny poziom , utrzymało poziom z pierwszej części , także przyjemnie się to ogląda . A jeśli ktoś lubi filmy odbiegające od klasycznych schematów to może pokusić się o obejrzenie Anihilacji .
 6. Stożki będą w większym zestawie , a ten będzie do telewizora a tam ścisk i dyfuzory kuliste o wiele lepiej się sprawdzą .
 7. Już blisko końca , na razie pierwsze przymiarki ( tylko włożone bez przykręcania ) i pierwszy odsłuch . Teraz czekam na ciepłe dni , żeby oszlifować i polakierować , a potem montaż . Sorry za jakość ale miałem tylko Iphona pod ręką , a on ma kilogram kurzy na soczewce .
 8. Zaletą kolumn dookólnych jest przede wszystkim przestrzeń , a wadą niska skuteczność i w przypadku trudnych pomieszczeń ( o kiepskiej akustyce ) zbyt duża ilość odbić ( co powoduję mix wszystkich dźwięków ) . Z niską skutecznością można sobie poradzić montuj odpowiednie głośniki , ale z odbiciami jest gorzej , bo w przypadku stożków kolumny powinny mieć odpowiednią przestrzeń wokół siebie , żeby dobrze zagrać ( słuchałem Venus-ów Duevela u siebie i blisko ściany było słabo ). Są jeszcze dyfuzory kuliste , te mają inna charakterystykę ( odbicia fal ) niżeli stożki , są bardziej przyjazne w małych pomieszczeniach i łatwiej je ustawić , żeby jakoś sensownie to zagrało . W kolumnach dookólnych chodzi przede wszystkim o wypełnianie pomieszczenia dźwiękiem . Wszystkie instrumenty mają być słyszalne tak jakby grały w Twoim pokoju na żywo .
 9. Jak ktoś lubi czasami posłuchać basu , to polecam . Ale na małych głośnikach nie ma efektu . Używam takich utworów do testowania subwooferów .
 10. Jakaś lokalizacja ? , ja mieszkam w Niedrzwicy a pracuje w Lublinie , i mam cały jeden dzień wolny miedzy zmianami ( dnia po nocy nie liczę , bo to pół dnia ). Także jeśli ktoś poważnie myśli o spotkaniu , to prosiłbym info na PW ( żeby nie zapychać wątku niepotrzebnymi wpisami ).
 11. Seyv , jesteś z Niedrzwicy ? . Chętnie bym zobaczył/posłuchał czegoś co przyjemnie brzmi , bo sam aktualnie system mam w proszku ( zanim skończę kolumny to druga zima nadejdzie ).
 12. Do puki nie padnie mu tablica alokacji 😂. Warto wspomnieć też o archiwizowaniu tego typu danych w kilku miejscach , bo mój kolega już się raz przejechał jak zdechł mu dysk z multimediami ( potem przyjeżdżał na zgranie jedynie 5 TB danych na nowy magazyn ). Nie twierdze , że to częste przypadki , ale jeśli intensywnie używasz dysk ( SSD też się to tyczy ) , to warto wybrać do przechowywania danych markowe dyski ( czy SSD czy HDD) z długą gwarancją i najlepiej opcją odzyskania danych w przypadku ich awarii . Bo kiepski dysk może się wysypać nawet po 3 latach i wtedy cała kolekcja znika (czasami nawet bezpowrotnie ) .
 13. Niestety dzisiaj mnie taki pech spotkał ( mały remont samochodu się szykuje ) , że będę musiał przełożyć zakup jakiegokolwiek wzmacniacza ( za więcej jak 10 tys ) na później . Cóż pewnych rzeczy się nie przewidzi , i zaskakują człowieka w najmniej spodziewanym momencie ( przegląd ) . Dzięki za odpowiedzi 🙂
 14. Z tego co widzę , to sprzęt cenowo podobny do maca i w dodatku jakoś go nie widać na popularnych portalach albo ceneo .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.