Jump to content

Mateusz Gac

Użytkownicy
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
 1. Witam, Spotkała mnie dzisiaj niemiła niespodzianka. Amituner przestał wyświetlać obraz przez hdmi arc. Przez miesiąc wszystko działało prawidłowo, aż do dziś. Przy połączeniu z tv lg c8 przez hdmi arc nie ma możliwości przepuszczenia dźwięku z urządzeń wpietych w amplituner ani wyświetlenia menu yamahy. Z wyjscia hdmi bez arc obraz wyświetla się normalnie. Spotkał się ktoś może z takim problemem? Czy jest możliwe żeby po miesiącu od zakupu padł port hdmi
 2. Do wyboru auto albo pcm, nie ma innej możliwości. Na takim ustawieniu działa dts i dd+. Podłączone hdmi z odpowiednią przepustowością. Konsole mam połączona bezpośrednio do amplitunera i występuje ten sam problem, chociaż tam nie próbowałem odpalić mkv, bo nie czyta dysku ntfs tylko fat.
 3. Witam, Jako szczęśliwy posiadacz nowego zestawu kd zacząłem testować jego możliwości. I tu pojawia się problem, bo do tej pory nie udało mi się uzyskać dźwięku hd. Urządzenia które mam ze sobą połączone to tv oled lg c8, ps4 pro i amplituner yamaha 685. Próbowałem zarówno gier na konsoli z dźwiękiem dts hd jak i filmów mkv z taką samą ścieżką dźwiękową. Jednak za każdym razem na wyświetlaczu amplitunera widnieje zwykły dts. W tv mam ustawiony dźwięk przez arc w trybie auto. W amplitunerze również automat. W czym może tkwić problem?
 4. Najprawdopodobniej w sobotę skorzystam z zaproszenia. 😉 Odsłuch jest u was darmowy czy jak to wygląda? Trzeba się wcześniej umawiać? No i czy jest możliwość wypożyczenia sprzętu w celu sprawdzenia jak zagra w domu? P.S. Dalej zastanawia mnie różnica w cenie zestawu Indiany z yamahą 485 i 685 😛
 5. Zestaw wart rozważenia, tym bardziej że miałem okazję posłuchać kolumn serii nota z amplitunerem yamahy. Brzmienie bardzo mi odpowiadało, ale były to z kolumny podłogowe. Pytanie, czy w porównaniu z monitorami będzie znacząca różnica brzmienia? I jak ma się brzmienie serii Tesi do Noty? Bo różnica w cenie niewielka. Druga rzecz która mnie zastanawia to różnica w cenie tych zestawów w zależności od amplitunera. Konkretnie między yamahą 485 a 685. Między ceną zestawów kolumny + amplituner różnica wynosi prawie 2000 złotych. Gdzie patrząc na ceny amplitunerów to różnica wynosi ok. 600-700 zł, a komplet 5.0 pozostaje ten sam. Skąd więc wynika aż taka przepaść cenowa przy zakupie całości?
 6. Dzień dobry Od jakiegoś czasu nosimy się z małżonką z zamiarem zakupu zestawu kina domowego. Niestety mnogość konstrukcji dostępnych na rynku nie ułatwia wyboru, dlatego postanowiłem poprosić o radę ludzi bardziej obeznanych w temacie. Pokój w którym planujemy ustawić zestaw ma wymiary ok. 4,5 na 4 metry. Wizualnie najbardziej przypadły nam do gustu małe konstrukcje 5.1 jak harman kardon hkts. Głównie ze względu na ulokowanie kolumn efektowych. Obawiam się jednak, czy takie maleństwa są w stanie zapewnić poprawne nagłośnienie przy stosunkowo dużej kubaturze. Zestaw miałby służyć w 100% do oglądania filmów i seriali głównie z netflixa, rzadziej z plików mkv i płyt blu ray. Do muzyki posiadam oddzielny sprzęt, dlatego tą kwestię można pominąć. Czy według Was takie mini kino jest warte zachodu, czy może lepiej sobie odpuścić zakup? Druga rzecz, która mnie zastanawia to czy mając w miarę sensowne stereo opłaca się inwestować w osobny zestaw kina domowego? Domyślam się, że na to pytanie musimy sobie odpowiedzieć sami, jednak nigdy nie miałem okazji słyszeć kina domowego z wyższej półki. W filmach akcji zapewne robi to furorę, a jak jest z bardziej "ambitnym" kinem?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.