Jump to content

Piotrek608

Użytkownicy
 • Content Count

  4282
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

66 Neutralny

2 Followers

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Elektronika,Muza,Aparatura Pomiarowa.Klocki stereo Denon
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

51588 profile views
 1. Po prostu Panowie trzeba sobie napisać pismo do energetyki aby pod waszymi domami budowało unikalne trafo stacje o napięciach 15kV/ 3x400 +1x100 ze specjalnym odczepem na urządzenia z JPN!
 2. Sorki. Odgrzewam temat. Nie zaplątała się przypadkiem komuś wolna płytka do Feedera TT. Chętnie jedną bym odkupił nawet używaną jak coś to na priva: [email protected]
 3. Chłopie toż to jest jeszcze doskonały stan. Nie takie do mnie "nówki salonówki " trafiały. Niemiec płakał rzęsistymi łzami jak sprzedawał:-) Mały przebieg i tylko sześć razy cofnięty licznik, jeździł tylko w niedzielę na jodłowanie. Ale na serio widziałem u siebie gorsze i żyją, grają do dziś. Ten wygląda jakby grał w zakurzonym miejscu. Nie jest tak źle. Ale chyba nie za jakieś straszne pieniążki.
 4. Piotrek608

  cd do 1000zł

  O szkoda że nie sfotografowałem tego co ostatnio widziałem w oscyloskopie przy okazji naprawy Denona DCD895 niby wysoki model... a przebieg był jak pierwszy na Twojej fotce tylko jeszcze bardziej zaśmiecony. Po podłączeniu do dac było bardzo płasko. Stereofonia bardzo kiepskiej jakości.
 5. Hmm drzewiej lat temu też byłem dumnym posiadaczem Accuphasa... i dziś mogę powiedzieć jedno cieszę, się że udało mi się je odsprzedać i wyjść na zero nie straciłem i nie zarobiłem, rozstałem się bez żalu. Jakbym tak miał (to marzenie) Sansui au alpha 907 to sprzedawałbym to urządzenie z duszą z wielki żalem. Nie wszystkie klocki vintage są tak udane ale rozumiem zakochanych w vintage kolegów.
 6. Piotrek608

  cd do 1000zł

  Niestety jakość nazwijmy to "napędu" ma duże znaczenie. Nie każdy odtwarzacz ma ładny sygnał wyjściowy po optyku. Raczej trzeba celować w modele z środkowej lub wyższej oferty producenta... np. sony to co najmniej z cyfrą 6 na początku nazwy czyli taki cdp 690 jako źródło cyfry jest całkiem ok. Jakość przewodu optycznego również ma znaczenie ale to już pewnie wiesz:-) Kiedyś słyszałem, że dane utracone w odczycie są już nie do odzyskania.
 7. Piotrek608

  cd do 1000zł

  Duża różnica w dźwięku jest między Denon Dcd 3000 a Rotel Rcd 971. Kosmiczna denon to wymiatacz a rotel to taki biedulek. Duża różnica na korzyść Denona.
 8. A jest jakiś sposób aby się po 16 latach z forum po prostu usunąć?? Znikam ja i moje posty. Takiego dziadka jak ja te Forum zwyczajnie przerasta. Normalnie nic tu nie rozumiem czysty horror. Próbowałem w ustawieniach konta ale nie ma tam takiej opcji.
 9. Kurka rewelacja w istocie! Widziałem już niejednego "węgielka" a tu nówka fabryka!
 10. Dokładnie jako były maniak unitry też sugerowałbym dołożenie (odżałowanie) tych kilku złotych na model PMA1500r denona, zostanie fajny bas i konturowość jak u Radmora ale znikną szumy i brak wypełnienia. No i monitorki mocno ożyją denon ma moc.
 11. Ejj tam wiem, ze do kina, ale w stereo nie jest aż tak dramatycznie. Ostatnio coś mi się rzuciło na uszy podobnego i powiem wam, że z niezłymi podłogówkami nawet fajnie to grało! Ja bym polecił kabelki Mogami lub Sommera cenowo nie zrujnują a na pewno poprawią.
 12. Piotrek608

  Sony TA-F830ES

  Zdecydowanie na niemiecki. Stary dobry byk ze złotego okresu prawdziwego haj faju. Dziś tak zrobiony wzmacniacz kosztowałby z 11tys zł. Nie było wtedy lipy, dlatego nadal działa i będzie działał.
 13. Zgadzam się z Mario i z Czubsim mniej gmerania wymieniania tym lepiej gra. Potencjometry które tam Sansui wstawił są bardzo dobre kilka razy byłem zmuszony przez jednego z kolegów do wymiany i mam wrażenie, że po wymianie potków na te mega kosztowne, cudowne i precyzyjne wzmacniacz się znacznie zamulił i ucichł. Do dziś jakoś nie wierzę w ich cudowne wygrzanie. Za to gniazdka głośnikowe nie zawsze są wysokich lotów warto niekiedy wstawić coś typu WBT..zresztą Sansui też się szybko połapało więc pojawiły się w klockach wysokiego lotu:-)
 14. Właśnie niedawno zmordowałem 707DR i też obszukałem wszelakie fora za serwisówką do 707 DR ..nie ma szans. Najbardziej podobna jest częściowo serwisówka do 911DG część wzmacniacza nie dac który to tam zaistniał jako taki bajerek. Według moich pomiarów najoptymalniejsza jest wartość 15-17mV tam jest dopuszczalny odchył 3mV więc tragedii nie ma. Ostrożnie tylko z tymi małymi potencjometrami są doprawdy delikatne w skoku ..mały ruch i prąd leci w górę nawet o naście mV! Odsłuchowo 707DR to bardzo pięknie grający wzmacniacz delikatny, subtelny z pięknymi niuansami. A na pokładzie solidne 8,4 kg trafko masakra wygina krzyż jak to niesiesz.
 15. Trafko pierdzik i tyle. Szkoda bo miejsca jest od groma, ale denon od wieków dawał bieda trafolki, takim koronnym przykładem były wzmacniacze z lat 90 z cyframi 60, 80 ,15 na końcu nazwy. Zawsze można wykonać u Lachowskiego kilowatowego potwora i wtedy to ten ampli będzie robił atmos...atmosferę taką, że cały blok będzie czuł jak dinozaury w jurasic parku depczą po glebie:-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.