Jump to content

Pseudodrummer

Użytkownicy
 • Posts

  99
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

15 Neutralny

Audiostereo

14

Bocznica

1

About Pseudodrummer

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Muzyka

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Pseudodrummer's Achievements

 1. No też mam na oku. Muszę gdzieś posłuchać to Haiku. Hmm,dziękuję za info.
 2. Właśnie.A tak się składa ,że mam dwie kwadry dobrych NOSów EL34,więc mógłbym wykorzystać...:)
 3. Specyfikacja techniczna: - Lampy sygnałowe 6 x 6N1P - Lampy mocy zamiennie: EL34, KT66, KT77, KT88, 6550, KT90, KT120, KT150. Opcjonalnie także EL84, 6L6, 6V6, 5881 oraz 807. - Dwa tryby pracy, triodowy oraz pentodowy - Dwa poziomy sprzężenia zwrotnego - Sterowanie pilotem, Potencjometr Alps Blue, selektor wejść, funkcja wyciszania - Wejście PHONO MM - 3 wejścia liniowe - Wejście USB ze zintegrowanym konwerterem DAC 24/96 na kości Sabre - Wyjście Tape Out - Wyjście Preout - wzmacniacz słuchawkowy - Szerokopasmowe transformatory wyjściowe z dożywotnią gwarancja Warunki gwarancji: Sprzęt marki Tsakiridis Devices objęty jest 5-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis. Ciekawi mnie ten wzmacniacz ze wględu na możliwość stsowanie różnych lamp... Kolumny to Taga Harmony Platinum F-100SE v2 [Hidden Content] Docelowo będą chyba Klipsch Heresy III łagodne brzmienie z dobrą kontrolą basu mi odpowiada. Ciepłe i lampowe. Obecnie używam SET na 2xECL86 (2x2-2,5w) i mocy ani dynamiki mi nie brakuje. Miałem też MS30L kupiony u Was,który grał dobrze,ale chyba w stronę single ended bardziej mnie ciągnie
 4. Czy ktoś miał/słuchał może ten wzmacniacz? Czy warto się nad nim zastanawiać? Czy są jakieś lepsze alternatywy Single Ended w tym przedziale cenowym?
 5. No drogo. Sa takie,które maja ochrone obciążenia,np ja uzywam taki: [Hidden Content],searchweb201602_,searchweb201603_ Są tez lepszej jakości z ochrona impedancji: [Hidden Content] A ten bez: [Hidden Content] I połączenie selektora głosników z selektorem audio: [Hidden Content] Kiedys takie urządzenie robiono,dziś chyba tylko takie proste są. Osobiście szukam urządzenia dobrej jakości,które ma wejście na dwa wzmacniacze,ochronę dla lampowców i wyjście na cztery pary kolumn. Niestety,albo chińczyki słabej jakości albo nie: [Hidden Content],searchweb201602_,searchweb201603_ [Hidden Content],searchweb201602_,searchweb201603_
 6. Nie,nie jestem pewny. Nie mam takiego urządzenia,co to za miernik? Chętnie bym zmierzył prąd u siebie,ale mam tylko taki zwykły miernik (używam do biasu)
 7. Haha,ja też,elektrownia obok:)
 8. Tak,jak dotykam uchem to słychać,a normalnie to nie. Ale to też od prądu zależy. Ja nie używam żadnego kondycjonera,mam dobry prąd z sieci i bez zakłóceń.
 9. BTW:Rozmowa z kotem jest dobra:
 10. Tak jak wyżej. A co go grzania sie trafa sieciowego,to normalne,u mnie po paru godzinach cichego grania jest 50-60 stopni. I nieraz miałem wzmacniacz odpalony przez 12 godzin. To lampa,więc jest ciepło,trafo sieciowe umieszczone miedzy lampami mocy sie grzeje,to normalne. Grzanie zalezy tez od: Biasu (ja mam 0,30) napięcia w sieci (ja mam z regułu 234-242 Volty) i tez trybu (trioda,pentoda)ale to mniej Oraz temperatury w pokoju. No tak,ja lubie ciepło,wiec mam ok 25 stopni. jak ktos ma w pokoju mniej,to trafo jest oczywiście proporcjonalnie zimniejsze... nawiercenie obudowy trafa to pomysł,który może spowodować więcej złego niż dobrego. Obudowa to tez ekran,jak powiedział K.C. Jeśli ktos ma zastrzeżenia do MC30L,powinien kupic lepszy wzmacniacz,są takie Co do dołu: Kolumny...... Pomieszczenie..... ja używam podłogówek o skuteczności 92dB i suba w obudowie zamknietej jest miły miekki bas i jest bardzo dobrze Tak naprawdę,na każdych lampach:) A mam RFT NOS Tesla NOS i sterujące RTC,Mullard8100 i ruskie 6ż1p-ew i parę innych...
 11. DZięki, Tak,Phoenix ma 2x2 waty,ale to wystarczy dla mnie. Kolumny mam 92dB (podobno),Taga Harmony Platinum F100 v2 SE I sub Tannoy w obudowie zamkniętej. PSE nie miałem okazji słuchać niestety,a Phoenix to moj pierwszy SE,który słyszałem A właśnie: "Sekcja nisko tonowa, zbudowana była w układzie PP na EL84 a wysokotonowa jako SE też na EL84" Ciekawe,dziś nie ma chyba takich konstrukcji? Sorry za offtop, Przeniosę to do nowego posta.
 12. Hm, mam mieszane uczucia. Słychac różnicę.Luxman i Yaqin graja bardzo podobnie,z miękkim dołem i nienatarczywą górą. A ten Phoenix ma jakby lepszą/inną/bardziej rozdzielczą górę,troche jakby mniej środka i dół,który jest troche kartonowaty.Taki jakby wysoki dół A Yaqin i Luxman maja taki miekki ,przyjemny dół. Tyle,że jak przełaczam na Yaqin/Luxman z Phoenix,to jakby na kolumnach ktoś zawiesił woalkę,nie koc,ale czuć różnicę... No jeszcze nie wiem,testuję Uzywam suba,który z natury jest miękki,bez niego róznica jest mniej zauważalna. Sub jest po to,aby dawał ten "smaczek",to pasmo którego nie słychać nawet na podłogówkach,ale które robi różnicę.Cicho i subtelnie,ale jednak.
 13. no właśnie. Mam ten wzmacniacz na testy (Phoenix Audio na pcl86). Jedyne z czym mogę porównać to Yaqin MS30L i stary tranzystor Luxman L-1A.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.