Jump to content

przmor

Użytkownicy
 • Content Count

  115
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

41 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Biorąc pod uwagę pomieszczenie w którym będzie grał sprzęt (studnia jak to określił autor wątku) odsłuchy w salonach moim zdaniem mijają się z celem. Po zachwytach w salonie przyjdzie rozczarowanie jak już sprzęt trafi na miejsce czyli do studni. Albo trzeba coś zrobić z akustyką pomieszczenia albo sobie odpuścić zakupy. Ewentualnie zabieraj sprzęt na odsłuchy do domu.
 2. W samochodach ciężarki wyważające koła, ważące kilkadziesiąt gramów dają radę. W modelarstwie lotniczym dwie krople kleju cyjanoakrylowego pomagają wyważyć śmigło. Przykładów zapewne jest więcej.
 3. Co daje zmiana przewodu zasilającego w gramofonie?
 4. Czy do słuchania Tidal i Spotify (zapewne w podstawowych abonamentach) naprawdę potrzeba lepszego sprzętu niż ten który pytający posiada? Przecież to Onkyo serii RZ nie jest jakimś chłamem. A radio FM obojętnie na czym słuchane to zawsze będzie słabe.
 5. Na gandalf.com.pl też mają dobre ceny winyli.
 6. Większość słuchających muzyki nie są audiofilami. Jakość ma dla nich niewielkie znaczenie, oni słuchają muzyki a nie dźwięków a skompresowana muzyka jest dużo łatwiejsza w odbiorze bo wszystko słychać i gotując w kuchni, słuchając w aucie czy idąc ulicą ze słuchawkami na uszach wszystko słychać, nic nie jest maskowane szumem otoczenia. To audiofile są dziwnymi ludźmi, którzy potrafią godzinę siedzieć bez ruchu między kolumnami, wsłuchując się w jakieś dziwne niuanse dźwiękowe. Sorry panowie ale taka jest prawda.
 7. Mikrofon do kalibracji amplitunera może być korygowany przez sam amplituner, nie musi mieć liniowej charakterystyki i zapewne jej nie ma. Co do wejścia w telefonie to najwieksza niewiadoma, co producent to charakterystyka może być inna. Jak dla mnie zbyt wiele niewiadomych żeby poważnie traktować uzyskany wynik pomiarów. Z ciekawości zrobię w wolnej chwili pomiary u siebie. Mam kilka mikrofonów, każdy brzmi inaczej.
 8. Charakterystyka użytego mikrofonu i wzmacniacza w telefonie jest jakoś korygowana?
 9. Sam schemat nazywania plików trzeba dobrze przemysleć. Ja po wielu eksperymentach wybrałem taki nazwa_wykonawcy-rok_wydania-nazwa_albumu-numer_utworu-tytul_utworu. Dzięki temu pliki umieszczone w jednym folderze sortowane po nazwie układają się wykonawcami chronologicznie w całe albumy.
 10. Szybki procesor wykonuje obliczenia po łebkach byleby tylko skończyć a ten wolniejszy liczy wolno ale dokładniej? Ktoś tu nową informatykę próbuje tworzyć. Za chwilę pojawią się audiofilskie, wolno liczące komputery oparte o procesory serii 286 taktowane zegarem 12MHz, służące do zgrywania płyt CD.
 11. "Weselny pyton" to hit ostatnich czasów. Choć "Rapapara" Łydki Grubasa też wzbudza euforię. Najgorsze są wesela kiedy młoda para układa playlistę. Choć czasem mają ciekawe pomysły jak choćby "Thunder Struck" do tortu weselnego.
 12. Alphaville "Forever Young". Remaster na pomarańczowym winylu.
 13. Nie wiem jak obecnie ale 10 lat temu LCD pod kino domowe miały mniejszy bądź większy lens shift w obydwu płaszczyznach niemal w standardzie. DLP z tego co pamietam nie miały go w ogóle. Coś musiało stać na przeszkodzie.
 14. Wchodzę do Biedronki, szukam płyt, nie widzę. Robię drugą rundę wokół półek, patrzę w górę i jest pudełko z płytami. Stoi na górnej półce, staje na palcach aby móc przejrzeć płyty. Przerzucam kilka i płyt i jest Vangelis. To już szósta płyta zakupiona w tym biedronkowym rzucie. Szybko do kasy, płyta pod pachę i do domu. Nie mam pojęcia co na niej jest nagrane ale na forum ktoś pisał, że płyta warta zakupu. Wchodzę do domu, ściągam buty i od razu zabieram się za słuchanie. Pierwsze dźwięki i uśmiech na twarzy, mieli rację koledzy z forum. Piękna muzyka jak i realizacja. Wracają wspomnienia sprz
 15. Miałem LCD z lens shift, stał sobie dyskretnie na półce w rogu pokoju. Teraz mam DLP bez lens shift wiszący na uchwycie na wprost ekranu. Czy są projektory DLP z lens shift o zakresie w pionie i poziomie jak choćby w Sanyo PLV-Z5?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.