Jump to content

przmor

Użytkownicy
 • Posts

  267
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

117 Dobry

Audiostereo

110

Bocznica

7

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

przmor's Achievements

 1. A masz w komputerze więcej niż jedno HDMI? Nie da się skonfigurować tak aby jednym HDMI szedł obraz do TV a drugim HDMI dźwięk do amplitunera? Albo jeszcze prościej, z komputera HDMI do amplitunera a z HDMI Out amplitunera do telewizora?
 2. Pytanie czy usłyszysz różnice DD vs. DD+ i czy warta jest ona niemałych nakładów finansowych. Drugie pytanie czy nowy amplituner nie będzie miał tego samego problemu. Osobiście wypożyczył bym amplituner na testy.
 3. Oglądanie filmów z płyt bywa upierdliwe, logo wytwórni, ostrzeżenie o piractwie, kolejne logo, ruchome menu, znów logo jedno i drugie... Zrzucając film do pliku można pozbyć się tych dodatków.
 4. Może i masz rację, że to bylo wcześniej? Wtedy każdy rok przynosił kolosalne zmiany parametrów komputerów.
 5. Dysk 1 GB w 1993 roku? Z tego co pamiętam luksusem wtedy był dysk 40MB (potraktowany Stacker-em mieścił około 60MB). Mój pierwszy komputer AT 286 16MHz 1MB RAM stacja dyskietek 5 1/4" grafika VGA i monitor mono VGA kosztował około 7mln złotych. Po roku dokupiłem do niego HDD 40MB za 3,3mln złotych.
 6. Można też "za grosze" w porównaniu do QNAP czy Synology samodzielnie zbudować NAS w oparciu komputer PC z demobilu i FreeNAS.
 7. Spróbuj w ramach eksperymentu tak konkretnie odsunąć je od ściany na minimum 50cm i zwróć uwagę na przestrzeń, lokalizację instrumentów i wokal.
 8. W latach 80-tych kiedy wywaliłem trafo nie było zbyt wielu opcji zmiany gramofonu na lepszy.
 9. Jeśli chodzi o buczenie im bliżej środka płyty to pozbyłem się tego efektu wyrzucając trafo poza obudowę.
 10. Może rozróżniamy kino od oglądania TV. Do TV i gier 16:9 ale do kina ja wolę szerszy ekran. TV nie mam od kilku lat i nie tęsknię zbytnio.
 11. Ten artykuł to jeden wielki żal posiadacza TV. Nie bez powodu obraz kinowy 2.40:1 czy 2.35:1 ma takie proporcje a nie inne i ma to związek z polem widzenia ludzkiego oka. A co do wyświetlania obrazu w różnych formatach na ekranie 2.40:1 to poczytaj o CIH (constant image height) jakie są plusy tego rozwiązania. Co do głośników za ekranem to mam dwie pary przednich głośników, jedna para za ekranem do filmów a druga do stereo. Kiedy zapomnę przełączyć głośniki i oglądam film na tych do stereo od razu słyszę, że coś jest nie tak. Kiedy miałem głośniki obok i pod ekranem też wydawało mi się że jest dobrze ale kiedy umieściłem je za ekranem to usłyszałem dużą różnicę na plus, dzwięk dobiega z obrazu a nie spod obrazu.
 12. Ja mam podstawowy model projektora Optoma bez pamięci ustawień oraz ekran 21:9 i powiem tylko tyle, że ten format ekranu plus głośniki przednie i centralny umieszczone za ekranem sprawiły, że nareszcie mam w domu kino. Jakoś nie kojarzę prawdziwego kina z ekranem 16:9 i głośnikami przed/pod ekranem.
 13. A jeśli przednie głośniki również wylądują za ekranem to będzie jeszcze lepiej.
 14. przmor

  4 kółka

  Niech się kolega jeździć nauczy hybrydą. Trzeba wiedzieć skąd w hybrydzie prąd się bierze, wiedzieć jak gospodarować energią kinetyczną auta. Tak wiem, niektórych to przerasta i stąd nieliczne ale bardzo głośne w internecie grono osób rozczarowanych autami hybrydowymi.
 15. Ja do sprawy podszedłem bardzo budżetowo. Głośniki kinowe to monitory Canton Nestor 303 razy dwa i centralny Canton LE 105, do tego dwa razy Canton LE 101 jako boczne i subwoofer Canton AS22. W stereo grają podłogówki Canton Nestor 500. Wszystko to podpięte do amplitunera Sony STR-DB1080. Efekt jak na wydane pieniądze (poniżej 2tys.zl za całość włącznie z amplitunerem) zadziwiająco dobry i dla mnie wystarczający.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.