Jump to content

dzarro

Użytkownicy+
 • Content Count

  2450
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

dzarro last won the day on July 18 2012

dzarro had the most liked content!

Community Reputation

397 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. dzarro

  SERIALE ZAGRANICZNE

  Warto, warto... Fabuła typowa dla Kinga - ale klimacik niczegowaty. Dłużyzny są - ale mają swój urok. Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 2. Co do oceny filmu to się zgadzam. Z tym zastrzeżeniem, że wg mnie ma on tyle wspólnego z Lynchem co Zanussi albo Kieślowski z Bergmanem. Np. jeśli analizujemy ujęcie motywu sobowtóra to Lynch tworzy tu zupełnie nowe jakości w kulturze w ogóle. A w Neapolu mamy dość stereotypowe wykorzystanie tego motywu.
 3. Akurat rozmowa o muzyce w kontekście AS jest istotna bo jednostajność i jakość puszczanej tam muzyki znacznie obniża przyjemność uczestnictwa. Głównie dotyczy to Stadionu. W Sobieskim było lepiej.
 4. Porównywać Joy Division do Marillion to tak jakby porównywać Albana Berga do Saint-Saensa albo Sun Ra do Leszka Możdżera. Innymi słowy jak komuś się miesza ogórek kiszony z mlekiem trzy i dwie dziesiąte procent to efekt może być tylko jeden...
 5. Obejrzałem sobie właśnie film pt. Proceder o nieżyjącym już, ponoć kultowym raperze, Tomaszu Chada. Niestety muszę przyznać, że polski rap, o ile twórczość Chady jest w nim istotnym zjawiskiem, praktycznie nie odbiega poziomem od disco-polo. Sam film jest średni, czasami autentyczny czasem irytujący w swoim burackim sentymentaliźmie. Natomiast poziom utworów bohatera redefiniuje znaczenie słowa "słabizna".
 6. Chodzi zapewne o Euphony Stylus Buggy - transport na bazie softu Euphony. Cena 1400-2000 euro(nie wiem czy soft jest w cenie - cena 250 euro). Wątpię żeby ta podstawa było dostępna oddzielnie.
 7. Żeby miało to sens należałoby zatrzymać starzenie się organizmu na poziomie 30-40 lat. Na razie jesteśmy na etapie bardzo prymitywnym - np. transplantologia to epoka kamienia łupanego bo ile razy można komuś coś wszczepić? Najpierw trzeba by opracować metody samoregeneracji dowolnych organów i tkanek z mózgiem włącznie i pewnie połączyć to z transhumanizmem np. poprzez możliwość przenoszenia świadomości do urządzeń które zastąpią dzisiejsze komputery. Do tego dochodzą problemy pozyskiwania energii - też mniej prymitywne niż współczesne - czyli nie oparte na destrukcji materii. Nie znam się na nauce czy technologii ale jak da się to zrobić za 300 lat to będzie sukces.
 8. O co w ogóle biega w tym wątku? Czy ktoś z piszących uważa się za biedaka? Bo jak rozumiem los obywateli Bangladeszu chyba nie jest tematem dyskusji. Fakty są takie, że długowieczność dotyczy większości krajów tzw. rozwiniętych i nawet niezamożni obywatele dożywają 80tki co jeszcze 100 lat temu było ewenementem. A farmazonami o nieśmiertelności głowy bym sobie nie zawracał. Owszem 50-latki potrafią trzymać formę ale jakoś nie widać 80-latków o kondycji 50- latków. Co do bogaczy to na ogół są to osoby zdolniejsze i mądrzejsze od tzw. ogółu. Wystarczy np. spojrzeć co się wyprawia z przemysłem kosmicznym, który bez miliarderów-wizjonerów dawno by zdechł - a którego rozwój jest konieczny jeśli mamy nie wykończyć tej steranej Matki Ziemi.
 9. W subiektywnej ocenie fana Apple to wszystko ze znaczkiem Apple jest lepsze. ;-)
 10. Sorry ale 100 lat temu tak samo tłumaczono prostytucję dziecięcą.Że to zepsute dzieciaki z plebsu, które same się proszą i "gubią swe dusze". Przecież nawet stosowanie seksu jako waluty było akceptowane tylko w jedną stronę - tak samo jak wiązanie się ze starszymi partnerami. Oczywiście Me Too to forma walki o władzę i o zasoby. Problem w tym, że jak nie masz władzy i zasobów to jesteś nikim. Musisz być czymś więcej niż ładnym ciałem, a nawet ładnym ciałem z pięknym umysłem. A jedyne co wzbudza respekt u forsiastych niby samców alfa po 50-ce to strach. Feministki wygadują masę głupot ale ten ich podstawowy imperatyw jest zrozumiały. Nikt im niczego nie da. Dlatego nauczyły się kopać w nabiał i brać co im się podoba.
 11. Akurat Me Too, spełnił dokładnie swoją rolę - tzn. zadział efekt terroru. Gdyby nie było to takie niezrównoważone i nie rozdawało razów na oślep - efekt byłby dużo słabszy. Molestowania to nie zlikwiduje ale przynajmniej oblechy dwa razy się zastanowią. Trzeba pamiętać że jeszcze ze 3 dekady temu "klepanie po tyłku" było czymś w pełni akceptowalnym. Łagodna perswazja nie zawsze jest lekiem na całe zło. Czasem trzeba postawić bojarów pod ścianą i kazać im ogolić brody.
 12. Moim zdaniem zakup DAPa jako transportu BT jest bez sensu. Wbrew pozorom większość DAPów to dość siermiężne produkty. Wątpię żeby BT działał lepiej niż w smartfonie - już prędzej gorzej. Smartfona też bym nie kupował. Lepiej przemyśl czy w sytuacjach kiedy BT jest optymalne (np. w komunikacji miejskiej) przyrost jakości między 320 kbs a 550 kbs będzie aż tak słyszalny. Jeśli poprawiać brzmienie to po kablu - np. przez zakup małego DACa typu pendrive. Ja mam SMLS Idea za 500 zł i razem z LG G6 na USB Audio Player gra to minimalnie słabiej od AK Junior, oba grają dużo lepiej niż Fiio za 3 tysie. Jedyna wada to fakt, że żre baterię.
 13. "Poprawność polityczna" jest bardzo podobna do "moralności katolickiej" albo "tradycyjnych wartości". Oba systemy pojęć są narzędziami sprawowania władzy. Oba mają zapędy cenzorskie. Oba definiują pojęcie "normalności". Wyznawcy obu systemów wieżą, że ich wartości powinny być powszechnie obowiązujące. Dlatego elity obu formacji tak bardzo się nienawidzą bo uzyskanie statusu elity przez jedną ze stron skazuje drugą stronę na niebyt.
 14. To wracając do tematu. W Okopach Świętej Trójcy Kompaktowych Dysków czyli periodyku Hi-Fi i Muzyka ukazał się test innowierczego owocu zepsucia pod tytułem Roon Nucleus. Autor recenzji, (niewątpliwy) eudyta muzyczny i namiętny słuchacz plastikowych krążków stwierdza, że w pojedynku pliki kontra krążki... jest remis. A poważka to brzmi nawet lepiej bez pośrednictwa lasera i plastiku. A MQA to już w ogóle jest git. Biorąc pod uwagę, że Nucleus grał jako transport a jedynym źródłem plików był Tidal to aż strach pomyśleć jakie byłyby konkluzje w przypadku bardziej profesjonalnie przeprowadzonego testu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.