Jump to content

dzarro

Użytkownicy
 • Content Count

  2444
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

dzarro last won the day on July 18 2012

dzarro had the most liked content!

Community Reputation

385 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W subiektywnej ocenie fana Apple to wszystko ze znaczkiem Apple jest lepsze. ;-)
 2. Moim zdaniem zakup DAPa jako transportu BT jest bez sensu. Wbrew pozorom większość DAPów to dość siermiężne produkty. Wątpię żeby BT działał lepiej niż w smartfonie - już prędzej gorzej. Smartfona też bym nie kupował. Lepiej przemyśl czy w sytuacjach kiedy BT jest optymalne (np. w komunikacji miejskiej) przyrost jakości między 320 kbs a 550 kbs będzie aż tak słyszalny. Jeśli poprawiać brzmienie to po kablu - np. przez zakup małego DACa typu pendrive. Ja mam SMLS Idea za 500 zł i razem z LG G6 na USB Audio Player gra to minimalnie słabiej od AK Junior, oba grają dużo lepiej niż Fiio za 3 tysie. Jedyna wada to fakt, że żre baterię.
 3. To wracając do tematu. W Okopach Świętej Trójcy Kompaktowych Dysków czyli periodyku Hi-Fi i Muzyka ukazał się test innowierczego owocu zepsucia pod tytułem Roon Nucleus. Autor recenzji, (niewątpliwy) eudyta muzyczny i namiętny słuchacz plastikowych krążków stwierdza, że w pojedynku pliki kontra krążki... jest remis. A poważka to brzmi nawet lepiej bez pośrednictwa lasera i plastiku. A MQA to już w ogóle jest git. Biorąc pod uwagę, że Nucleus grał jako transport a jedynym źródłem plików był Tidal to aż strach pomyśleć jakie byłyby konkluzje w przypadku bardziej profesjonalnie przeprowadzonego testu.
 4. Prisma ma może więcej wyjść - ale jak z tego słuchać własnych plików? Wychodzi na to, że wydajesz 2 tysie na Prismę i minimum dwa razy tyle na Roon, serwer pod Roon i zasilanie. We wszystkich innych rozwiązaniach Roon nie jest konieczny.
 5. Podałem 4 - wszystkie w podobnej cenie i o lepszej funkcjonalności. Jest jesze NuPrime Omnia. 2 razy droższy ale ma DLNA/UPnP i nie potrzebuje zasilacza. Omnia może być też serwerem DLNA/UPnP - więc teoretycznie sprawę może załatwić MConnect Controller i dysk USB. Czy to działa w praktyce - to inna sprawa ale to samo można powiedzieć o Primare, który z takim SBoosterem będzie kosztował niewiele mniej.
 6. Nie rozumiem skąd bierze się poruszenie dotyczące tego sprzętu. Trudno to nazwać pełnoprawnym transportem skoro jedyna opcja sieciowa, poza BT i AirPlay, to Chromecast - a więc nawet nie ma gapless. Roon Ready jest dopiero w zapowiedziach. Przecież Malina czy Allo Sparky to przy tym szczyt elastyczności i funkcjonalności. To samo SOtM, Sonore, Project czy mała Waversa. W kontekście możliwości cena 2 tys. to jakiś żart.
 7. Deezer lepiej by pomyślał o gapless. Serwis w sumie fajny ale ta niedoróbka go dyskwalifikuje.
 8. Czyli BlueOs to "jeden z najlepszych softów na rynku" pod warunkiem, że współpracuje z konkretnym "jednym z najlepszych NASów na rynku" i pod warunkiem, że klient nie jest "polskim marudą" a jego drugie hobby to wielogodzinne konfigurowanie "jednego z najlepszych softów na rynku" z "jednym z najlepszych NASów na rynku". Innymi słowy soft jest super pod warunkiem, że się klienta wymieni.
 9. Musiałbyś mieć albo player który dekoduje podstawową wersję MQA albo konpatybilny DAC. Na Tidalu też jest tak, że jak platforma nie ma MQA to taki plik jest czytany jako zwykły FLAC.
 10. W HQ są nawet 2 filtry z oznaczniem MQA będące wersjami najbardziej klasycznych wersji poly-sync i poly-sync mb. Bawiłem się przez chwilę tym pierwszym i wg mnie psuje dźwięk - jeśli chodzi o własne pliki. Jak testowałem kombinacje Roon+HQ to ten filtr dawał niezły efekt z Tidala ale nadal grało słabiej niż sam HQ z własnych plików. Jedyną opcją gdzie wolę brzmienie Tidala i MQA jest Audirvana z jPlay. Takie brzmienie z własnych plików jest niezłe ale zbyt ciemne. MQA ze swoją lekką emfazą na przełomie góry i wyższej średnicy to równoważy. Ale wystarczy przejść z ASIO na WASAPi (czyli bez jPlay) i własne pliki grają lepiej - bo wtedy gra szczuplej i ten dopalacz MQA jest zbędny. Faktem jest natomiast, że przy ograniczeniu tylko do Tidala MQA słucha się trochę lepiej. Z drugiej strony jak przechodziłem na T po rocznym abonamencie z Qobuza to chyba z miesiąc nie mogłem się przestawić na manierę T i - mimo tego że na Q miąłem zwykłe FLAC - MQA nie robiło różnicy.
 11. Szczerze mówiąc twierdzenie, że MQA "zabiera duszę" muzyce ma tyle samo sensu co twierdzenie, że MQA "odkrywa duszę" muzyki. Duszy muzyki nie ma ani w MQA, ani we FLAC, CD, SACD czy winylu. Na szczeście. Jest tu jeden kolega, który wierzy, że idkrył sprzęt, który "gra muzykę". I ja mu wspołczuję - ze szczerego serca i z bezinteresownej zlośliwości.
 12. W Roonie przypiszesz do jednego albumu tag Younga i tag tego bandu o długiej nazwie(albo i tagi każdego członka z osobna) i znajdziesz album pod każdym przypisanym doń hasłem. Oczywiście w przypadku tysięcy płyt z klasyką - lepiej mieć cedeka.
 13. Potwierdzam. Mam ok. 1500 albumów i ani jednego pirata. Z 10% to rzeczy zgrane od rodziny z oryginalnych płyt, reszta zakup własny. Wszystko w formie plików.
 14. Obejrzałem "Kobiętę w ogniu" . Film mocno wystylizowany ale dzięki pięknym zdjęciom, pięknym aktorkom, ascetycznej inscenizacji i powolnemu ale dobrze trzymanemu rytmowi ogląda się całkiem przyjemnie. Również warstwa znaczeń jest najciekawsza gdy wprost wywodzi się z formy - np. motyw pierwszego portretu tworzonego na raty z surogatów, podglądnieć i falsyfikatów, a także proces dzięki któremu praca nad tym fake- portretem buduje wzajemną fascynację bohaterek. Jak już uczucie "rozkwita" robi się bardziej mdło i nudnawo. Szkoda, że autorka nie zakończyła dzieła świetną sceną w galerii i dodała zupełnie zbędną, w dodatku wspartą muzycznym banałem, sceną na koncercie. W tym filmie najciekawsze są detale i poboczne motywy - choćby, chyba najlepsza w całym filmie, scena aborcji.
 15. U mnie ta opcja działa z telewizorem. Filmy idą z Netflixa i innych takich..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.