Jump to content

dzarro

Użytkownicy+
 • Content Count

  2529
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

dzarro last won the day on July 18 2012

dzarro had the most liked content!

Community Reputation

447 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie jestem ekspertem ale fizyka chyba nie kwestionuje teoretycznej podstawy dla teleportacji(na poziomie cząstek kwantowych uzyskano taki efekt w warunkach laboratoryjnych) ani "przenoszenia się w czasie" - przynajmniej do przyszłości (tzw. dyletacja czasu),.
 2. Ja skusiłem się na nowy film Charliego Kaufmana pt. "Może pora z tym skończyć" na Netflixie. Nie papierze to nie moja bajka. Ale ten film rozczarował mnie pozytywnie.Na pozór jest przegadany, przeładowany cytatami, literackimi konceptami i teatralną groteską ale dawno żaden film nie działał na mnie tak podprogowo. Nie jest to łatwe dzieło. Mniej więcej połowa z ponad 2 godzinnego seansu dzieje się w aucie jadącym przez śnieżycycę, w którym para bohaterów peroruje na rozmaite tematy, próbując tuszować jałowość swojego ledwie napoczętego związku. Ale jest w tym niezwykła intensywność - niczym z
 3. Najstarsze potwierdzone cywilizacje powstawały poza Europą - Sumer, Egipt, Dolina Indusu i Chiny. Najstarszy potwierdzony naukowo zaawansowany kompleks architektoniczny (Gobekli Tepe) sprzed 12 000 lat mieści się w Turcji, w dzisiejszym Kurdystanie dość daleko od Europy. Kiedy Europejczyk Herodot w V we p.n.e spisywał relacje ustne na temat pochodzenia piramid - to miały one praktycznie taki sam status jak dziś czyli były antycznymi ruinami o niejasnym pochodzeniu. Cywilizacje o korzeniach europejskich miały swój, liczący dwadzieścia parę stuleci, okres dominacji, który - jak wszy
 4. W czasach kiedy na terenach Polski budowano ogrodzone wioski w stylu Biskupina, w Etiopii było już wysokorozwinięte państwo Aksum. Afrykanie nawet chrześcijaństwo przyjmowali na setki lata przed Polakami. Co ciekawe Polacy w swoich tekstach kultury też tworzyli takie Wakandy - np. w Trylogii Księżycowej Żuławskaiego Warszawa, obok Paryża(sic!) jest największym miastem świata. My bardzo łatwo przyjmujemy perspektywę "starych białych europejczyków", za których nikt nas nie uważał jeszcze 30 lat temu. Ciekawe, że narzucana nam (zapewne niesprawiedliwie) pozycja obywateli Europy drugiej
 5. Czarnoskóra szlachta w Rosji to fakt. Wywodził się z niej Puszkin. Jego pradziad był gubernatorem Tallina. Fakty też są takie, że w XX w. Afroamerykanie odegrali większą rolę w historii ludzkości niż Polacy. A przy okazji to poziom wpisów w tym wątku mógłby być doskonałym argumentem za używaniem obraźliwych określeń i stereotypów, które przyszyto do naszej nacji. To fascynujące, że przedstawiciele nacji, która była ofiarą ludobójstwa na tle etnicznym na masową skalę bez problemu przyjmuje argumenty, którymi zasłaniali się od stuleci oprawcy ich przodków.
 6. "Perry Mason". Nierówne ale w sumie - całkiem, calkiem. W kategorii seriali sądowych(od połowy jest w tek konwencji) "Il processo" jest jednak lepsze. Nieźle zaczął się też serial "Wychowane przez wilki". Co prawda podstawowy temat(rzecz dzieje się po apokaliptycznej wojnie między fanatykami religijnymi a ateistami) wskazuje, że serial może mieć politycznie poprawny zjazd jak inne produkcje HBO z ostatnich lat, ale na razie mam nadzieję, że nie będzie tak źle...
 7. USB Audio Player nie jest dostępny na Android TV. Moim zdaniem w ogóle używanie USB do audio z MiBoxa to przerost formy nad treścią.
 8. Bardzo lubię ten typ fotografii. Dokonania Dłubaka były nowatorskie. Rozwkit podobnej stylistyki na świecie nastąpił dopiero w kolejnych dekadach a w Polsce chyba na początku XXI w. (tzw. nowi dokumentaliści). Co ciekawe ten typ fotografii może też być świetną drogą dla amatora. W końcu pejzarz miejski i podmiejski większość z nas ma na wyciągnięcie ręki, 365 dni w roku.
 9. Ja zaliczyłem 2 kolejne rozczarowania dotyczące mocno słodzonych przez krytykę produkcji: „Babyteeth” – tu nawet się nie zdziwiłem bo nie lubię filmów w stylu „celebrujemy przedwczesną agonię nastolatki powodowaną nieuleczalną chorobą nowotworową”. Najbardziej irytował mnie element najmocniej wychwalany – czyli aktorstwo, Jak na mój gust za dużo tu było ornamentów, popisów i ogólnej celebracji banalnej ekscentryczności postaci. W filmie jest dużo zabiegów markujących nieszablonowe podejście do narracji i za dużo „kulminacji”. Generalnie – nudziłem się jak mops. „Nasz czas" – do tej p
 10. "Młody Wallander". Miejsce: Szwecja. Czas............... 2 dekada XXI w. Czekamy teraz na polską wersję. Młody Kapitan Żbik.
 11. Jedno mi się podoba, Panowie. Kłócicie się o to - kto robi słabsze zdjęcia... ;-)))))
 12. dzarro

  Sci-Fiction

  Mnie się podobał. Nie ma powodu, żeby padać na kolana ale i żeby patrzeć na Nolana z góry, jak próbuje to robić część recenzentów. Film jest wykalkulowany i rzeczywiście postaci przypominają trochę figury retoryczne. Ale z drugiej strony koncept jest ciekaw i trzyma się to kupy. Nie jest to najlepszy film Nolana ale najgorszy też nie.
 13. Po dwóch odcinkach wygląda to na słabszą wersję Watchmen. Problemy rasowe w formie socrealistycznego wykładu - w kostiumie fantasy. Do tego formalne wygibasy udające "nowatorstwo". Moim zdaniem takie seriale to woda na młyn rasistów... Nawet niezbyt udany Penny Dreadful. City of Angels wydaje się niezwykle głęboki przy tym dziele. Ja odpuszczam.
 14. dzarro

  Sci-Fiction

  Rozumiem, że jak Korona Szczurów będzie w 4K to będzie głęboki sens, żeby to oglądać?
 15. Wizualnie ciekawe. Miejscami słabe aktorstwo(Indianie). Znaczeniowo raczej banał. W tej scenie z Indiańskiej stacji telewizyjnej występuje postać Indianina-Mędrca, którą widziałem w jednym z filmów pseudo-dokumentalnych typu "Akta UFO". W obydwu facet gra Navajo ale w rzeczywistości wywodzi się z innego plemienia. Trochę szkoda, że film idzie w bezpieczne antropologiczne i ekologiczne interpretacje wierzeń Navajo, które są bardzo mocną bazą do spekulacji paleoastronautycznych. W tak zakręconym filmie sprawdziłoby się to lepiej niż niezbyt udane finałowe monster movie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.