Jump to content

Totalny Laik

Nowi Użytkownicy
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Bardzo dziękuje za "otwarcie dyskusji". Faktycznie "Bonifacy123", była okazja we Wrocławiu - jeśli Pan je nabył - gratuluję. Miałem "zlecenie" kupić je dla przyjaciela, nie zdecydował się za szybko, mimo, że standy były dedykowane w cenie. No cóż. Kolor odegrał główną rolę. Głównym parametrem był odcień wiśniowy. Tych z aukcji 7.900zł nie udało się zdobyć bo sprzedały się nazbyt szybko - wielka szkoda. Co do budowania sceny i oddechu - potwierdzam - ten monitor potrzebuje "egoistycznie" miejsca. Wszystkich szczęśliwych nabywców zachęcam do testu; - umieszczenie podstawy np. granitowej,wraz z monitorem na podłodze w oddaleniu około 1 m od ściany (krawędzi mebla). Oczywiście, standy jak najbardziej, przy czym wg. mojej opinii max 50 cm. To co potrafi ta kolumna przy takiej konfiguracji, naprawdę zadziwia. Co do Roxan - dla mnie z tymi monitorami K3 brzmiał zbyt jaskrawo. Determinanta moich poszukiwań idzie w kierunku analityki klasycznej muzyki elektronicznej. Wymienione powyżej w miarę możliwości sprawdzę, za co dziękuje. Zachęcam nadal do rozwijania wątku, mam wrażenie, że Triangle zagoszczą u mnie na baaardzo długo. To najpewniej wybitny monitor.
  2. Sklep.RMS.pl Bardzo dziękuję. Tak też będę szukał. Mogę prosić o wskazanie modelu Exposure? Kolumny są zaiste epickie pod każdym względem. Az dziwi absencja nabywcza w ich materii. vade, PMA 2500 ne brzmi nieco "słabiej" od mojego PMA 2000 ne. Jest jakby mniej "oddechu" i wolności w tym wzmaku. Moje poszukiwania idą jednak w kierunku miękkiego, analogowego brzmienia z cechą dynamiki, tak, aby wydarzenie elektroniczne było maksymalnie czytelne. Słucham głównie elektroniki berlińskiej i klasycznej, więc jak wiadomo z zastosowaniem syntezatorów analogowych typu MOOG MEMORY. Tam prąd robił 90 % roboty. Pozdrawiam ;
  3. Nie kupiłem w sklepie w 1 cenie, rzecz jasna. Zapłaciłem za nowe (poekspozycyjne w stanie perfekcyjnym) w przeliczeniu na "nasze" 7.553 zł we Francji. Spacerując ulicami Lyonu napotkałem sklep audio w którym trwała wyprzedaż ekspozycji i perełką okazały się rzeczone Triangle. Jako, iż słuchałem ich wcześniej, wyciągnąłem "zaskurniaki" z konta, i przy dezaprobacie żony, wróciłem z nowym nabytkiem. Cieszy mnie to, że na kolumnie nie da się postawić doniczki z paprotką 😉 Zastąpiły KEF'y XQ20. Thety prezentują się znakomicie. Nie biję nazwać ich dziełami sztuki. Widziałem wiele ładnych monitorów, miałem i mam kilka, natomiast francuzy są powalające. Nie pytam o cenę. Są to monitory dość rzadkie na rynku wtórnym, dlatego część z Państwa pewnie zmuszona jest (o ile się spodobają) płacić regularne 14k. Pytam o wrażenia z odsłuchów długodystansowych. Puki co, moim torem są w/w monitory, Denon PMA 2000 AE + DCD 2000 AE + DNP 800 NE jako streamer i czytnik bezstratnych plików. Na chwilę obecną jestem ukontentowany, nie mniej, myślę o przesiadce na lampę. Rozważam nawet chińską replikę Accuphase e-800. Nie wiem na ile to dobry trop, dlatego pytam Was w 2 punkcie tegoż wątku. Może ktoś z Państwa ma tor który budował w oparciu o Thety? Pozdrawiam i dziękuję.
  4. Witam, jestem tu nowy choć czytam to forum od wielu lat. Nabyłem drogą kupna "Triangle signature theta". Uprzednio słuchałem ich na targach audio - dźwięk jaki serwowały te przetworniki powalił mnie z nóg. Były podpięte pod tor DENONA; flagowe PMA 2500 NE + DCD 2500 NE. Ilość szczegółów sceny, separacja tonalna, rozpiętość, nasycenie wydarzeń muzycznych, to wszysto brziało zadziwiająco gęsto i selektywnie zarazem. Bas zdeklasował wszystkie monitory jakie słyszałem do tej pory i miałem okazję mieć. Najpewniej też za sprawą rozmiarów. Brzmieniem nie ustępują większym konstrukcjom wolnostojącym. Wizualnie to też najładniejsze monitory jakie widziałem. Rzekł bym, że wypadają "szlachetniej" od SF Olimpica. Moje pytania są następujące: 1. Czy ktoś na tym forum ma doświadczenie z tymi kolumnami? 2. Jakie klocki dobrze tworzą całość toru z tymi skrzynkami? Słucham głównie muzyki elektronicznej: Klaus Schulze, Pete Namlook, Nils Frahm, szeroko pojęty AMBIEN + Jazz + poważna. Z góry uprzejmie dziękuję za odpowiedzi. Na stronach www ciężko znaleźć rzetelne opisy użytkowników dot. tych kolumn. Czyżby cena 1.4000 zł za parę była aż tak zaporowa? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.