Jump to content

[email protected]

Użytkownicy
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To ładnie, do tego podobno covid u nich rozwija skrzydła😔.
 2. Ile czekałeś na te rosyjskie? Moje leżą w rosyjskim Urzędzie Celnym już dwa tygodnie😣. Pytanie, czy stamtąd wyjdą?
 3. Prześledziłem temat miedzianych capsów na grupie Yagina i faktycznie, jest tam kilka osób, których zdaniem jest to najlepszy stosunek ceny do progresu jakości dźwięku. Często mowa o Audyn true copper. Z drugiej strony widziałem wpisy na audiostereo, gdzie kilka osób twierdziło, że te Audyny mają plastikowe brzmienie chyba wokali i basu, czy jakoś tak i nie nadają się do wzmacniaczy. Wiele pewnie zależy od kolumn, bo jak wiadomo, nie wszystkie potrafią super odwzorować efekt 3D, czy holografii, czasami potrafią, ale nie pozwala im na to okablowanie albo źródło i wtedy ocena takich kondensatorów nie ma zupełnie sensu. A to nie jedyne kryteria oceny dźwięku.
 4. We wzmacniaczach za 15 tys. pewnie takich kondów nie ma. Słuchałem Accuphaze za 30 tysi i mam wrażenie oraz przeczucie, że Yagina do tego Accuphaze dzielą jedynie te kondensatory miedziane :).
 5. Ale u siebie musiałbym wsadzić co najmniej 0,22uF, jak nie 0,47uF, chyba, że piszesz o innych, niż sprzęgające, bo w oryginale są tam 0,22uF?
 6. Zagwozdke mi dałeś z tymi miedzianymi kondensatorami. Czy mógłbyś opisać wyższość miedzianych nad np Mundorfen Supreme? Co się zmienia, że warto dopłacić. I o jakiej pojemności piszesz w cenie 750 zł za 8szt?
 7. Jaja będą, jak wydam te 750 zeta i okaże się, że to jednak nie to😖. Na facebukowej grupie Yagina, jeden z szanowany gość polecał Mundorfy ZN jako najbardziej neutralne. Te z wyższej półki są bardziej szczegółowe, ale koloryzują pewne częstotliwości. I zaraz dostanę po łbie, że piszę o kondensatorach w temacie lamp. Dodam jeszcze, że dzisiaj sprzedałem mojego Rotela RA06. I jak sobie pomyślę, że za niego kupie 8 kondensatorów, albo 4 lampy mocy, albo 8 dobrych lampek sterujących 😳😂😂🙂😒🥺😖
 8. To fakt, pływa. W tym tygodniu grzeje wzmacniacz ile się da i dzisiaj na triodzie było dużo lepiej niż wczoraj. Czyli Yanek cały czas się wygrzewa. Zastanawiam się, czy złagodzenie średnich, które mi przeszkadzały, jest wynikiem zmniejszenia biasu, czy wygrzewania. Na razie nic nie ruszam. Niech sobie gra.
 9. Moriaty Dzięki za info, RTF EL36 to bardzo rzadkie lampy, że nie wspomnę o cenie :). Może kiedyś, ale np. ludzie chwalą Tung Sole. Sporo osób wymienia lampki mocy i sobie chwali, więc też mam w planie. Yaqiny podobno mają bardzo dobre japońskie trafa. Czy można lepiej? A jakie masz kondensatory w torze audio jeśli można wiedzieć i jak byś opisał efekt zmian bebechów?
 10. No trochę dzisiaj się nagimnastykowałem i stwierdzam, że w trybie triody po ok. pół godziny od włączenia wzmacniacza częściowo znika wisienka na torcie, czyli pogłosy, które tworzą trójwymiarowość. Dzwięk robi się płaski. Ciekawe jest to, że na trybie UL jest ok. czyli stabilnie bez względu na czas pracy. Sprawdzałem trzy razy. Czekałem aż ostygnie i zowu włączałem. Odsłuch na jednym utworze. Co do biasu, zmniejszenie biasu wydaje mi się, spowodowało złagodzenie wyższej średnicy i wzmocnienie basu, ale muszę przećwiczyć więcej kawałków, żeby to potwierdzić. A egzemplarza testowego nie mam już niestety. I na testowym jednak słuchałem więcej w trybie UL, był dużo bardziej atrakcyjny dla mnie, więc tego efektu mogłem nie zauważyć. Zobaczymy, jak przyjdą lampy. Na razie dzięki wielkie za pomoc.
 11. Zmniejszyłem bias i faktycznie pojawiło się czarne tło, holografia w całym pokoju, generalnie odjazd i banan od ucha do ucha. Mówię sobie, że niczego już nie chcę. Ale trwało to dwa utwory i czar prysł. Zniknęła holografia🥺. Dzwięk znowu zrobił się zwyczajny. Sprawdzałem, Bias w normie. Ale po zmniejszeniu biasu dźwięk faktycznie zrobił się mniej ostry i bardziej naturalny. Ten efekt pogorszenia muszę jeszcze sprawdzić, czekam aż wzmak ostygnie i zobaczę jeszcze parę razy, żeby się upewnić, czy fakrycznie tak jest, czy mi się tylko wydaje. Może to te chińskie lampy tak mają. Chociaż miałem na testach inny egzemplarz i na tamtym nie kojarzę takiego efektu🤔
 12. Zobaczymy, dzięki. Raz sprawdziłem i zapomniałem o tym.
 13. Chyba już późno, bo nie radzę sobie z edytorem🙂. Słucham na triodzie i na UL i ciekawe jest to, że właśnie na Triodzie, jak wzmak soę nagrzeje, to średnica robi się ostra. Zakładam, że się wygrzewa. W tym tygodniu mam więcej czasu, więc będę miał więcej spostrzeżeń.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.